Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért rohadnak a növényeim?

Miért rohadnak a növényeim?

Figyelt kérdés
JBL manado + aquabasis használok. Akvárium 190l-es. Használok happylife növénytápot, easylife CO2, easylife 25 roots. Manado 6 cm 2cm aquabasis. Növények: Ceratopteris thalictroides - Sallangos vízipáfrány nagyon szépen nő, Ludwigia repens - Széleslevelű tóalma kirohadt, Echinodorus grisebachii ebből kettő volt az egyik kirohadt. Karolinai tündérhínár - Cabomba caroliniana gyorsan nő, Cryptocoryne becketii kettő volt egyik kirohadt. Nem értem mi a gond. Manado azért választottam mert növényeknek nagyon jó. Greenaquában ezt ajánlották. Vagy máshol keressem a problémát? Most fogok co2-ni.

2018. júl. 4. 21:40
 1/7 Skid05 ***** válasza:

Egysmás kimaradt :

fény (színhő, lumen, watt, T5/T8/LED)?

vízkémia (kH, GH)?

fauna összetétele (=az víz terheltsége, avagy mennyi nitrát+foszfát keletkezhet)?

makroelemes tápot használsz-é (sem a happy, sem a 25roots, sem az aquabasis nem az)?

Amúgy mikori az aki, hogy az aquabasis mellé még táprúd is kell? Kimerült a talaj?

A jól fejlődők a felsorolásból egytől-egyig nitrátzabálók, könnyen lehet, hogy elfogyott az no3, a többieknek nem jut.

A gázzal meg óvatosan, ha még nem csináltad állatok mellett ne kísérletezz, de egyébként csakis optimális fényviszonyok és megfelelő vízkémia mellett van értelme.

2018. júl. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Világítás tecatlantis T5 2x45w. 9000k és egy 4500k. Aquatlantis evasion 100 akvárium szett. Nem rossz a világításom. Hínár annyira nő, hogy hetente 2x nyirnom kell. De a többi növény az valamiért gyengélkedik, nem értem.még a sallangos is nagyon nő. Takarításnál ritkítanom kellett. Most vettem easybalance-ot, és veszek még easylife ferrot is.
2018. júl. 5. 08:26
 3/7 Skid05 ***** válasza:

Nem rossz persze, de a co2-t nem indokolja, a carbo pont megteszi.

A ferro szintén minek? Az easy táprudjaiban már eleve van vas, az aquabasis-ben is, meg vmennyi a happy-ben is. Mi alapján találod mégis kevésnek a vasat?

A balance vízelőkészítő, erre a problémára aligha lesz hatással.

Kérdem még egyszer: makrotápot adsz-e, mert erről nem nyilatkoztál.

2018. júl. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Makrotápot nem, de ha tudsz ajánlani megköszönöm.
2018. júl. 5. 10:51
 5/7 Skid05 ***** válasza:
TF Macro. Ha van rá mód idővel térj át a happyről a TF Planterre uezt a szerepet tölti be, de sokkal jobbak a visszajelzések a TF esetén. Meg a két TF adagolását könnyebb egymáshoz igazítani. Biztosat tesztek alapján lehet mondani, érdemes lenne idővel rámérni a nitrátodra/foszfátodra. Én extra vasra és co2-re biztosan nem költenék ilyen feltételek mellett.
2018. júl. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Extra vas azért sem jó, mert akadályozza a tápok felvételét. Be kellene ruháznod pár a növények tápanyag szükségletét mérő víztesztre , hogy meg tudd állaőítani miből lehet kevés. Én macrotáp oldalról nitrát, foszfát és kálium tesztet tartok, illetve microból pedig vastesztem van itthon.

Első időkben az akvárium, illetve az aktív talaj elég sok fosztátot köt meg, meg a víz is némileg puffereli a tápot ezért az első időkben szükség lehet emelt mennyiségű tápozásra.

2018. júl. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Skid05 ***** válasza:
Az utolsóra reflektálva: az aktív talajos megállapítás az szent igaz, csak az nem tiszta, hogy ez miképpen jött ide. A manado általános fedőtalaj (ha úgy tetszik passzív), a keménységbe vmelyest belepiszkál pár hónapig, de messze nem indokol kezdeti emelt tápozást (sőt). Az viszont erősen befolyásol a tápozásnál, hogy az aki milyen növényekkel startol, kifejlett, submers termesztett, vagy dobozos steril, párás közegben neveltekkel. Na meg a fauna összetétele, azt még mindig nem ismerjük, a makrót ahhoz (is) kéne igazítani.
2018. júl. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!