Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS segítség! Találtam egy...

SOS segítség! Találtam egy kicsi kukacot az akvárium vízben! Mi lehet ez? Többi lent

Figyelt kérdés

Ma vettem 6 szál hínárt és egy nagy terebélyes növényt, amikor hazahoztam őket akkor algairtós-parakilles-metilénkékes vízben áztattam őket kb 15-20 percig, utána lemostam őket és aztán beraktam az akváriumba

Ezt követően csináltam talajporszívózást is és a leszívótt vízben találtam egy kb 1,5 centiméteres barnás színű kukacot. Ehhez hozzátenném hogy a terebélyes növénynek néhány levele mintha meg lenne rágva, kis lyukak vannak rajta. Lehetséges hogy ezzel a növénnyel együtt került be az a kukac? Mert eddig semmi ilyesmit nem tapasztaltam és a halaim is egészségesek. Esetleg lehet több kukac is a vízben? Nagyon megnéztem a vizet és nem látok többet de nagyon aggódok!

A halakat kivettem a vízből és félreraktam őket egy tálba (most nem tudom nagyobb helyre rakni őket) és csepegtettem a vízbe parakillt meg metilénkéket


2020. jan. 15. 18:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi, rengeteget segítettél és nagyon hálás vagyok!

Ma nem láttam semmit a vízben, se a növényeken/halakon de azért átporszívóztam a talajt (tudom mondtad nem szükséges mert nem ott élnek de könnyebben megnyugszom)

Remélem így is marad minden és nem találkozok több betolakodóval :)

2020. jan. 16. 19:15
 12/15 Salx Narval ***** válasza:
A talaj tisztítsa sohasem felesleges akár napi szinten is lehet iszaplopóval tisztítani, de normál esetben elég ha a részleges vízcserék alkalmával alaposan átmozgatjuk. Sok sikert és ajánlanám neked is egy karantén akvárium beszerzését, nagyon hasznos alapfelszerelés, legalábbis az kellene, hogy legyen mindenkinél.
2020. jan. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Jó dolog a karentén akvárium, de az egészséges halak nem betegszenek meg olyan könnyen. A legtöbb problém a túlsterilizált és túletetett akváriumokkal van.
2020. jan. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Van karantén akváriumom, csak nem akartam belerakni őket mert nem volt biztos hogy szükség lenne rá. És ahogy látom semmi bajuk nincs, ugyanolyanok mint ezelőtt csak én reagáltam túl a dolgot hogy ennyire megijedtem
2020. jan. 17. 15:04
 15/15 A kérdező kommentje:
Meg azért is raktam őket tálkába mert nem akartam azzal is húzni az időt hogy feltöltöm a másik akváriumot
2020. jan. 17. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!