Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 300 literes akváriumba milyen...

300 literes akváriumba milyen profi felszereléseket vegyek? Led világítás, ami nem ad ki hőt, szűrő, fűtő, nagyon halk légpumpa?

Figyelt kérdés

100 literes akváriumról 300 literesre szeretnék bővíteni az elszaporodás miatt.

Tapasztalt profi akváriumostól szeretnék tanácsot kérni. Egyedi méretű akváriumot hol érdemes készíttetni? Milyen a jó tető? Mire figyeljek oda? Üveg vagy műanyag? Az üveg tető 300 literesnél, hogy néz ki, miket kell figyelembe venni, hogy biztonságos legyen?

Illetve ha műanyag a tető, olyat hol csinálnak méretre?

Led világítást szeretnék ami nem ad ki hőt, de milyet és mekkorát? Szűrőből is a legjobbat, ami csendes, fűtő ami tutira jó, és nagyon halk légpumpát ami nem dugul el és nem áll le. Most 5-dik éve Hydor levegőztetőm van vulkánba rakva, és néha leáll, ezért sajnos pár hal odalett. Megfelelően van karbantartás, nem koszos.

Nem ismerem a külső szűrőket, eddig csak belső volt.

Nem tudom mit érdemes és mit kell még akváriumba venni.

Kizárólag normális és hasznos válaszokat várok, mert viszonylag sürgős a dolog, mert sok a hal.

Guppyk többségben.


Bízom a szaktudásotokban, mert én nem tudom milyet és hol vegyek, ami minőségi.

Illetve hány kg fekete apró szemű bazalt kavics szükséges egy ekkora akváriumba?

Melyek azok a masszív növények amik guppyk mellett is megmaradnak? Nem nőnek hanem inkább bokrosodnak?


Köszönöm előre is mindenkinek. Csak ne bizonytalanitsatok el, hogy sokfélét írtok.


Ígérem hálám jeléül, küldöm a zöld kezet.


2019. aug. 25. 18:13
1 2 3
 11/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:

A levegőztető akkor nem fontos ha a szűrővel fodrozod a vízfelszínt. Az bőven elég gázcserének, max a nyári melegben ha látod ,hogy pipálnak a halat akkor beiktathatsz egy levegőztetőt de amúgy nem létszükséglet.

Bár így első hallásra kicsit soknak tűnik ez a halmennyiség. Egész pontosan mik vannak az akváriumba ? Pláne mennyi (fajonként) ?

2019. aug. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Utolsónak- 5 garnéla,

7 neon, 2 harcsa, 2 anci.

2019. aug. 28. 01:16
 13/29 Skid05 ***** válasza:
100%

Ezúton jelezném a kedves Kérdezőnek, hogy mivel „Kizárólag normális és hasznos válaszokat vár”, ezt az elvárást magával szemben is támassza. Ha másért nem is, hogy a válaszadók érdemben segíthessenek, esetleg mert a következetesség egy viszonylag ritka, de szimpatikus jellemvonás.

A harcsalakúak rendjébe megannyi faj tartozik, többek között az Ancistrus nem tagjai is. Ilyen alapon a harcsa nem lehetne válasz egy „milyen faj?” kérdésre.

Másrészről, az eredeti leírásban még guppik voltak „többségben”. Mi lett a többséggel három nap alatt, hogy még a népszámlálásból is kimaradtak?

2019. aug. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 Bluesapó válasza:
Külső szűrőnek én is a Hydor professional 600 ajánlanám. Nálam ez teszi a dolgát 250 literben. Még így is vissza kell folytanom, de ha van tartalék egy szűrőben az sosem árt!
2019. aug. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Bluesapó válasza:
Bocsánat: fojtani!!!!
2019. aug. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Na igen. Igazából csak az anci amit elég pontosan adtál meg (de legalább nem “algaevőt” írtál). De még a létszámmal is bajok vannak. Harcsából gondolom valami corydoras aztán ki tudja, lehet torokátum is, mi nem tudhatjuk. Ha coryk akkor kevesen vannak, legalább 6 kellene.

A guppik miért maradtak ki ? Elvileg ők lennének a lényeg.

Neonból a 7 nagyon az alja, 10-15 lenne az ideális s nekik 22-24 fokos víz kell (kivéve ha vörös neonok).

A két ancinak épp elég a 100 liter kivéve ha 2 hím van. Úgy én személy szerint nagyobbat ajánlanék.


Összességében ha megszabadulsz a guppiktól (vagy csak pár hímet tartasz meg), kicsit kipótolod a neonok s coryk számát akkor egy kisebb külső (vagy egy nagy belső) szűrővel simán eldöcög a 100-as is (természetesen heti 20-30% vízcsere talajporszívózással; szivacsot csak leengedett akvárium vízben mossuk ki nem csap alatt stb...)

