Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem maradnak meg a...

Miért nem maradnak meg a növényeim?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Valamiért nem maradnak meg a növényeim az akváriumban. JBL manado/ JBL táptalaj van alatta. Világításom az 2x45w neon ( cserélni akarom 2x32w Ledre.) Növényekből mindennel probálkoztam cryptokkal, anubiassal (anubiasból csak a nano marad meg, és az már durva szerintem. Hajtani hajtanak, de foszlik a levelük. JBL manadoról már hallottam, hogy keményíti a vizet. echinokkal is próbálkoztam, mindennel. az aki 190l-es. Szűrésem: 2 belsőszűrőm van, egy tetratech 1000l /h sima szivacsos és egy belső komplex szűrőm. abban van minden, szivacs, nitrátszűrő gyanta, kerámia gyűrű. Tápoztam is többfélével de az sem segített. gyanakodom, hogy nagyon kemény a víz és talaj cserére van szükség, vagy tudnám lágyítani a vizet? vagy valami ötlet, hogy anövények fejlődjenek? Addig nem akarok új növényt venni még a problémát meg nem találom. több mint egy éve van meg az akim, és már mindennel próbálkoztam. Aki tud kérem segítsen. csigák halak szépek benne, pedig a csiga kényes a víz minőségére.

#rossz vízminőség #JB manado #JBL táptalaj
2019. aug. 23. 17:18
1 2
 11/18 Skid05 ***** válasza:

Vácon már mértek szikes vizet egy korábbi esetben, meg is lepett, a szikességet az Alföldhöz kapcsolná az ember. A szikes víz nem simán kemény, hanem nátriummal terhelt. Viszont mint írtam az lenne a lényeg, hogy nálad most mennyi a GH-kH, ahogy a növényi probléma is nálad jelentkezik. A boltban vehettél volna egy neptun tesztet is, pár százas tétel és nincs a dilemma.

A TF jó, a liqui szintén, az easy megjárja, a lednél a lumen többet mond, az ionvíz ekkora űrmértékben pazarlás-gyanús. A gyanta még benn van?

Vettél cryptót…nekik van bajuk a vízkémiák közti átállással, ahogy fentebb elhangzott, na meg többnyire víz fölött nevelt levélzettel árulják. Sanszos, hogy ezért a friss ültetés foszlása. A régi növényekkel mi a helyzet?

2019. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
vettem neptun tesztet igaz, NK teszt. 17-19 nk mértem. karbonát mennyiség az 12 csepp volt. Aktivszenet kivettem, nigro blogjában olvastam tippeket aszerint használom. Gyantát is, de azt is kivettem. Jelenleg ezeket tudom mondani a mérések alapján. Igyekszem megszüntetni azt ami káros. vizcserét heti egyszer fogom, és most egy kis égertobozt is teszek a szüröbe ami lágyitja a vizet, és szinezi. ezt a tippet kaptam még. Külsö szüröt is tervezek venni, de mielött berházok, meg akarom találni a problémát és szép akváriumot összehozni.
2019. aug. 31. 17:38
 13/18 A kérdező kommentje:
Ja az anubias nana az nagyon szép de a másik 3 anubias hoz hajtásokat, de sokszor még lyukacsos a levele, és a régebbieket hamar eldobja, foszlik, sárgul.
2019. aug. 31. 17:42
 14/18 Skid05 ***** válasza:

A kH 12 GH 17-19 vállalható és közel sem olyan kemény, mint sok más településen + nem szikes. Kémiai szűrésre valóban nincs szükség csak indokolt esetben. A toboz vmelyest savasít és színez, de lágyítást nem várnék tőle. Az ionvíztől igen, de az hosszú távon drága játék.

Nem írtál a korábbi kérdésemre, hogy mekkora a lakóállomány és hogy milyen táppal próbálkoztál közvetlenül ezelőtt. Meg egy növénytársítás is informatív lenne. Így erre azt tudom mondani, hogy az anubiasok problémája lehet kevés foszfát, vagy túl sok vas (akár csapvízből is), ezek szoktak hasonlót produkálni. Az új cryptonak meg adj időt.

2019. aug. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos az égertoboz savanyító hatásával kemény vízben nem sokra mész, lágyítani pedig semmikép nem fog. Mindettől függetlenül szépen színez és az antibakteriális hatása is érvényesül. Nem tanácsolnám, hogy a szűrőbe tedd inkább csak lógasd a vízbe valahol az áramlás útjába de akár a talajra is dobálhatod. A szárított növények, termések nem lágyítják a vizet.
2019. szept. 1. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Hal állományom, az 1 fátyolos anci, 1 gibbiceps (nagyon szereti az akit legjobb étvágyú halam sera zöld tablettát nagyon szereti) 9 neon, 2 repülőróka, 2 páncélos harcsa, 3 db

Öves díszcsík (bótia). Halaim egészségesek nőnek, szépek. Tápozásból easy life, sera, tetra, happy life. Most pedig a Tf használom amit írtam.

2019. szept. 1. 14:19
 17/18 Salx Narval ***** válasza:
És te a növényeid miatt aggódsz? 2 de minimum 1db 500-literes akvárium kellene ahhoz, hogy valahogy szét lehessen válogatni őket.
2019. szept. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Skid05 ***** válasza:

A botia és a gibbiceps nem a te méreted, ha nem tudsz nagyobb helyet biztosítani akkor a halak érdekében keress nekik méltó helyet. Egy 200 literes ált 100 centi hosszú ezek a halak 30+ hosszúak lesznek kifejletten. Irreális. A sziámi meg határeset lenne mert kisebb csapatban lenne tartandó. Azért csak lenne, mert a két belső szűrő egyértelműen kevés lesz nekik, és nem a vízforgatás miatt, hanem mert több liter töltet kell ekkora víztömeg méregtelenítéséhez. Szerezd be azt a külső szűrőt minél előbb és járasd együtt a belsőkkel hetekig.


[link]

[link]

2019. szept. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!