Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen bútor bírja el a 112...

Milyen bútor bírja el a 112 literes akváriumot?

Figyelt kérdés

Még soha nem volt ekkora akváriumom. Egy szerintem elég masszív dohányzó asztalra terveztem, de nem tudom elbírja-e. Egyáltalán kb hány kiló egy ekkora akvárium?

Honnan tudhatom, hogy elbírja-e?

Valahogy megerősítsük azért az asztalt?


2019. okt. 29. 11:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi, este tudok képet küldeni ha nem felejtem el.
2019. okt. 29. 14:09
 12/16 anonim ***** válasza:

Még egy gondolat a "csak fáról" :)

Nekem pl 4 cm-es bükkből van az ágyam kerete, hátha elvben megoldható lenne, hogy egyenletesen érje a felületét a terhelés, (mármint élére állítva)

szemrebbenés nélkül rátennék egy Ifát, meg se kottyanna neki.

Úgyhogy ezekkel az általános bútorokkal inkább az a baj, hogy egyrészt nem fából vannak, másrészt nem olyan a tervezésük, hogy a konstrukciójuk, hogy függőleges lefelé ható terhelésnek álljanak ellen.

Utóbbin lehet barkácsolással javítani, elég sokat, csak józan paraszt ésszel végig kell gondolni, hogy dolgozik a tömeg, mit hogy deformál el, és azt kivédeni.

2019. okt. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Itt vannak a képek.

[link]

[link]

[link]

[link]

A két lap az ennél is csak préselt bútorlap, viszon elég kemény fajta, de azokon kívül minden rendes kemény fa, a lábai meg köztük azok a merevítések is.

2019. okt. 29. 23:15
 14/16 A kérdező kommentje:
A "csak fát" azért írtam, mert vasállványt javasoltak, de amit
2019. okt. 29. 23:18
 15/16 A kérdező kommentje:
Szóval amit én néztem, azok szintén csak fából készültek, sőt csak bútorlapból.
2019. okt. 29. 23:20
 16/16 Salx Narval ***** válasza:
A képeket ugyan nem látom de ha simán elbírt egy 110 kilós embert akkor az akvárium sem jelenthet gondot, ha még merevítést is teszel akkor biztosan jó lesz. Az asztal tetejére kell egy polifoam lap és nem ártana a lábakat állíthatóra cserélni (a vízszintezés miatt).
2019. okt. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!