Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy pici akváriumot...

Szeretnék egy pici akváriumot de nem tudom hogy vágjak bele, miket kell csinálni?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék minden tudás nélkül csak venni egy akváriumot és halakat tenni bele, szóval itt kérdezek.


Van egy kis 32x32es polcom és oda szeretnék be egy pici akváriumot, ki is néztem egyet ami jó lenne: [link]


Csak nem tudom hogy most akkor én miket rakhatnék bele, vagy hogy honnan tudnám beszerezni ezeket a plusz dolgokat vagy úgy egyáltalán a halakat, esetleg lehet mást is belerakni halakon kívül ilyen pici akváriumba? rák, csiga ilyenekre gondoltam, tisztítást hogyan kellene elvégeznem majd? miket érdemes tudnom úgy az egészről ezzel kapcsolatban?


2020. febr. 15. 11:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

# 9-10!


Látom a tudást kevered a tippelgetéssel. Pontosan úgy, ahogy az ovisk szokták.

Bár bevallom, hogy az akvárium méretét benéztem, mert a polc alapján a legnagyobbra AquEl szettre gondoltam. Tehát a halas ajánlást visszavonom.


Ennek ellenére komoly szövegértési problémáid vannak. Ez nagyon elkerülte a figyelmedet: "De mégis azt mondom, hogy kezdőként vagy válassz nagyobb akváriumot, vagy elégedj meg a garnélákkal."


De tisztázzunk valamit! Én nem védem a boltosokat! Te szidod őket! Én az ilyen primitív általánosítás ellen emeltem hangot. Nem vagyok hajlandó mindenkit lehülyézni és dilettánsnak tartani. Mert vannak nagyon jó szakboltok és vannak nagyon jó szakemberek a boltokban.

Teljesen mindegy, hogy milyen irányból voltam vagy vagyok benne ebben, a lényeg, hogy igen, van "némi" közöm a témához és ismerek tenyésztőket, nagykereket és boltosokat. Tudom néhány boltosról, hogy milyen akvarisztikai múltjuk van és egyeseknek milyen szakirányú végzettsége.

Persze van olyan, aki pénzfeldobással döntötte, hogy fodrászatot, kocsmát vagy állatkerskedést nyit. Az ilyen kapja nagykerben is beteg halat (hiszen nála úgyis döglenek) és az ilyen akit pl. kitiltanak a nagykerből, mert ott is lop.


És azt is tudom, hogy kik voltak a szakmai partnerek az állatvédelmi törvény tervezésénél. Ezért röhögöm körbe.

2020. febr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 V. Hélix ***** válasza:
[link] ezen az oldalon sok hasznos információt találsz, először a kezdőknek szóló részt olvasd el.
2020. febr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!