Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat tudtok ajánlani?

Milyen halat tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Igazából az érdekelne, hogy melyek azok a fajok, amelyek a csapvízben is simán elélnek, nem igénylik a nagyobb gondozást (félreértés ne essék,törődni fogok vele) és kb 6-10l-es akváriumban is kellemesen éldegélnek. Akár olyan fajok amelyeket egyedül ajánlott tartani, akár olyanok amelyeket többen.. Válaszokat előre is köszönöm, tanácsokat elfogadok, negatív kommenteket megtűrök, de azért a tanácsok mégis jobbak lennének :)

2019. szept. 30. 14:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ez negatívnak számít e, de jó tanácsnak szánom. Pontosabban kritériumnak, alapvető feltételnek!


Rajzoljál szépen nullákat a megadott űrmérték számai után, és utána beszélgethetünk.

10 literes akvárium tök jó arra, hogy nyáron kitedd az erkélyre, megtelepszik benne az alga, meg lesz benne szúnyoglárva, meg mennek oda inni a darazsak... ilyesmi.

2019. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Így utólag belegondolva, azért az érdekes, hogy egyből védekezel már a kérdésben is, a negatív kommentekkel kapcsolatban.

Mint ha számítanál rá!

Elképzelhető, hogy pontosan tudod, hogy sokszoros méret kell a legkisebb akváriumhoz is?

Csak gondoltad trollkodsz egyet, hagy háborogjon a nép?

2019. szept. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem védekezésnek szántam csak tudom, hogy milyen rosszindulatúak az emberek... teljesen laikusként tettem fel a kérdés, nincs semmilyen tapasztalatom és mivel helyszűke miatt csak ezt engedhetném meg és mivel minden üzletben lehet kapni ilyen méretű akváriumot mertem azt gondolni, hogy nem csak a por rászállására gyártják, hanem funkciójuk is van...
2019. szept. 30. 15:07
 4/20 anonim ***** válasza:
7%

Sok halas akváriumnak jol felszereltnek kell lennie,meg legalább 21 Literesnek. 25/F pl:gupp,türpeharcsa,szifo,szivárványhal.


kavicsok,kagylok,fedett tetejü akvárium

2019. szept. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Törvény tiltja a gerinces állatok tartását 30 liter alatti akváriumban.
2019. szept. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Skid05 ***** válasza:
100%

Szárazföldi (akár eleségnek szánt) rovarok, kisebb (akár szintén eleségnek szánt) vízi csigák tarthatók benn, az más kérdés, hogy ez eladók minek ajánlják. Egy lényeges gondolatot jegyezz meg: aki 30 liter alatt gerinces állatot tart az törvényesen is gerinctelen. Érdekességképpen:

[link]

2019. szept. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

[link] ; [link] ; [link] ; [link]


Ezeket olvasd át, főleg a kezdőknek szóló cikkeket. Az akvarisztika fényévekkel bonyolultabb annál minthogy veszünk egy akváriumot bele víz+hal oszt jól elvannak. De szerintem ha 10 liter a max ami elfér akkor bele se kezdj ebbe a hobbiba. Kezdésnek 50-80 liter az ajánlott, 30 liter (ami jobb ha 40L) egy gyakorlott kéznek jó. Ebbe mehetne egy hím betta VAGY 3-5 hím guppi (mindegy ,hogy szivárványos vagy endler a lényeg ,hogy hímek legyenek így nem fognak szaporodni).


Amiket 4-es ajánlott azt felejtsd el, és ne az eladóktól kérdezősködj (na meg szettet se vegyél, nem éri meg).

2019. szept. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
64%
6 literbe még garnélát se tartanék, néhány csiganak jó lehet , növényekkel. Hal számára alkalmatlan, gondolom nem szeretnéd kínozni őket.
2019. szept. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
A 4 es válaszolóval ne foglalkozz, szerintem hétvégére kiengedték a gyogyiból. xD
2019. szept. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Akik normálisan tudtak válaszolni, azoknak köszönöm, mint mondtam nem vagyok képben ezért szerettem volna érdeklődni. Sok ismerősömnek(leginkább távoli ismerőseimnek) vannak halai és a legtöbb az kis akváriumban(8-10 l)van tartva, gömbakvárium 1 aranyhallal vagy guppik és nem látszik rajtuk, hogy rosszul éreznék magukat és nem is pusztulnak el szóval nem gondoltam, hogy ennyire rossz kérdést tettem fel, de az vesse rám az első követ, aki minden témában otthon van, viszont nem értem, hogy miért van ennyi rosszmájú ember. Úgy gondolom, hogy normálisan tettem fel a kérdést és nyilvánvalóan nem lehet mindenki minden témában otthon, de ezért nem kell máris az ember nyakának ugrani. Normálisan is lehetne közölni,hogy nem lehet, elértem azt a szintet agyilag, hogy felfogjam.
2019. szept. 30. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!