Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 150 Literes akvariumot uzemelt...

Tommy1979 kérdése:

150 Literes akvariumot uzemeltem be a mar mukodo 54 literes mellett. Megjelent a barna alga.4 hete megy. NO2, NO3 rendben, PH rendben. Vegyszer rendben noveny tapszer, bacik, vizelokeszito minden?

Figyelt kérdés
Halmennyiseg ok. Teszt mindent ok ra mutat. Azt olvastam valoszinu keves a feny. Eddig benne van a gyari 2x 7,7 W os Eheim LED.6500K vak es 810lm. Azert gyorsan rendeltem hozza EHEIM powerLED daylight 16W.1920 lm elvileg. Segitseg. Mit rontok el? Hal mennyiseg rendben van: 3db Harcsa (uveg tisztito 4-5 cm),5 fenek tisztito (2 cm, ) 5 Guppi,3 Platti,2 suger (kicsi 3cm ),15 neon. Tapszer novenyeknek van, kulso szuro jon. Eheim eXperience 250. a kicsi akvarium rendben van a nagy erdekes algasodik. A nagyban a vilagitas elvileg 120lm/W tud.

#akvárium #hal #Aquarisztika
2020. márc. 26. 19:46
 1/8 Skid05 ***** válasza:
100%

Néhány észrevétel:

ha új üveggel és talajjal indítottál akkor ebben a szakaszban a barnamoszat belefér kategória lenne…

viszont…

a fény még így sem sok, 24 lm/l ha jól jött át az infó, ez néhány növénynek elég, de a legtöbbnek még nem, pláne, hogy a ledek miatt a kék spektrum is némileg túlsúlyban van.

Milyen növényekről van szó? itt van néhány hátha: [link]

fejlődtek az elmúlt 1 hónapban?

A másik, hogy az nitrogén-vegyületeket mivel mérted? csíkteszt? cseppteszt? merthogy a moszatok jelenléte utalhat szabad ammóniára a vízben, tekintve, hogy 4 hetes az akva és ekkora faunát pakoltál bele az lenne a meglepő ha oké lenne a víz. Gyanítom, hogy vmi gyorstesztről lesz szó a „Teszt mindent ok ra mutat. „ alapján, viszont túl nagy hitelt nem adnék neki.

mit jelent, hogy rendben az no3 a teszt szerint?

mit jelent, hogy a „Vegyszer rendben„?

milyen növény tápszer és hogyan adagolod?

„kulso szuro jon”? Akkor a „jon” az jó vagy jön? Ha jön akkor most mi van? Ha jó akkor milyen töltet van benn, miként tartod karban?

miért vannak sügérek a többi hal mellett?

vízcsere?

A növényekről töröld le a moszatot, mert elzárja a fénytől a színtesteket.

2020. márc. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Agonoize ***** válasza:
100%
kevés a fényerő vagy ha új akvárium akkor az ammónia szint megnövekedett azért lehet.
2020. márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is lenne pár észrevételem.

Ha 1 hónapja indítottad, negyed ennyi halnak kéne benne lenni.

Ez így borotva élen táncolás, ilyen durván ilyen gyorsan leterhelni a vizet! A megugrott ammónia pedig minden algának kiváló táptalaj.

Mert ugye a 3 hét bejáratási időt így úgyis ki kel várni, tehát ezek a halak 1 hét alatt kerültek be!

Vagy ha nem 1 hét alatt, akkor meg a 3 hét nem volt meg. Ugyanaz a végeredmény, kockáztatod az életüket.


A vegyszer szó említésre méltó, ha csak a felsoroltakat használtad, az rendben, más viszont nem kell!


A barna alga több okból is lehet, de leginkább egy friss akváriumnál teljesen természetes, pláne úgy, hogy 1 hónappal az indítás után ennyi hal van, konkrétan elkerülhetetlen.

De ha rendbe jön a víz, kialakul az egyensúly, akkor ez magától elmúlik.


A kevés fény meggyőződésem, hogy nem okoz barna algát, nekem egyszer 0,6 w/l-nél gyűlt meg vele a bajom. Akkor is azokon a felületeken, amit közvetlenül ért a fény, még csak véletlenül se az árnyékos részeken. 0,2 w/l-nél meg azt se tudtam mi az hogy barnaalga.


Ettől eltekintve, 99% hogy közelébe sincs a fényerőd annak, akit a gyártó mond. Sajnos más szetteknél (juveles szaroknál) is észrevettem már ezt, teljesen légbőlkapott számokat írnak oda.

