Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Életben marad egy halacska a...

Életben marad egy halacska a zacsiban?

Figyelt kérdés
Vettem két pici halat ma a kisállat kereskedésben, és csak holnap reggel tudom őket akváriumba tenni. A zacskóban vannak most, amiben megvettem őket, ha ott hagyom reggelig a halakat akkor meghalnak?

2019. okt. 5. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért veszel úgy halat, hogy nincs hova tenni?
2019. okt. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem erre voltam kíváncsi, de köszönöm... Van hova tennem, de kiderült, hogy holnapig nem tudok hazajutni bizonyos okok miatt...
2019. okt. 5. 12:32
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gázcsere nélkül ilyen kevés vízben úgy hogy közben szennyezik is nem bírják ki, de ne legyen igazam...


Amúgy igaza van az elsőnek, valóban felelőtlen döntés volt ezt a vásárlást véghezvinni...

2019. okt. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pár óránként vízcsere, nem játszik?
2019. okt. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ezt az időt az utcán fogod tölteni. B opció. Nagyobb befőttes üveg, lavór, vödör, kimosod a csapot hogy ne legyen benne vegyszer, bedugaszolod és teleengeded vízzel. Kínai boltban egy vödör olcsóbb mint a hal ha esetleg nincs. Ha ki is bírja biztos szar neki jelenleg.
2019. okt. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy vidd vissza.
2019. okt. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak ne legyen úgy túl sokáig
2019. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Skid05 ***** válasza:

Optimális esetben ez úgy néz ki, hogy megveszed és törekedsz, hogy minél előbb hazaérj, mégiscsak egy zacsiban gázcsere nélkül úszkálnak, kitéve nem kevés stressznek (fényre, rezgésre alapból érzékenyek) bármiféle búvóhely nélkül. Úgyhogy ha csak nem történt vmi ami felülírja az állatjólét prioritását, akkor ez így felelőtlenség volt.

A zacsiban nem fogják kibírni. A nagyobb alapterületű edények szintén nem, mert a zacsiban eleve kevés a víz. Egy tiszta befőttes üvegbe tedd át őket, mellette egy nagyobb átmérőjű tiszta (zsírtalan, vegyszer mentes) edénybe (pl műanyag tál) engedj vizet, pár óra alatt a klór kipárolog, ebből időközönként önts a befőttesbe. Az éjszakát pedig vmi olyan helyen töltsék ahol nem zuhan drasztikusan a celsius. Illetve legalább egyik oldaláról sötétíts le nekik.

2019. okt. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Na, túlélték az utat ? Azért remélem ,hogy a végleges helyük minősége több egy zacskóénál (csak a “két kis halacska” megfogalmazásból következtetek. Nem sok hal van amit párban szokás venni, kivéve ha már meglévő állományt bővítesz)
2019. okt. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%
Szép nem vagy , hülye ne legyél!!!
2019. okt. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!