Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elletéshez hogy válasszam...

Elletéshez hogy válasszam külön a nőstényt?

Figyelt kérdés

Van egy 110 L-es akuban egy gömbmolly pár és a nőstény igencsak kigömbölyödött, ellés elötti időszakban van.

Van még egy 25 l-es aku, amit már pár napja beüzemeltem az elkülönítés végett, amelybe ma este is áthelyeztem a nőstényt, de nagyon ideges, nyugtalan a viselkedése. Aggódom, hogy nem -e lesz baja.

Esetleg rakjam mellé a párját is?


A nagy akuban már kétszer ellett, ahol más halfajok is vannak, ezért sajna a kicsik lassan "elfogytak".

Ezért szeretném elkülöníteni a nőstényt a szülésig.

Mivel még nem csináltam ilyent, ebben kérnék segítséget.



2019. okt. 17. 20:26
 1/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Léteznek ilyen műanyag “szűlőketrecek” direkt elevenszülőknek.

[link]

A párját ne rakd mellé. Minek ? Csak stresszelné a nőstényt s megenné a kicsiket. Náluk nincs családi kötelék. Pont emiatt a nemek elosztása sem a legmegfelelőbb. Egy hímre 2-3 nőstény kell jusson.

2019. okt. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg próbálkozhatsz a felszíni növényzet dúsításával pl tüskéshínár, v máj moha, stb. A dús felszíni növényzet nagyban elősegíti az anya nyugalmát és kicsik túlélési esélyeit. Nagyon fontos a kolléga által tanácsolt nemi arány betartása. Az ellető akvárium csak akkor hatásos ha áthelyezéskor a víz több mint fele a tartó akvárium vizével azonos, továbbá lebegő növények, mohák, hínárfélék esetleg mű növények is kellenek a biztonságérzet növelése érdekében, valamint takarással érdemes óvni az akváriumot az erős fénytől és a külső mozgástól, a sötét hátfal is nyugtató hatású. 110 literbe már elég nagy elletőketrec rakható azzal nem okoznál akkora stresszt mint esetleg egy külső nem megfelelően berendezett és takart akvárium használatával, nem beszélve arról, hogy a megszokott vízben maradna. Én néha az akváriumból egy kisebb részt leválasztottam egy üveglappal v keretre szerelt sűrű szövésű szúnyoghálóval és ide helyeztem a nőstényt, a kicsik is itt növögettek egy ideig. Szóval nagyon jó az ellető akvárium csak ügyelni kell a fent említett dolgokra, különben a hal bestresszelhet és ellenkező hatást válthat ki mint amit vártál tőle.
2019. okt. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Skid05 ***** válasza:

Semmiképpen sem apás szülésként rendezd meg a dolgot, idejekorán horrorba fordulna. Kellene némi moha, esetleg krumpliszsák, kiviháló darab a 25ösbe, a lényeg, hogy anyuka meg fog éhezni szülés után, a gyerekek ne legyenek tálcán felkínálva. A szériás szülés után rögtön mehet vissza anya a társa mellé, az ifjoncokat lehet ivadéktáppal hizlalni, ha a méretük elhagyja az ősök szájátmérőjét, akár össze is bútorozhatnak (néhányan) a szülőkkel.

Egyébként mi a terv a lurkókkal, állami gondozás/ örökbefogadás… csak mert az neveldék elevenszülőkkel vannak tele. Megfontolandó… könnyen lehet mégis az „elfogytak” volt a legjobb, ami történhetett öko szempontból. Persze ha sorban állnak értük, akkor nem szóltam.

2019. okt. 18. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


A 25-ös akut kb félig megtöltöttem a 110-es vizével. Erre én is gondoltam.

A kicsik sorsa még kérdéses ha felnőnek, valószínű elajándékozom őket.

Igazából kíváncsiságból gondoltam a különrakást, hogy lássam a kicsik fejlődését.

Ma reggelre úgy látom megnyugodott az anyuka. Remélhetően hamarosan megszül :)


A világítás még kérdés, hogy mennyire eröltessem?

Mivel új fénycső van benne és elég erősnek tűnik. Növényzetből csupán egy csokor műnövény van. Rakjak esetleg sűrűbb növényzetet?

2019. okt. 18. 07:18
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Azzal kezdtem.:D Persze.
2019. okt. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja köszi, már látom :)

Csak gors átfutottam a válaszokon indulás elött ...

2019. okt. 18. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!