Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 15 fős zöld neon csapatot...

15 fős zöld neon csapatot mivel egészítenétek ki?

Figyelt kérdés

Lett egy 160 literes akváriumom (72 literesről váltottam erre. Van benne 15 db zöld neonom, de elég félősek, ha elmegyek az akvárium előtt már bújnak is el, ez az első gond velük.


A második az, hogy lehet kedvezőbb lenne ázvezetnem az akváriumot csapvizesre lágyvizes helyett kényelmi szempontból. Most olyan 10 nk körül mozog a víz.


A harmadik gondom hogy szeretnék két vitorlást az akváriumba, így hogy már elég nagy ahhoz, hogy tarthassam végre ezt a fajta halat.


Nem tudom, zöld neonokat vegyek még egy 20 darabot és próbáljam tartani ezt a lágyvizezést talán hanyagolva a vitorlásos ötletet


vagy:


vegyek 15-18 sima neont, + vitorlásokat, térjek át több csapvízre és kisebb mértékű lágyításra (15-6 nk) és a zöldekkel meg lesz ami lesz...


Nem tudom mi legyen, nem igazán szép dolog a második opció de szeretném nagyon ha picit látványosabb lenne az akvárium (most kb olyan mintha nem lenne benne semmi)...


2019. szept. 12. 22:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Zöld neon + vitorlás mennyire kompatibilis amúgy?
2019. szept. 12. 22:11
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja amúgy a vitorlásokról írtam ki kérdést és az volt a konklúzió hogy 2 db ot tarthatok belőlük.
2019. szept. 12. 22:14
 3/4 anonim ***** válasza:
A zöld neon cuki. Igazából nincs aranyszabály ami neked tetszik. Legyen vegyes, látványos.különlegesek Annyi hogy törpeharcsát ne tegyél bele.
2019. szept. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Miért ne? Simán mehet a talajra egy raj páncélos, sőt ekkora helyen már 1db, vagy 1 pár anci is osztozhatna a harcsákkal, természetesen megfelelő bújók, gyökerek és finomszemcsés talaj mellett. Nyilván a hazai törpeharcsa nem ide való de gondolom nem róla beszélsz. Egyszer találkoztam csak olyan vitorlással amelyik konkrétan vadászott a neonokra, nálam több alkalommal is gond nélkül elvoltak a neonokkal (mindegyikkel). Nem szeretek vitorlást 300-liter alatt ajánlani, most sem teszem de 1 kivált pár elélhet 160 literben dús növényzet mellett az apróságokkal és esetleg a talajlakókka. Dúsítsd a növényzetet, lebegő úszó növények is legyenek, amennyire teheted lágyítsd a vizet és használj tőzegkivonatot. Az elpárolgott vizet mindig "0"-ás vízzel pótold. 25 fokos víz mindegyiknek jó, legalább 14-15nk és kb semleges pH mellett. A vizet akváriumon kívül lágyítsd és mindig azonos aranyban keverd , ha változtatni akarsz a vízértékeken azt mindig lassan fokozatosan tedd. 20fős rajra kiegészítheted a "zöld neon" csapatot. Kell egy bika külső, jó töltettel és ajánlott egy belső szűrő is ( az akasztósod megteszi kiegészítő szűrőként).
2019. szept. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!