Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csinàljak a halammal, aki...

Mit csinàljak a halammal, aki már vagy 6 órája csak "ül" a víz aljàn?

Figyelt kérdés
Hím szivárványos guppiról van szó. Már délután óta csak ott van a köveken és nem mozdul. Először azt hittem szülni fog, dehàt ugye ő a hím. Vagy lehet hogy ennél fajnál a hìm szül? Aggódnom kéne? Mit csinàljak?

2019. szept. 4. 22:14
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A halaim jól érzik magukat. Ezzel most vmi van... Majd utánanézek máshol...
2019. szept. 5. 20:29
 12/20 Salx Narval ***** válasza:
100%
Jól teszed, mert mi állatkínzáshoz nem nyújtunk segítséget. A halaid méregben úsznak, az összes elpusztul ha nem az igényeiknek megfelelően tartod őket. Sajnos én nem menthetem meg őket tőled.
2019. szept. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Gondolom az ismerősöd nem 100-200 litert igénylő halakat tart 20 éve egy wc lehúzásra elég vízben takarítás nélkül. Lehet hogy csak párévente csinál nagyobb takarítást de nem hinném hogy ezzel ki is merül neki a halakkal való foglalkozás s semminek semmi baja. Szerinted az ide érkező válaszok kiktől származnak ? Hát mi is a tapasztaltaktól informálódtunk. Még csak 2 hónap telt el s máris baja van az egyik guppinak pedig azok cseppet sem kényes halak. Nézz utána a linkelt oldalakon ,hogy melyik haladnak mi az igénye. Szerinted egy 10 centisre növő márna vagy egy araszos anci elfér abban ? Az internet világában két kattintás lett volna megtudnod ,hogy pl az a márna 150 litertől tartható csapatban, erre te 2 hónapja rá se néztél.

A válaszod alapján tisztában vagy ezekkel a “sablonokkal” mégsem veszed figyelembe. Nem számít ,hogy mi célból tartod, ha valaki méteres láncon tart élete végéig egy kutyát az ugyan úgy állatkínzás s nem mentség az ,hogy “hát nekem csak azért kell ,hogy ugasson nem tenyész kutya”. Persze “kis dologról van szó”. Mert hát csak egy élet, mit számít az ? Pár száz forintért pótolható ...

Mindegy, megkaptad a válaszokat. Innettől rajtad múlik,hogy teszel-e a halaid érdekében.

2019. szept. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
Teso te nem vagy beszamithato. Kezeltesd magad, mert nem szivesen szivok egy levegot veled. Koszi.
2019. szept. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%

"20l-es hobbyról van szó. Nem laboratóriumról..."

Szép hobby a halak kínzása. Annyi eszed nincs hogy gugliba beirnad a tartott fajokat,látnád hogy katasztrófa amit művelsz...

2019. szept. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az akváriumoknál pont fordítva működik az "egyszerűség" mint gondolod. Minél nagyobb, annál kevesebbet kell vele foglalkozni, mert annál stabilabb kémiailag a víz és nehezebb felborítani az egyensúlyt. Kicsi akváriummal sokkal több gond van.

Elsőre azt mondtam volna h megfázott a guppid, bár ha valóban 27 fokos vízben van akkor meg inkább az a baj.

Sajnos a halak amiket összeválogattál egyáltalán nem passzolnak, a tartási körülmények sem jók nekik. Az akvarisztika nem úgy működik hogy összedobálunk egy rakás halat egy üvegbe és onnantól éljenek boldogan... meg kell nézni mik a környezeti igényeik, mekkorára nőnek, milyen a viselkedésük, szeretnek-e csapatban lenni stb. Ha nem tudsz nekik megfelelő körülményt biztosítani, akkor meg fognak betegedni és elpusztulnak. Persze vehetsz újakat, de míg nem oldod meg a problémát, azok is sorra fognak halni. Nem is értem amúgy miért árulnak még ekkora akksikat, vagy csak a gömböt tiltották be?

Mind követtünk el hibákat mikor belefogtunk a halazásba, de vagy a saját, vagy más kárán megtanultuk hogy mit hogyan kell csinálni. Hidd el, akik itt tanácsot adtak, nem ellened vannak, hanem segíteni próbáltak (még ha nem is megfelelő stílusban ugye... khm). Szóval jobban tennéd ha megfogadnád a tanácsokat és utána olvasnál. Hiába mész más fórumra kérdezősködni, ott is ugyanezt fogják mondani, ha tetszik, ha nem.

2019. szept. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Utolsó: igen, állattartásra csak a gömböt tiltották be. De egy ekkora akvárium még mindig jó garnéláknak/ csigáknak/ sórákoknak vagy pofás low tech vonalú növényes aksi lehet belőle; szorult esetben igeiglenes ivadéknevelőnek vagy karanténnak talán még elmegy, de haltartásra pont alkalmatlan.

Kiváncsi vagyok ,hogy a kérdező tett-e bármit is ha már kiemelte a kérdést.

2019. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy tett volna bármit is. Az ilyen emberek mennek a saját fejük után és várnak valakire aki megerősíti őket a hülyeségeikben. Tanácsot kér de csak a neki tetsző válaszokat hajlandó elfogadni, hiába írtuk le többen is, hogy nem jó amit csinál, nem érdekli és utánajárni sem hajlandó. Nincs mit tenni ez van, neki nem lehet segíteni.
2019. szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Itt még egész kultúrált válaszokat kapott a kérdező. Facebookos akvarisztikai csoportban azt is szóvá tették anno, mikor 60L-ben tartottam a neonhalakat.

Amúgy meg nézz használtan egy szettet, olyan 150-200l körül, ha komolyan gondolod. Ha nem, akkor ajándékozd el a halakat.

2020. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyit, hogy a halaid ammónia, vagy nitritmérgezésben szenvednek.
2020. okt. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!