Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Homályos az akvárium vize,...

Homályos az akvárium vize, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap este takaritottam ki az egész akváriumot, vegyszer nélkül és a víz is pihent egy napot. A vízbe mindig teszek antiklórt. 20 literes akvárium Resun Magi-200as szűrővel. 1 előnövényt vettem ki a vízből és most teljesen homályos a víz. 1 algaevő és 1 sziámi harcoshal van a vízben

2020. ápr. 18. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

20 literben? Az állatvédelemi törvényt olvasd el.

Az egész vizet lecserélted?

2020. ápr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%
nem tarthatsz gerinces állatot 30 liter alatt. azonnal venned kell nagyobb akváriumot. az algaevő gondolom anci, annak meg legalább 80 liter kell.
2020. ápr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Skid05 ***** válasza:
100%

Ahogy fentebb már írták ha megduplázod az üveg méretét akkor egy betta tartható lenne, persze a minimális tudás elsajátításával, mert ez így messze nem akvarisztika. A víz azért homályos mert „kitakarítottad az egészet”, a szűrővel/talajjal nem tudom hogy jártál el, a víztömeg eleve kicsi, ennélfogva egy rendkívül instabil rendszer, amit sikerrel kibillentettél. A víz azért homályos mert az aprócska nitrifikáló baciflórád is sérült vagy részben megsemmisült, a vizet pedig egysejtűek lepték el.

Amíg nem lesz meg a nagyobb üveg 3 naponta etess, a szűrőt ne mosd ki, heti 2x20% vízcsere vízelőkészítővel ha már van, és legfőképp a fullos takarítást felejtsd el. Mindenképp élő növényzetben gondolkodj, kiegészíti a biológiai szűrést, méregtelenít. Vannak fajok (tüskéshínár, vízicsillag, ambulia, békatutaj etc) melyekből más akvaristák visznek be a boltokba, a felesleg nem véletlen, marha gyorsan nőnek, telepíts belőlük, hasznodra lesz.

[link]

2020. ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!