Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a black mollymnak?

Mi baja lehet a black mollymnak?

Figyelt kérdés

Van egy gyönyörű nagy fiú black mollym,és ma észrevettem,hogy lefekszik az akvárium aljára.A társai odaúsznak mellé,kicsit ott maradnak,de nem úszik tovább velük.Biztos,hogy nem oké valami,mert mindig nagyon aktív kis hal... Olyan furcsa,csak az egyik oldalon használja a mellúszóját,a másikkal nem evickél,ahogyan szokott,lebeg a vízben,aztán mintha a következő pillanatban oldalra akarna borulni,de mégsem borul,hanem leül az akvárium aljára.. Olvastam utána,hogy talán úszóhólyag betegsége lehet,de nem rángatózik,meg nem úszik fejjel lefelé sem.. Ez most kezdődött,tegnap még semmi baja nem volt,úgyhogy lehet,még nem is lehetne megmondani,mi ez,de nagyon aggódom miatta..Nagyon szeretjük,nem akarom,hogy elpusztuljon... Tudnátok tanácsot adni,mi más lehet még ez?Van benne természetesen szűrő,a hőmérséklet 24-27 fok közötti,heti 20%-os vízcsere szokott lenni, és ezek a halak már majdnem 1 éve megvannak..Túléltek már egy darakórt sikeres kezeléssel is,szóval nem nyámnyilák.Hasvízkórra sem tippelnék,mert nem tűnik puffadtnak egyáltalán.Nagyon vigyázunk rájuk.Ma még betelefonálok a szaküzletbe is,ahonnan vásároltuk őket,de hozzáértők véleményét azért meghallgatnám.

Köszönöm.



2020. ápr. 17. 08:00
1 2 3
 21/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Nagyon helyes. Ha az igényeiknek megfelelően tartod az állataidat akkor a fajra (és azon belül a fajtára) jellemző viselkedésformákat fogják mutatni, ez nem csak a halakra igaz.

Egyébként korábban azt írtad ,hogy kapnak elég természetes fényt. A világítási idő növelésével szinte biztos ,hogy zöldalgák kezdenek majd megjelenni ezért ajánlott függönyt használni az akváriumnál (eleve nem ajánlott ablakhoz rakni). Nem kell teljesen elsötétíteni, elvégre a napfény értékeihez alkalmaszkodtak a növények már évmilliók óta. Viszont mivel elég nagy a szórás a napfény értékei közt és ez napszaktól, bevilágitástól és még kismillió apró dologtól függ ezért vele szinte lehetetlen számolni. Ezért ragaszkodnak újabban az akvaristák a szinte csak mesterséges fényhez. Ezzel lehet számolni, méricskélni. Fejlődő növényzettel lehet a leghatékonyabban visszaszorítani az algákat ezért előre szólok ,hogy ne használj algairtó szereket. Illetve ezért is érdemes vegyesen tartani gyorsan és lassan növő növényeket. Korábban felsoroltam párat, ők többnyire megvannak külön növénytápozás nélkül is vagy csak egy kis folyékony mikrotápot igényelnek a halürülék mellé.

2020. ápr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Ht elvileg szerdán ér ide az akvárium,de amíg nem látom,mekkora,meg mennyi aljatot stb szeretnék bele,addig ezeket még nem néztük ki.Még nem vettünk bele semmit,de mindenképpen több növényt szeretnék.Jelenleg az egyik szekrényünkön vannak,bal nem messze a teraszajtótól,kb 3 m,ezért onnan jön be rájuk fény.Amúgy most sajnos a másik pillangósügér is elpusztult...de ezek meg mintha hasvízkórosak lettek volna..fel volt puufadva a másik is picit,de ezen már tisztán látszik,pedig az akváriumban nem láttam olyannak.... Hát nagyon sajnálom őket,de ilyen halakkal többet nem próbálkozom egyelőre.Reméltem,hogy túléli,több pöttyöt sem látok a többieken,szóval őszintén szólva fogalmam sincs,mi lelhette ezt az akváriumot most,hiszen a sügérkék is benne voltak már kezdetektől.Viszont a cikkeket elolvasva úgy gondoltam,veszek egy pH és ammónia mérőt,aztán kicsit mélyebben beleásom magam ebbe a dologba,amíg az új akvárium áll.Algaölőt nem használunk.
2020. ápr. 19. 15:29
 23/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Azt azért remélem ,hogy nem szettet vettél. Kecsegtető ,hogy minden egyben megvan de harmatgyenge bennük a teknika.

Világításból legyen kb 50-60 Wattnyi, ez 120 literre körülbelül 0,5 W/L jelent ami közepes fényerő. Ezzel már lehet növényezni de 0,3 W/L vagy az alatt max mohafélék meg anubiasok maradnak meg ami nem sok. Ha fénycsöveket használsz akkor egy nem lesz elég, legalább 2 vagy 3 cső kell majd. Illetve a watt mellett van egy 3 jegyű szám, akvarizálni a 865 csövekkel szoktak (80%-os fényvisszaadási indexel (asszem így hívják) 6.500 kelvin).

Szűrőkről meg már volt szó.

Jól válaszd ki a helyét mert egyrészt ez már nagy súly lesz másrészt ha ezt feltöltitek azt már aligha fogjátok egyben elmozdítani. Gondolom mondanom sem kell ,hogy kell alája valami pl: polifoam vagy bármi ami kitölti az akva alja és a bútor közti egyenetlenségeket.