2019. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok jó tanácsot, a guppikat azért hagytam le, mert korábban írtam róla, akkor szám szerint is leírom, 31 db, amiből van két hím, 4 nőstény és a többiek kicsik újszülöttek. Ancibol egy hím egy nőstény. Páncélos harcsa ha jól írom, de nem tudom a pontos nevét.

Mindenképp nagyobb akváriumot szeretnék külső szűrővel. A JBL szűrőről mi a véleményetek?

Illetve akvárium tetőt üvegből hogy a legjobb? Hogy rakják fel 2 műanyag sínben? Nem tudom, azért kérdezek.

Tud valaki olyan akvárium készítőt ajánlani aki több év garanciát vállal, mert jól dolgozik?

Köszi

2019. szept. 2. 11:36
 18/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Van pár kérdésed ami nekem kicsit furcsa annak fényében ,hogy jelenleg egy 100 literes tulajdonosa vagy. Pl: tető: most mivel feded a 100-ast ? Ha az is üvegtetős műanyag sínekben akkor a 300-as is ugyan olyan legyen. Csak a méretek változnak, mint ahogy azt már korábban mondtam.


Továbbra is tartom magam ahoz ,hogy a nagyobb akva nem oldja meg a problémádat. Amint beteszed oda a guppikat (bőven elég 1-1 hím s nőstény is a túlszaporodáshoz) úgy újra ugyan az lesz a gond csak most 300 literről indulsz. Ha a nagyobba nem raksz guppit attól még ott a 100-as csurig tele velük. Azokkal mi lesz ?

Szerintem még mindig jobb lenne megoldani a guppi gondot még mielőtt költségtengerbe fürdőznél mert arra gondolom már rájöhettél ,hogy az akvarisztika bizony sokszor zsebbenyúlós hobbi, pl: egy 100-ast még rárakhatsz egy masszív butorra de egy 300-asnak már igen erős alátámasztás kell ami szintén nem olcsó; talaj, víz, hasonlók 3x annyi mint a másikba az sincs ingyen stb.

Nem lebeszélni akarlak csak rávilágítani arra ,hogy egy új akva nem oldja meg a problémát.

2019. szept. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

A 100 as aksi gyári műanyag tetős. De műanyag tetőt sehol nem készítenek méretre.

Ezért nem tudom elkepzelni hogy lesz üvegből a teteje és főleg a világítás.

A 100 as aksi megy a guppikkal, mert elajandekoztam. Helyettük még nem tudom mi lesz.

Nagy masszív komódra lesz téve a 250 es akvárium. Nem 300 as, utólag derült ki a méretéből. Én azért kérdezek, mert nem tudok róluk, és bocs, hogy nem tudom melyik faj hova tartozik, és nem ismerem a pontos neveket. Én nemrég kezdtem, eddig anyukám foglalkozott velük.

Köszi mindenkinek, de még most sem derült ki, hol érdemes akváriumot készíttetni, milyen egy üveg tető, lehet e hozzá automata haletetőt rakni, hogy és milyen led világítást vegyek ami nem ad ki hőt?

Köszönöm, nezhettek kezdőnek, mert az vagyok.

2019. szept. 7. 15:34
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hol érdemes akváriumot csináltatni, azt nem tudom, azt se tudom melyik városban élsz.

Az üvegtető az üvegtető, nincs benne semmi extra, egy üveglap és kész.

Mondjuk ha a 2 szélén tartózkodik, akkor 137 cm-es hossz elég nagy, meghajolhat, arra biztos nem tudsz már tenni világítást, meg semmi súlyt.


Ha a 2 hosszú oldalon van sínre téve úgy jóval stabilabb.

De őszintén szólva ilyen mérethez nem erőltetném.


Ledből, és mindenféle más világításból is, amit eddig az emberiségnek sikerült feltalálnia, nem létezik olyan, ami nem ad le hőt. Brutális mennyiségű hőt ad le. Nem tudom honnan szeded ezt a hülyeséget, hogy lenne olyan, ami nem ad le hőt.

Pláne egy olyan led, ami képes levilágítani egy 50 centis vízoszlop aljára, az akkora teljesítményű, hogy ha azt egy üvegtetőre rakod, az is forró lesz.

Valami ilyesmi kéne

[link]


Bár személy szerint semmi esély nem látok rá, hogy ilyen teljesítménnyel bármilyen növénynek elég legyen a fény, szerintem ebből a lámpából minimum 2 db kéne 250 literhez.


Ha az üvegtetőt a hosszú oldalakon tartanád, akkor ha rövidebbre vágatod az üveget, az aksi két szélére, tehát a rövid oldalakra fel tudod tenni a lámpákat.

2019. szept. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!