A legjobb hatásfokú ledek érik el, vagy esetleg haladják meg a 100 lument wattonként.

Van ennél erősebb is, van ami tudja a 120 lument, ezek speciális power ledek, elég kevés esély van rá, hogy egy akváriummal együtt adott világításba ilyeneket tennének. Bár talán még az eheimből kinézem.


Ez a növényeidet fogja érinteni, majd meglátod, hogy viselkednek, a led lefelé adja le az összes fényt, 120 fokban, ez mindenképpen előny, mind emellett ha van fényigényes növény, az nem biztos hogy megmarad.

A barna alga meg egyelőre idő kérdése, az akvarisztikához azért ennél jóval nagyobb türelem kell.

Ne változtass össze vissza ámokfutás szerűen, várd ki, hogy lecsengjen ez a dolog, aztán ha makacsnak bizonyul, akkor lehet itt ott változtatni, de akkor is adj időt annak, hogy beérjenek ezeknek a változtatásoknak a hatásai, különben nem fogod tudni, mi használ.


Ja, még csak most olvasom, hogy most fog jönni a külső szűrő?

Hát... hidd el, hogy a barna alga most a legkisebb gondod! És nem vagyok hajlandó hinni a teszteknek, hogy minden rendben a vízzel.

Egyébként ha majd a külső szűrő beüzemelése után másfél hónappal nem fog csökkenni a barna alga, majd akkor lehet a szűrőbe tenni kúra szerűen valami kémiai szűrőanyagot, pl valamilyen szilikát megkötő granulátumot.

De egyelőre üzemeld be a külsőt, az érjen be, utána kezdjen el dolgozni, ez minimum 1 hónap, és majd utána meglátod.

2020. márc. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom amúgy miért tartja magát ennyire szilárdan ez a sztereotípia, hogy ha barna alga, akkor kevés a fény. Talán azért, mert ez egy egyszerű "szabály". De ez rég megdőlt, nincs hozzá köze.
2020. márc. 27. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat....ezek nem a kifejezett nagy sugerek hanem a kicsi (kek szinu ) nem tudom pontosan hogy hivjak itt kint. Azert tettuk a nagyba, mert a kicsibe szulettek guppik es most neveldeben vannak..korabban felzabaltak az osszes kishalat.

Vissza a temahoz, tesztcsikkal merek illetve egy App van a telefonra letoltve es fenykep alapjan mondja meg a Telefon mi ujsag...ezert vettem tesztcsikot is, jobban hiszek a szememnek.

A kulso szuro napok kerdese es itt lesz, be is uzemelem, vettem bele lavakovet is szurokent illet bio cuccokat. Bocsanat az ekezetek hianya miatt nemet a gep.

elvileg a vilagitasom 7,7w ,810lm, per led..6500K. Ez van a kicsibe. sztem nagyon keves, bar a kicsi 50 literes nagyon jol nez ki.

A nagyhoz most vettem a 16w os ellenben 120lm/W 6500 Power led et...erkezik a napokban szinten.

nem ertem miert ad az eheim gyarilag a 150 literes aksihoz 2x7,7 watt led-et....

A halak elvileg jol vannak, megkerdeztem az eladot is azt mondta ( csepteszt alapjan ), mehetnek bele a halak es ennyi meg igaz a hataron van de belefer.

2020. márc. 27. 06:29
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez a noveny link nagy segitseg volt, koszonom.

szoval: elvileg olyan novenyeim vannak amiket konnyu tartani, igy is vettuk oket...pl amazonasi kardfu...megis par levelen latok barnasodast....es erdekes..a dekon pl keramia vagy fa..vannak zold alga foltok is...

2020. márc. 27. 06:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Alaptétel, eladónak sose higgy!

Nem mondom, hogy 1 millióból 1-szer nem lehet igaza, de alapvetően az eladáson kívül nem értenek máshoz, csak hogy magabiztosan előadják magukat.

A lávakő egyébként szintén parasztvakítás.

Matrix trop, substrat, bio-rio, seachem matrix... ezek ilyen "bio cuccok". :)

2020. márc. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy az eheim honlapján azt írják, ehhez a szűrőhöz alapból adnak substrat-ot. Az nem rossz cucc. Amellé kb csak szivacs kell. Alap esetben. De sokféle kémiai szűrővel ki lehet egészíteni.
2020. márc. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!