Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 20 literes akváriumba...

Egy 20 literes akváriumba milyen rajhalakat ajánlotok? Rák féléken is gondolkodtam, a rákok/garnélák megvannak a rajhalakkal? Vagy milyen hal él még meg 20 literben? Légyszíves írjatok! Más ötleteknek is örülök

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 21:22
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
miért lenne nehéz? nem értem valaki magyarázza már meg mert nem vagyok a helyzet magaslatán:(
2010. júl. 25. 23:14
 12/22 anonim ***** válasza:

Hát azért, mert ezek az élőlények ürítenek és így bomlástermékek szabadulnak fel, többek között ammónia, nitrát. Ez a halakra, garnélákra mérgező egy bizonyos mennyiség fölött. Egy ilyen kicsi akváriumban ez hamar bekövetkezik, hetente részleges vízcserére van szükség (vagy akár gyakrabban). A nitrátot a lebontó baktériumok megkötik, amik a szivacsos szűrőn mozgó vízben telepszenek meg, de nehéz akkora szivacsot használni, ami elég. Ezért szoktak ehhez külső szűrőt használni, de az aránytalanul drága.

És ez még csak egy probléma, az oxigén, a széndioxid, ezeket nagyon nehéz ilyen kicsiben megfelelő arányban tartani. Ezért én mondjuk 60 litert javaslok, azzal sokkal kevesebb a baj, nem igényel annyi vízcserét (bár hetente itt is illik) és többféle hal közül válogathatsz. Maradhatsz az amandáknál, red cherryknél is, őket én ajánlottam az előbb, nagyobb helyen ők is jobban érzik magukat, több növény, több élettér, könnyebb fenntarthatóság.

2010. júl. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!!! szóval 60 liter és maradhatok a red cherry nél és az amnadalazacnál:) 60 literbe kb mennyit kéne tartanom vagy még mást is tegyek hozzá? gondolom ilyen algaevőhal is kell pár. írj légyszíves ha még itt vagy az ötletről
2010. júl. 25. 23:28
 14/22 anonim ***** válasza:
Ahm. Így amandából mehet 10-12, red cherryből tényleg elég kevesebb, mert gyorsan szaporodnak. Ha szeretnél csigákat is nyugodtan tehetsz, csak mivel ők is szaporodnak, féken kell tartani őket, hogy ne népesedjenek túl, ez pedig elég nehéz. Egy ancit javaslok, az az algaevő, neki pedig tehetsz egy kis szőlőtőkét vagy vasfát, az nagyon jó az emésztésének és gyönyörű dekoráció. A garnélák a mohákon szeretnek matatni, ilyen pl. az úszó májmoha és a jávai moha. Halból neont is vehetsz még melléjük, békések és kis testűek, jól elvannak mindenkivel. Agresszívabb halakat nem jó garnélákkal tartani, mert akkor állandóan bújkálnak és kifakul a színük. akvarista.hu-n van eladó élőlények, eladó növények, eladó halak fóruma, nagyon olcsón hozzájuk juthatsz (red cherry éppen van 100 ft-ért, neon 75-ért, amandára nem emlékszem most, azt nem biztos, hogy találsz. A mohák is szaporák, gyakran adnak el belőlük, bár ez mind pestre vonatkozik főleg, vidéken nehezebb találni.) Azt hiszem hirtelen ennyi, privátban is szívesen segítek, ha van még kérdésed.
2010. júl. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Király!!!:) Köszönöm. azt hiszem hogy most éppen elég ennyi info:P
2010. júl. 25. 23:48
 16/22 Szentpety ***** válasza:
20 literesbe lehet a red cherry mellé pl törpe razbórát tenni. Ahogy a nevében is benne van nagyon kicsi, kifejlett mérete kb 2 és fél cm. Nano akváriumba ideális választás és nagyon dekoratív.
2010. júl. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod de már 60 liternél vagyok:)
2010. júl. 26. 11:14
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 22:28 -as!

Igenis zebradániót és vitorlást is lehet tartani 20 L-ben!Én első aksim 30 L-es volt!És volt benne vitorlás,xifó,dánió...

Ez csak a te saját szegénységi bizonyítványod,hogy egyből lehurrogod a másikat!

2010. júl. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
kezdőknek garnélát? az nagyon nehéz?
2010. júl. 26. 11:44
 20/22 anonim ***** válasza:

A hangsúly a volton van, egy vitorlás 10 évig is elél, neked nem hiszem, hogy 1 évnél tovább bírta, és igenis lehurroglak, mert 20 éve foglalkozok velük és ismerem a fajt egy kicsit.


Kérdező: A garnélák amiket ajánlottam nagyon jó kezdőknek, semmi baj nincs velük, aranyosak és szépen szaporodnak. Egyetlen igényük van, az pedig a tiszta víz, amit rendszeres vízcserével és jó minőségű szűrővel érhetsz el. A törpe razbóra is jó tanács volt, mert igaz, hogy már 60 liternél jársz, de a garnélákra mint mondtam vigyázni kell, csak kis halakat válogathatsz melléjük. Ha viszont lemondasz róluk, 60 literre már szép halakat lehet válogatni.

2010. júl. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!