Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy ekkora méretű akváriumhoz...

Egy ekkora méretű akváriumhoz mekkora üvegvastagság ajánlott? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 220x100x60 centis akváriumot. Mindenképpen merevítés nélkül kellene! (Legalábbis az akváriumot "megfelező" felső keresztmerevítés szóba sem jöhet!) A hátulja 2 vagy 3 helyen meg lenne fúrva. (Alsópolcos szűrőakváriummal szűrnék).


Én 18mm vastag üveglapokra gondoltam, de az alja és a hátulja 20 mm-is lenne. Szerintetek így jó lenne? Vagy legyen az egész 20 mm-es üvegből ragasztva és a hátlap ahol a fúrások lesznek pedig 24 mm legyen?



2019. okt. 20. 08:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem elég a 18 mm-es üveg. Ha viszont már 70 cm magas lenne és még úgy sem akarnál merevítést bele, akkor kellene az egészet 20 mm-es üvegből csinálni. De lehet jobb lenne egy szakit megkérdezni erről. Az én 140x50x60 cm-es tengerim 12 mm-es üvegből van egész, a fenék üveg van megfúrva két helyen. Csak élmerevítők vannak felül. Keresztmerevítés nálam sem jöhetett szóba! Semmi hasasodása sincs az akvimnak, lassan 3 éves.
2019. okt. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!