Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a szűrő elég lehet egy...

Ez a szűrő elég lehet egy 112l-es akváriumba?

Figyelt kérdés

450 liter / óra, szűrőanyag térfogat: 2,3 l

ha elég ez a szűrő, mennyi hal lehetne max?


2020. ápr. 2. 08:23
 1/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

A 2,3 liter szűrőanyag jól hangzik de ez a 450 L/h gyanúsan karcsú. Ha beérik a szűrőtöltet akkor felét se fogja produkálni. Szerintem szűkség lesz egy powerheadre/ belső szűrőre kiegészítéshez. Jó lesz valami no name szabályozható 800-1000 L/h körüli is.

Az ,hogy hány hal mehet azt nem lehet így megmondani. Tőled függ ,hogy mit szeretnél majd meg kell nézni ,hogy nettó 100 literbe mi mehet és mivel társítható. Ha vannak elképzeléseid akkor írd meg s a többiekkel megbeszéljük ,hogy s mint legyen tovább. Természetesen a halak érkezése előtt 3-4 hétig járasd az akvát mindennel s szórj egy kis halkaját a vízbe a szűrőbaciknak.

2020. ápr. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

azt hittem kevesebb hallal működhet

de azért köszi

2020. ápr. 2. 08:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Fog kelleni mellé egy belső, ami rásegít a vízforgatásra.

Hogy mennyi hal, attól is függ milyen hal, mert egy nagyobb hal arányaiban is többet eszik mint sok kicsi, tehát többet ürít, jobban terheli a vizet.

2020. ápr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

...mármint kevesebb hal és csak ez a szűrő?

Kevesebb hal mellett is pangani fog a víz idővel.

2020. ápr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 112 l akváriumhoz egy 5 l-es külső szűrőm van.

Mégis kellett egy belső szűrő is... Hiába szép tiszta maga a víz az akváriumban, de a mulm akkor is megáll egyes helyeken.

Biológiai szűrésre elég lenne a külső szűrő, de a mechanikaira nem.

2020. ápr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!