Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy törpe nyuszit,...

Szeretnék egy törpe nyuszit, de sok mindenben még nem vagyok otthon a témával kapcsolatban! Valaki néhány jó tanács?

Figyelt kérdés
Hát pár hónapja terveztem el, hogy szeretnék egy törpe nyuszit..de ahogy egyre jobban ásom bele magam egyre több az infó. Egy kosorrú szatén kisfiúra gondoltam.. :$ És már néztem is neki egy ketrecet 77x42es..de utána olvastam hogy 100x50eset ajánlják. Nagyon rosszul érezné magát kisebb ketrecben? Illetve az oltások mennyire szükségesek? Mármint olvastam hogy sokaknak nem volt beoltva mégse lett még beteg vagy ha nincs szúnyog közelben nem kaphatja el. Illetve valaki Soproni állat orvos árakat tudna esetleg mondani? :$ Meg az ivartalanítás mennyire fontos? Tényleg megvadulhat meg ilyesmi? o.O Illetve a fiú nyuszi büdösebb lehet mint a lány (jelölő pisi)? Köszönöm előre is a válaszokat..és bocsánat ha valamit nem tudok jól de semmiképp se szeretnénk úgy nyuszit vállalni hogy nem tudok mindent vagy nem mértem fel a dolgokat.. :)

2015. júl. 26. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Minimum 100-as keti kell neki, kisebb sajnos nem jó. Az oltás fontos, hiszen megbetegedhet, 3-4 ezer forint évente 2x talán kibírható.

Nekünk is fiú nyuszink van (szintén szatén, törpe), és egyáltalán nem büdi. Van neki egy nyuszi wc-je, oda piszkít, amúgy szobatiszta. Ma is egész nap szabadon volt, és egy bogyót sem találtam. Nincs ivartalanítva, talán nem is lesz. Nem vad, sőt, sokkal bújósabb, kedvesebb mint annó, a lány nyuszink.

2015. júl. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kell az a 100x50-es ketrec, s emellett is legyen kiengedve nagyjából egész nap. A nyúl mozgásigénye körülbelül a macskáéval egyenlő. Azokat sem zárjuk ketrecbe.

Az oltást is ajánlom, mert nem olyan drága, viszont ha nincs beoltva könnyen elkaphatja a mixomatózist vagy az RHD-t, amit szúnyogok, kullancsok terjesztenek. Halálos, gyógyíthatatlan betegségek. Tudok olyat, aki azt mondta, benti a nyuszi és náluk nincs szúnyog. Mégis megbetegedett és meghalt szegény. Elég egyetlen egy kis szúnyog is. Persze nem 100%, hogy egy szúnyogcsípéstől elkapja, de nagy rá az esély. Menj biztosra!

Sopronban nem tudom, milyenek az árak, de 5000 forintnál drágább nem lesz egy oltás. Általában 3000 körül van. Ivartalanítás nagyon változó. Van ahol 4000, van ahol 20.000 Ft. Átlagban olyan 7000 körül van.

Ha nem ivartalanítod, attól nem fog megvadulni. Viszont általában az ivartalanítás után szelídebb és kevésbé jelöl, bár ez nem minden esetben van így. Néha semmi sem változik. Van pár előnye, pl. megakadályozod a hererák kialakulását. Egyébként nem feltétlenül kell ivartalaníttatni, ha egyedül tartod. Habár örülne egy társnak.

A pisije mindkettőnek büdös. Takarítsd rendszeresen és nem lesz gond a szag.

Van még kérdésed?:)

2015. júl. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek! :) és nincs több kérdésem :3
2015. júl. 26. 21:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Én az oltáshoz még annyit hozzá fűznék, hogy a Jobivac nevű vakcinát elég évente egyszer adatni :)
2015. júl. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nobivac bocsi
2015. júl. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!