Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak az aggresszív...

Mit csináljak az aggresszív halammal?

Figyelt kérdés
Anno vettem párba több halat,köztük bekerült 2 törpe gurámi. Nos az egyik konkrétan halálba kergette a másikat,folyamatosan "bántotta" és nem kapott társat többet mert nem tudott az előzővel sem megélni. A többi fajta halat békén hagyta,sose piszkálta,velük megvan. Viszont most 5 darab teljesen más fajta hal is bekerült és folyamatosan ebből 4-et kerget és őket próbálja bekapni meg ilyenek. Mit tehetnék,hogy hagyja ezt abba? A 4 hal gyorsabb nála és eltudnak bújni sok helyre mert kicsik,de a gurámi üldözése őrjítő és szerintem nem csak nekem. Etetni se merem őket mert ha kimennek féltem a kicsiket.

2019. jún. 25. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Mekkora az az akvárium?
2019. jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Húzd le a wc-n vagy dobd be a balcsiba
2019. jún. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első, közel 100 liter,már nem emlékszem pontosan mivel ezeréves akvárium.

Második ez viccnek se volt jó...

2019. jún. 25. 13:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérlek, pontosan mérd le, hogy mekkora az akvárium, így megtudjuk, hogy hány liter. A gurámiknak a 100 liter elég is lenne, de mennyi és milyen más halakat tartasz mellette?

Az agresszivitást egy békés halnál általában a nem megfelelő tartási körülmények okozzák.

Szerintem vidd vissza.

2019. jún. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szűrő, vízparaméterek, növényzet is érdekelne.


Ebben az esetben mindig az agresszív halat kell eltávolítani. Nekem is volt már piszkálódó halam, ami a szívemhez nőtt, mégis meg kellett tőle válnom. Senkinek és semminek sem jó, ha bent marad.

2019. jún. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sajnálatos módon már késő. Mire megnéztem a válaszokat 2 neon halat szét szedte és azóta a többieket nem bántja, le is állt és nyugodt. Az elpusztult halakat még külön vettem mert valamennyit mozogtak de nem bírták ki. Volt még 2 guppi akiket szekállt,azok mint ha félnének még,de nem foglalkozik velük szerencsére,nem bántja őket. Rajtuk kivül került be egy algaevő akit szintén nem bántott valamiért.

Vele együtt körülbelül 1-1,5 éve meg bekerült 2 páncélos harcsa és egy másik algaevő akiket szintén nem bántott valamiért azóta sem,csak akkor a társát.

2019. jún. 25. 14:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindig kell lennie egy karantén aksinak...
2019. jún. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem a kérdésemre válaszoltál, de a szövegből sejteni lehet, hogy nem ösdzeillő halakat tartasz együtt. Ez okozhatja a gondot.
2019. jún. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hány és pontosan milyen fajta hal van? Baromi összevisszaság van, nem összeillő halak nem megfelelő méretben. Gondold át kicsit az akvarisztikázást, mert ez így kontárkodás csak, amiből a halaid jönnek ki döglötten.
2019. jún. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
A halad viselkedése természetesnek mondható azt tette ami a dolga, védte a területét, elüldözte a konkurens hímet és a zsákmányállat méretű felkínált neonokat széttépte, elüldözte. Egy felnőtt hím simán a saját területének tekinti egy ekkora akvárium közép és felső szintjét, csodálkozom, hogy a guppikat megtűri. A talajlakókkal természetesen nincs dolga. Valószínűleg 2 hímet vettél és ez vezetett a gyengébbik pusztulásához, 100-liter körüli akváriumban 2 hím még nőstények társításával sem garancia a békés területfelosztásra, párban kellett volna tartani, v háremben. A rossz társításra nem térnék ki, majd a kollégák elmondják ha válaszoltál nekik.
2019. jún. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!