Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vizicsiga. Találtam egy kis...

Vizicsiga. Találtam egy kis akváriumot és gondoltam teszek bele pár vizicsigát persze elötte berendezem. Mit javasoltok mi kell a csigáknak hogy jól érezzék magukat, mit egyenek, milyen növény, milyen "díszlet"?

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 17:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A csigáknak van kopoltyújuk is és a bőrükön keresztül is képesek lélegezni. A díszítés meg teljesen mindegy, leginkább valamilyen sima követ válassz amin jól csúszkálhatnak. Az udvarotokról is szedhetsz ha van :)
2010. júl. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!17:49 én vízicsigákra gondoltam:) de azért köszi nekem is voltak rendes csigáim
2010. júl. 23. 19:54
 13/16 anonim ***** válasza:
Én csigához nem ajánlom a homokot, inkább kavicsot tegyél bele, praktikusabb takarításkor. De amúgy teljesen mindegy nekik:) Minden csak ízlés kérdése, nincs szükségük semmi különösre.
2010. júl. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de még jöhetnek ötletek nyudodtan:)
2010. júl. 23. 23:14
 15/16 anonim ***** válasza:
Talajnak én feketebazalt zúzalékot tennék bele mert kiemeli a növények zöld színét.Ha almacsigát kapsz,annak is kiemeli a színét.növénynek pl jávaimoha és hínárféléket tennék,de miuvel növény is van benne kell fényforrás isd.nem a napfényregondolok,hanem lámpára,mert a napfénytől gyorsabban algásodna az akváriumod,mint ahogy a csigák eszik az algát.Élelemnek forrázott spenótot vagy salátát adnék,ugy 3-4 naponta.Amugy ne szánmíts valami akciódús dologra,gyakorlatilag egy növényes akváriumod lesz amiröl tudod,hogy vannak benne csigák.Meg gondoznod lekk,de akkor se látod majd őket sűrűn.Dekorációnak fát tennék bele,pl szőlőtőke vagy vasfa vagy ilyesmi,és 1-2 követ.Ha almacigát kapsz sokkal jobban jársz,de ha berendezed az akváriumot aés ráunsz a barna csigákra(gondolom azt kapsz(Maláj tornyoscsigát)) akkor vehetsz melléjük 1-2 almacsigát is.De akkor fedni kell az akváriumot,mert megszöknek.Én pl takaritottam az akváriumot,levettem a fedőt,és kimentem 1 percre.1 nagy koppnást hallottam,a nyálkábol láttam hogy 1 perc alatt a talajtól feljött az akvárium belső falán,lecsúszott a külsőn,és a bútoron már nem tudott annyira kapacskodni és leesett.Túlélte:) Amugy hogy megfelelő házépítő anyagok legyenek a vízben,2hetente minimum cseréld a vizet de inkább 1(30%ot),és dobj be 3-4 márványkavicsot vagy valamit amiböl oldódik a mész,akár egy félbetört kagylót is bedobhatsz,abbol már lesz elég anyag.
2010. júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.:)
2010. júl. 24. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!