Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bettám nem eszik és nem is...

A bettám nem eszik és nem is aktív. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Egy hete indítottuk be az akváriumot. 110 liter Juwel, növényes, fütő, szűrő van, volt vízelőkészítés, mindenki más jól érzi magát benne (egy csokor petitella, egy anci, egy frenatus, 4 díszcsík). Az első két nap még a granulátumot is elfogadta, úszkált, most a fagyasztott kaját sem kéri és csak lebeg fent a szűrő bemeneténél, soványabb is lett. Tudok valamit tenni? Kezdők vagyunk sajnos, nekem úgy tűnt, megfelelünk a betta igényeknek...

2019. dec. 17. 11:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

De érted a másik szempontot is, ha egy tévét akarsz venni, akkor utána jársz a neten, olvasol véleményeket, stb.


Most, hogy láthatóan probléma van, egyből ide találtál, kb pont ugyanígy ide találtál volna negyedóra alatt akkor is, mielőtt állatot vettél volna, és mielőtt az életüket kockára tetted volna.


És az itteni válaszolók nem "egyszer összeraktak egy akváriumot ami véletlenül elment egy darabig" hanem ha csak a rendszeres válaszolóknak összeadnám a tapasztalatát, lenne vagy 150 év nettóban.

Persze, hogy senki nem születik profi akvaristának, mint ahogy mondjuk gyakorlott sebésznek se születik senki, és gondolom te se bíznád mondjuk egy műtétedet olyan emberre, aki életében nem fogott még szikét.

Ez az egy bajom van ezzel, hogy legalább az alapokat nem életeket kockáztatva kéne utólag elsajátítani.

2019. dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Egyébként a bettának is elég a 26 fok a web szerint, átmenetileg gondoltam megemelni, ha ettől jobban lenne, meg akkor tudnám, mi a baj, és külön tenném hosszú távon, ha ezt szereti, nem sütném meg a többieket.
2019. dec. 17. 18:21
 13/23 A kérdező kommentje:
Nem, de pont ezt mondom, hogy utána néztem előtte és kikértem több véleményt is. És pont azért találtam ide, mert hátha valakinek pont hasonló gondja volt, így személyreszabott segítséget kaphatok. Mert a neten olvasott általános dolgok szerint jártam el, ami ezek szerint nem elég jó... ami viszont nyilván utólag derül ki. Amúgy nem ismersz, de nem vagyok egy állatok életét kockára tevő típus, macskáim vannak és mentek is, a bettát sem szarom le, azért kértem tanácsot itt...
2019. dec. 17. 18:27
 14/23 anonim ***** válasza:

Általában azt mutatja a tapasztalat, hogy kevés neki 26 fok. Egyedenként eltérő lehet, de általában kevés.

Egyelőre legyen meleg a víz, etess keveset, de az minőségi legyen (fagyasztott planktonikus mixek - persze kiolvasztva)

és csinálgasd a részleges vízcseréket akár heti 2x25-30%-is csinálhatsz, és ha stabilizálódik a helyzet, akkor ráállhatsz a heti 30%-ra.

2019. dec. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! Külön tenni nem érdemes? Gyógymedence, nyugalom...?
2019. dec. 17. 18:44
 16/23 anonim ***** válasza:

Nem, mert nem tudod beért vízbe tenni, gyógyszert nem adhatsz, mert azt se tudod, beteg e, csak a stresszmentesség játszana szerepet, de ha a nagyban nem bántják, nincs nagy áramlás, akkor nagyobb stresszel járna az áttelepítés. A méregtelenítésre kell odafigyelni a nagyban, tehát sűrű vízcserék, negyed adag étel, szűrőszivacsot ne mosd ki.

Külső tünetei nincsenek betegségnek, valószínűbb a mérgezés vagy megfázás, azt a nagyban is lehet kezelni.

Egyébként a bettáknál sokminden függ az adott egyedtől, vérmérséklet is, agresszió, nagyon szélsőséges viselkedésük van az egyes egyedeknek, lehet, hogy a tiédet stresszeli a társaság, egy másik meg bírná.

Bár, ha ez lenne a gond, az nem 1 hét után jelentkezett volna.

2019. dec. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
A Frenatussal először párszor megnézték egymást, viszont inkább a Betta küldte el, de nem volt nagy torzsalkodás egyáltalán. Talán a Petitellák zavarják amúgy, ők jönnek mennek meg kíváncsiskodnak, sztem lehet, h nem örül neki. Ezért gondoltam külön tenni saját vízbe. Hát fokozatosan rosszabbodott, sztem benne van a pakliban, hogy ezen bukott ki, eleinte élvezte az úszkálást... De félek, hogy elpusztul, mire rájönnék.
2019. dec. 17. 19:08
 18/23 Skid05 ***** válasza:
A bettát igencsak lutri társítani, több tényezőn is bukhat a dolog (hőfok, áramlás, habitus), ált vmelyik be is jön. Ezért tartják saját kis (min 30l, de inkább br 40) medencében őket, szerintem kb erre a következtetésre jutottál te is látva a jelenlegi felállást. Magam részéről sem a petitellákkal, sem a frenatussal, sem pedig a juwel gyári motoros szűrőjével nem társítanám a harcost. Bőven elég ha heti 2-3-szor adsz enni egyelőre, akkor is mértékkel, nem kell senkit jóllakatni, a cél, hogy kihúzzák a bejáratási időszak végéig épségben, mérsékelve a napi ammónia-termelést. Illetve a hőfok (remélem hőmérővel mérted és nem a fűtő skálájával) is simán lehet egy forrás, viszont a többieknek az állandó 28 meg sok. Továbbá az áramlás amit egy petitella csapat élvez az egy bettát már bőven kimerít.
2019. dec. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ha úgy látod, hogy idegesítik, és rosszabbodik a helyzet, akkor viszont egyértelműen minél hamarabb külön kell tenni, mert akkor gyakorlatilag nincs vesztenivalód.
2019. dec. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Most vettem neki élő kaját, amit meg befalt... Három nap nem evés után... Mérsékelem az etetést akkor, de hajlok rá most, hogy a Petitella aktivitás zavarhatja... mindenesetre figyelem. Ha nagyon nem szeret itt, majd külön helyet kap. Nehéz ügy, hogy úgy amúgy mennyire kéne aktívnak lennie... Most semennyire nem az, gondolom annál jobban... Köszi a segítséget.
2019. dec. 17. 19:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!