Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 300 literes akváriumba milyen...

300 literes akváriumba milyen profi felszereléseket vegyek? Led világítás, ami nem ad ki hőt, szűrő, fűtő, nagyon halk légpumpa?

Figyelt kérdés

100 literes akváriumról 300 literesre szeretnék bővíteni az elszaporodás miatt.

Tapasztalt profi akváriumostól szeretnék tanácsot kérni. Egyedi méretű akváriumot hol érdemes készíttetni? Milyen a jó tető? Mire figyeljek oda? Üveg vagy műanyag? Az üveg tető 300 literesnél, hogy néz ki, miket kell figyelembe venni, hogy biztonságos legyen?

Illetve ha műanyag a tető, olyat hol csinálnak méretre?

Led világítást szeretnék ami nem ad ki hőt, de milyet és mekkorát? Szűrőből is a legjobbat, ami csendes, fűtő ami tutira jó, és nagyon halk légpumpát ami nem dugul el és nem áll le. Most 5-dik éve Hydor levegőztetőm van vulkánba rakva, és néha leáll, ezért sajnos pár hal odalett. Megfelelően van karbantartás, nem koszos.

Nem ismerem a külső szűrőket, eddig csak belső volt.

Nem tudom mit érdemes és mit kell még akváriumba venni.

Kizárólag normális és hasznos válaszokat várok, mert viszonylag sürgős a dolog, mert sok a hal.

Guppyk többségben.


Bízom a szaktudásotokban, mert én nem tudom milyet és hol vegyek, ami minőségi.

Illetve hány kg fekete apró szemű bazalt kavics szükséges egy ekkora akváriumba?

Melyek azok a masszív növények amik guppyk mellett is megmaradnak? Nem nőnek hanem inkább bokrosodnak?


Köszönöm előre is mindenkinek. Csak ne bizonytalanitsatok el, hogy sokfélét írtok.


Ígérem hálám jeléül, küldöm a zöld kezet.


2019. aug. 25. 18:13
1 2 3
 21/29 Skid05 ***** válasza:

„milyen led világítást vegyek ami nem ad ki hőt” erre borzasztóan rá vagy gyógyulva...

Világít. Hőt ad le. Hol a baj?

A led, mint fényforrás energia (elektromos -> fény) átalakítására közvetlenül képes, az átalakítás során hőenergia is keletkezik, a veszteség (hő) és a hasznos kibocsátás (fény) arányát a hatásfok írja le, mely led-típusonként jelentősen eltér. De…kapaszkodj meg: a legjobb hatásfokú ledek sem igen érik el az 50%-ot, azaz a felvett elektromos energia javarészt még mindig hő formájában távozik. Itt tartunk ma.

Itt meg itt bogarászhatod:

[link]

[link]

Az elvárásod irreális.

2019. szept. 8. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Azért vagyok ennyire "rágyógyulva", mert most ilyenem van.

Leddy Tube Sunny - fogyasztása 16 W , ennek ellenére erős fényt bocsájt ki , spektruma hasonlít a napfényhez , a halak és a növények színei természetesek lesznek. Az élettartam kb. 50.000 óra , így cserélni csak minden 8-10 évben egyszer szükséges.

Aquael Leddy Tube 16 W-os led világítás a tetőbe integrálva Színhőmérséklet: 6500 K.


Ilyesmire gondoltam, mert 10 óra működés után is simán meg lehet fogni, mert még langyosnak sem mondható.


Tele van az akvárium növénnyel, és nincs bajuk, ezek szerint csak tud valamit ez a világítás.


Bár én nem értek hozzá, a profik biztos meg fogják szólni, hogy gagyi. Nekem ilyen gagyi megtenné, ha lenne nagyobb kiszerelésben.


Az meg, hogy hol lakom, teljesen mindegy, merthogy kitalálták a futárszolgálatot.


Köszönet mindenkinek!

