Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat tudtok ajánlani?

Milyen halat tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Igazából az érdekelne, hogy melyek azok a fajok, amelyek a csapvízben is simán elélnek, nem igénylik a nagyobb gondozást (félreértés ne essék,törődni fogok vele) és kb 6-10l-es akváriumban is kellemesen éldegélnek. Akár olyan fajok amelyeket egyedül ajánlott tartani, akár olyanok amelyeket többen.. Válaszokat előre is köszönöm, tanácsokat elfogadok, negatív kommenteket megtűrök, de azért a tanácsok mégis jobbak lennének :)

2019. szept. 30. 14:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
65%

Az ismerőseid tudatlan állatkínzók, ne kövesd a példájukat. Ekkora halnak szerinted elég gömbakvárium?

[link]

2019. szept. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
42%
Megnézném hogy nem pusztulnak el, több évet kétlem hogy kibírnának. Lehet két hetente vesz újat csak neked nem vallja be...
2019. szept. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%
Ráadásul törvény szerint is állatkínzás, ugyanúgy mint a szűrő nélküli akvárium, a hatodik hozzászólásban szereplő linket megnyitottad? Tényleg nem ártana elolvasni...
2019. szept. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
65%

Kihagytam: önmagában a gömb akvárium is állatkínzás és tiltott.

Elég gáz haverjaid vannak , szarra oltanám őket...

2019. szept. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Egyrészt az önmagában hazugság, hogy ne éreznék magukat rosszul, vagy ne pusztulnának el.

Ha egy halon már észre lehet venni, hogy rosszul érzi magát, annak már annyi, az épp a haláltusáját vívja. Hogy mennyire érzi jól magát, víztesztekkel lehet megbizonyosodni, meg alapvető szakirodalmi ajánlások betartásával.


Másrészt ez a rész szemet szúrt:

"ennyi rosszmájú ember. Úgy gondolom, hogy normálisan tettem fel a kérdést és nyilvánvalóan nem lehet mindenki minden témában otthon, de ezért nem kell máris az ember nyakának ugrani. Normálisan is lehetne közölni,hogy nem lehet,"


Másold már be légyszíves, hol van a rosszmájúság, és a nyakadnak ugrás!

Többször átolvastam a válaszokat, nem találom.

Normálisan megkérdezted, normális válaszok jöttek.

Nem lehet.

El lett mondva, hogy miért. El lett mondva, mire jó ez a méret.

Nem volt személyeskedés, (csak egy válaszoló felé) nem volt támadó hangnem....


Ellenben a gömbakváriumban tartott aranyhal klasszikusan provokatív, úgyhogy most is csak oda tudok kilyukadni, hogy ez valószínűleg egy provokatív trollkérdés.

Ja, ez se nyakadnak ugrás, hanem magánvélemény!

2019. okt. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
hogy hol van a rosszmájúság? :D pontosan a te soraidban, elolvasod a kérdést egy laikus szemével és nem olyan "profizmussal" rendelkező szemmel mint ami neked van, akkor látod hogy ez nem egy "trollkérdés", jeleztem hogy nem vagyok képben a dolgokkal és ezért kérdezem... és akkor mégis honnan veszem, hogy az emberek rosszindulatúak, hát nem is tudom.
2019. okt. 1. 17:21
 17/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Uh, Kérdező, ha szerinted ezek a válaszok russzmájú, nyakadnak ugrósak voltak akkor olvass el pár olyan kérdést ahol a kérdező arról tájékoztat minket ,hogy hetek-hónapok-évek óta van egy kritikán aluli akváriuma (értsd: pár literrel nagyobb mint amit te emlegettél, legrosszabb felszereléssel, színezett kaviccsal stb) benne 10 féle 100+ litert igénylő halakkal. Majd a válaszaiból ordít ,hogy még az alapokat se tudja de még neki áll feljebb ha számonkérjük ,hogy miért kínoz állatokat hónapok óta. Na azoknál van nyaknak ugrás, de jogosan! Neked ebben szerencsére nem volt részed mert előbb kérdeztél mint vásároltál s remélem legalább te megtartod ezt a jó szokásod.
2019. okt. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nehogy már ott tartsunk, hogy megköszönjem, hogy nem szúrtatok le monitoron keresztül...igen úgy gondolom, hogy attól függetlenül, hogy nyilvánvalóan egyesek számára bántó a kérdés, ami számomra érthetetlen hiszen pont azért tettem fel a kérdést, hogy megvilágosodjak, attól még lehet normálisan kezelni a másikat. Amúgy meg azon mindenki elsiklott felette, hogy megköszöntem azoknak akik normálisan tudtak válaszolni.
2019. okt. 1. 23:14
 19/20 Salx Narval ***** válasza:
Ekkora helyre semmilyent. Ha így is szeretnél egy 10-literes akváriumot akkor halak nélküli növényesben gondolkodj. Ha állatokat is szeretnél akkor esetleg a gerinctelenek jöhetnek szóba. Sajnos az ismerőseid nagyon rossz példát mutatnak nem tanácsolnám, hogy tőlük kérj tanácsot.
2019. okt. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Senkinek se volt bántó a kérdés. Szerintem nyugodtan mondtuk el ,hogy ez alkalmatlan halazásra illetve ,hogy az ismerőseid állatkinzók (lehet ez durva kifejezés de akkor is azok, törvény szerint is). Nem tudom miért reagálsz így. Itt senkinek nem áll szándékában bántani téged szóval nincs se rosszmájúság se nyakadnak ugrás.

Mindegy, a szükséges válaszokat és szakmai oldalakat megkaptad. Legyen szép napod!

2019. okt. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!