Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora akváriumot ajánlatok...

Mekkora akváriumot ajánlatok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam egy álltakereskedő boltban. Az eladó azt mondta, hogy van kezdőszett és az bőven jó a kis halaknak is.

Szép és jó, de a nekem nincs akkora helyem, hogy egy 96 literes akváriumot tárolni tudjak...na meg azt takarítani is...

Egy magyar oldalon olvastam, hogy egy kezdőnek a 30 literes is elég ha kistestü halakat akar tartani kezdésnek. Gondolok én Guppy-kra neonhalakra, csigákra, egyéb kistestű halnak. Persze nem akarom túlzsúfolni az akváriumot.


Azt tudom, hogy első lépésnek az akváriumot kell berendezni, majd egy hónapig részleges vizcserét végrehajtani. Viszont ha tényleg kicsi a 30 liter, akkor bele se kezdek.


(Kistestű édesvizi rákot lehet halakkal együtt tartani?)


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. szept. 26. 17:22
1 2
 1/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Kezdésnek én egy 50-80 literest ajánlanék. Minél nagyobb annál jobb mert stabilabb a vízkémia. Szettet ne vegyél, rendszerint gagyi benne a felszerelés. Az eladókra sem érdemes hallgatni.

Ezeket nézd át, főleg a kezdőknek szóló cikkeket: [link] ; [link] ; [link] ; [link]

A takarításban nincs semmi nehézség. Hetente lecseréled a víz 20-30%-át állot vízre (~1 napig állni hagyod a csapvizet ,hogy kiszálljon a klór) talajporszívózással együtt. A szűrőt akváriumi vízben kell kinyomkodni akkor ha már nehezen nyomja a vizet.

A halak mérete megtévesztő lehet. A neonhal hiába nő 4-5 cm-re, rajhal. 10-15 az ideális létszám s nekik már 80 liter kell.

Ha van kérdésed nyugodtan kérdezz (de ne privátba. Így tudnak a többiek is válaszolni.)

2019. szept. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A kezdő szettet is felejtsd el, meg a kis akváriumot is!


A szettek alapból alkalmatlanok 99%-ban, hulladék gyenge technikával vannak felszerelve.

Külön külön érdemes mindent megvenni, így lehet hogy kicsit drágább (bár léteznek drága szettek is)

de mindenképpen sokkal jobb erősebb, adott akváriumhoz alkalmas gépeid lesznek. (leginkább szűrés világítás)


A 30 liter arra elég, hogy tartsál benne mondjuk 5 db hím guppit. Vagy (Nem és!!) 20 db red cherry garnélát. Épphogy alkalmas arra, hogy egyáltalán halat tegyél bele, de ilyen neon kaliberű halakat bőven elfelejthetsz!

A 96-osban lehetne neont tartani. Bár ha akkora akváriumot vennék, akkor mindenképpen 112 litereset vennék, mert annak jobbak a gyári világításaik.

Ha ekkora akvárium nem fér el, akkor se azt nézd, mi a minimum, amit meg kell venned, hanem hogy mi a maximum, ami elfér.

Ha összesen egy 30 literes akvárium fér el... hát akkor el kéne gondolkoznod, hogy tényleg a e hobbi e ez.

Meg lehet csinálni egy 30 litereset is jól, csak nehéz, meg rettentő szűkek a korlátai.

2019. szept. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

...ettől meg hogy hogy kell indítani egy akváriumot még elég messze vagy, amíg letisztázódik benned hogy mit akarsz, addig ezeknek utána tudsz járni. Kezdésnek mondjuk itt van ez: [link]

A halak igényinek leírásához, csak hogy nehogy úgy járj, hogy a "boltos mondta, hogy lehet bele neonhalat is rakni..." itt van mondjuk ez: [link]

2019. szept. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
65 %-os öreg ne bíztassa már állatkínzásra, technika nélküli akvárium nincs , törvény szerint is állatkínzás, kár hogy az oldal nem veszi komolyabban a dolgot és nem bannolják...
2019. szept. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Én sajnos nem tudom jelenteni mert be lettem fenyítve pár éve, de az értelmesebbek jelenthetnék hátha végérvényesen kidobnák az öreget...
2019. szept. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. 60 Literes lesz az akvárium. Az még pont elfér.


Van egy Ikeás Kallax szekrényem. Szerintetek kell erősíteni rajta vagy simán elbirja a 70-80 kilos terhelést is? Nyilván teszek rá egy hungarocel darabot, amire egy szivacsot és úgy rá az akváriumot.


A szekrény vadi új, és eléggé masszívnak tűnik.

2019. szept. 27. 00:44
 7/11 Skid05 ***** válasza:

Valahol 80-120 liter között kezdenék, de semmiképpen sem szettel, az dupla ráfordítás.

Csak rákokkal vagy csigákkal meg lehet próbálni egy 30ast, temérdek mohával néhány hínárnövénnyel, fénnyel csínján, túlbiztosított szűréssel. Persze alapos rákészülést igényel, igen szűk a hibahatár, értened kell az odabenn lezajló folyamatokat, hogy reagálni tudj. A heti karbantartási protokollt mereven követni kéne, egy 30as üveg nem ketyeg el 3 hétig érdemi odafigyelés nélkül, mint akár egy 120as. A fent linkelt akvagurun pazarul összeszedték, akár csak onnan is fel tudod készíteni magad az indításhoz.

2019. szept. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A hungarocellre nem kell szivacs! Arra még polifoam se igazán kell! Olyan lenne az alátámasztás mint a takony, túl sokat engedne minden irányban. Még polifómból se jó a túl vastag. 3-4 max 5 mm, nem kell több!

Hogy a bútor mennyire erős azt nyilván te látod a legjobban, én alapból bizalmatlan vagyok ezekkel a lapraszerelt cuccokkal.

Egy akváriu állványnak nem csak 80 kg-ot kell elbírnia, hanem 80 kg-ot 10 éven keresztül defoáció nélkül, és itt szoktak elbukni a gyengébb darabok. Pár hónap, és elkezd megereszkedni, vetemedni, az akváriu meg merev (alátámasztástól függetlenül) nem tudja követni a szekrény deformálódását, és meg is van a feszültség a 2 között.

Inkább egy bútorlapot tennék még a tetejére, hogy késleltessem a meghajlást középen, meg a sarkokra csavaroznék belülről ezeket a sárga derékszögű idomokat , (biztos ismered) hogy az oldalsó mozgásokat fixáljam.

2019. szept. 27. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Én is a nagyobb akváriumokat szoktam ajánlani kezdőnek de egy 60-literes már jó pláne ha nem fér el nagyobb, bár én biztatnálak helyet szorítani egy 30-liteesnek is mellette karantén és egyéb célokra. Megfelelő körülmények mellett megoldható a garnélák és némelyik rák tartása is. Most indulásnak csapvízben is jól nevelhető kisebb, esetleg közepes méretű halakat válogass, az elevenszülők közül csak hímeket. A szekrényre ültess fel egy kb 100kg embert ha stabilan ül és nem inog a szekrényke akkor nem lesz gond az akváriummal sem.:D Polifoam-ot tegyél alá. Ha átrágtad magad a tanulnivalón és vannak még kérdéseid gyere bátran ne utólag keljen szembesülni a hibákkal. Vagyunk itt többen is mindig lesz itt valaki aki segít csak előbb kérdezz és utána cselekedj.
2019. szept. 27. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, és a 60-ast (54-est) se szettben vedd meg!
2019. szept. 27. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!