Sokat okosodtam, mostmar mindent tudok, mit hol és mikor mennyit 🤣

Éljenek a halak 🐟🐟🐟🐟🐟🐟🐟

2019. szept. 9. 21:10
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor nem szólom le, inkább semmit nem mondok erre a promóciós szövegre, végül is egy low-tech rendszer nem olyan érzékeny a kisebb nagyobb részletekre, szóval persze, ilyen körülmények között simán lehet jó.


Csak hát ugye a kérdés arról szólt, hogy milyen "PROFI" felszerelést vegyél, amiből 2 hét múlva az lett, hogy jó a gagyi is. Ami profi, az 250 literhez 10-12-szer több fényt ad le, mint a mostani világításod.

Ha elég a mostani fényerő, akkor is 3-szor ilyen erős kell, mivel 3-szor ekkora lesz az aksi.

Szóval ami a hőt illeti, ha 3-szor ekkora lesz a fényerő, értelem szerűen 3-szor akkora lesz a hő is. Csodák nincsenek.

[link] Ez a legolcsóbb ami gyári, és már viszonylag használható.

2019. szept. 10. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Utolsó, ment a kéz, köszönöm válaszod.

Igen, valami ilyenre gondoltam.

De mivel lesz üveg tető, amit fogalmam sincs hogy oldanak meg ekkora szélességnel, hogy stabilan megmaradjon, szóval nem tudom hogy kell stabilan rögzíteni a világítást.

Vagy levehetősek a lábai a fenycsőnek és akkor rakassam be 2 uveglap közé profi ragasztóval?

Lehet irtó nagy baromságot írok, de kistesom miatt fontos a fix rögzítés mindenhol. Tetejére meg néhány apró plüss csak elfer? Biztos van valakinek ekkora hosszú akváriuma és tudna jó ötleteket adni, mert bevallom el se tudom képzelni.

2019. szept. 11. 10:27
 25/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Mivel leírtad az új akvárium méreteit így gondolom már megvan. Nincsenek merevítések rakva felülre ? Egy ekkora akváriumra én már legalább 2 merevítést raknék keresztbe (lehet ,hogy ha elég vastag az üveg akkor elég egy is, én biztosra mennék), azokra rá a műanyag sín s bele az üveglap. Így az üveglapok 3 részre osztva már egyenként kb 40-45 cm szélesek lennének ami már sokkal vállalhatóbb méret.
2019. szept. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Olyan rettentő fixen nem tudod rögzíteni, nem is érdemes, mert ezek levehető dolgok, ez a lényege, egyszerűbb a tesódat megnevelni.

Ezt a ragasztós dolgot nem tudom hogy képzelted, de gyanítom nem is akarom elképzelni, ezt felejtsd el.

Úgy miért nem jó, ahogy valamelyik válaszomban írtam? Hogy a lámpa lábait a 2 végére teszed, az üveget meg a front és a hátsó üvegre tett sín tartja?


Üvegből nyilván akkorát kell vágatni, hogy elférjenek a lámpa lábai. Tehát oldalt hézag lesz. Úgy se lehet totál lezárni. Szellőznie kell , kell a friss levegő, a szűrő csöveket ki kell vezetni, a többi gép kábelét ki kell vezetni, szóval ez csak egy nagyjából fedett akvárium, de ezt a sok lyukat mind be kell tervezni, különben nem fogod tudni összerakni. Úgy vágatni, pl sarkokat levágni, hogy ilyen szerelvényeket ki tudj vezetni, stb.

2019. szept. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Ha van középen kereszt merevítés az aksin, azt egyszerűen ki kell hagyni, és akkor 2 db-ból megcsinálni az üveget, és 2 pár sínre feltenni.
2019. szept. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:

@kérdező


Erről a te eseted jutott eszembe. Van valami közöd hozza ?

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

2019. okt. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Utolsó, semmi közöm hozzá, de örülök, hogy eszedbe jutok más oldalakat nézegetve is :)
2019. okt. 19. 18:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!