2020. ápr. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=pssId5yw98M


Szettet vettünk,mert úgy tűnt a legjobbnak.Ebben van szűrő meg LED világítás is elvileg.Olyan,mint ezen a videon.Hát én itt csak 1 csövet látok,de be lehet építeni többet is,vagy nem?De ha valami nem válik be,természetesen ki fogjuk cserélni.Őszintén szólva a helyét még nem tudjuk,de valamilyen,direkt erre a célra szánt szekrényt keresünk hozzá,viszont nem újat,mert ez így is több volt,mint amit félretettünk erre :D De úgy láttuk,hogy megéri.Anyukámnak van egy hasonló komódszerűsége,amit el akarunk kunyizni és átalakítani erre a célra.De mint mondtam,még szeretnénk ebbe 3D hátteret is tenni.Az azért valamennyit levesz a 120 L-ből.No majd meglátjuk.Amúgy most eszembe jutott,hogy volt békalencse,egész sokat hoztunk bele,de lassan megették a halak.. :D

2020. ápr. 19. 16:40
 25/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:

A 3D hátteret én megfontolnám mert sok teret elvesz de súlyban az egész így is 100 kiló fölött lesz. Ha meglesz a háttér akkor szerintem a xifóktól meg kell szabadulni. A nagyobb halaitok közül ők a legelevenebb fajták. A molliknak még elmegy.

Van pár szett ami megfelelő tudással még működőképes lehet, de nézd csak meg a videót. Alig van növényzet s itt a változékonyságra gondolok. Főleg valisneria van ami egy nem igényes növény, jó nitrátzabáló és viszonylag gyors növésű így besegít a szűrésbe. A békalencsére ugyan ez igaz. Van még egy valamilyen bokor amit így hirtelen nem ismertem fel de az nem túl domináns ahogy nézem. Az élővilág sincs túlgondolva. Guppik s ancik. Megfelelő számú vízcserékkel, fejlesztett szűréssel szinte ammóniamentesen tartható egy ilyen rendszer csak okosan kell megválogatni a flórát s faunát. Tehát viszonylag kevés fajta növény de az jó növekedésű nitrátszerető legyen, melléjük kevés hallal, azok is valami kisebb testűek amik nem terhelnek le sok vizet (bár az anci ennek pont az ellentéte és a videóban kicsit elszaporodtak a halak).

2020. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Hát én itt csak 1 csövet látok,de be lehet építeni többet is,vagy nem?”


Kis barkácsolással lehet, de ahogy nézem ez alapból egy foglalatos.


Amúgy a videóban fehér aljzat van. A halak biztonságérzete miatt jobbak a sötét talajok na meg természetesebbek is.


Mivel szettet vettél ezért sokkal fontosabb lett a külső szűrő beszerzése. Nem ismerem ezt a szettet de az átlag szettes teknikákból kiindulva kelleni fog az a külső.

2020. ápr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Most akkor van 4 mollink,2 xiphónk,3 guppink,a 2 harcsa és az anci.Illetve garnélák.Ha még vennék a harcsáknak társakat,akkor az plusz 4 hal.Akkor ha mégsem lenne 3D-s,úgy ők maradhatnak így?Vagy ezek szerint még a 120 L sem ad elég komfortérzetet ezeknek a halaknak?Külső szűrőt mindenképp veszünk hozzá,már csak azért is,hogy legyen tartalék.
2020. ápr. 19. 18:55
 28/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Háttér nélkül maradhatnak. Talán háttérrel is megoldható lenne de ez nagyon nagy “talán”, én pedig nem szeretek talánokra építeni főleg ha élőlényekről van szó. A halakat ugyebár nem lehet levinni sétálni mint a kutyákat szóval nekik annyi élettér jut egész életükre amennyit te adsz nekik. A xifók arasznyi energiabombák, nekik számít hogy mennyi teret vesz el a háttér. A mollik valamivel szelidebbek szoktak lenni.

Egyébként léteznek poszterek is amiket az akvárium üvegére lehet rakni, vagy befestheted akril festékkel a hátlapot. Általában feketére szokták ami több okból is praktikus: + biztonság érzetet ad a halaknak és kiemeli a növényzetet ráadásul nem foglal helyet.

Továbbra is azt javaslom ,hogy a harcsák kipótlása mellett a nőstény elevenszülőket cseréld le hímekre legalább 2 fajnál. Hosszú távon sokkal praktikusabb s amúgy sem szerencsés párban tartani őket mert a hímek túlhajszolják a nőstényeket ha nem oszlik a figyelmük. Ha jól értem akkor van 2 hím és 2 nőstény black molly ez nem a legjobb de úgy ahogy még elmegy; guppiból 3 van gondolom 1 hím 2 nőstény; xifóból 2 van gondolom hím és nőstény.

2020. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Igen,a 4 molliból 2-2 van.3 fekete és egy fehér,akit most hoztunk.A guppik úgy vannak,ahogyan írtad,és a xiphók is.Annyi még,hogy a guppik nem egyformák mind,mert vannak sima guppijaink (a szürkék fekete-kék mintás farokkal),de a hím egy kék,aminek fátyolszerű farokúszója van.


[link]


Jobb képem nincs róla,nagyon eleven.

De a guppik még nem igazán szaporodtak,talán nem is fognak.Csak a mollyk és a xiphók.Na meg a garnélák.2-t vettünk,de már van vagy 10-15,a két akváriumban összesen.A képháttérre is gondoltunk.Ezt az akváriumot úgy kaptuk használtan,és úgy vettük észre,hogy a garnélák meg a halak is nagyon szeretnek belebújni a réseibe.

2020. ápr. 19. 21:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!