Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kapjam el a macskát?

Hogyan kapjam el a macskát?

Figyelt kérdés
Van egy kertiravunk és egy idegen szürke macska állandóan kiszedi a halakat. Na meg itt járkál az udvarba és a 4kutyám állandóan ugatnak a macskára (meg vannak kötve) és esténként ez zavarő. El szeretném kapni és valakivel örökbe fogadtatni vagy csak elvinni innen jó messzire. Természetesen nem bántanám, csak ezt a portát kerüpje el mert nagyon zavaró.Minnél hamarabb akarom elkapni nem akarom hónapokig szelidítgetni. De már nagyon idegesít és ha betelik a pohár elengedem a kutyákat hogy kapják el azt a macskát!!!
2020. máj. 11. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Macskacsapdával.
2020. máj. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom tilos kutyát megkötve tartani!

A macska ellen öntözőfej a leghatékonyabb, elektromos csappal.

Ha mozgásérzékelővel kötöd össze rá se kell nézned.

2020. máj. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Erik.-.vagyok ***** válasza:
Ne kapd el mer lehet hogy más cicusa pl a szomszédé és ugye nem mindedjik macska szobamacska és akkor elveszed valakinek a kis állatkáját :(
2020. máj. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Erik.-.vagyok ***** válasza:
De az lenne a legjobb ha ti is beszereznétek ilyen csipogót mint amit Hollandiába láttam mozgásérzékelős és ha mozgást érez elkezd vékony hangon sípolni ami csak a macskáknak rosz
2020. máj. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Salx Narval ***** válasza:
Biztos van oka, hogy megkötötted a kutyákat de talán más megoldás is lehetséges lenne kis fejtöréssel vagy, anyagi ráfordítással. Szerintem a cicusnak sem ártana ha kicsit megkergetnék, talán másfelé tekeregne. A tavat addig is védheted egy hálóval. Nem tartom jó ötletnek más macskáját befogni vagy elvinni más környékre, attól nem tartok, hogy kutyák megfognák attól azért óvatosabb jószágok bár valószínűleg már felbátorodott. Keress olyan megoldást ami minden érintett számára megfelelő, ne csak a magad érdekét tartsd szem előtt oktalan állatok kárára. Mivel nem ismert minden tényező így nem mondhatom, hogy ezt, vagy azt csináld csak azt, hogy mit ne.:D Ne akard elkapni.
2020. máj. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Emberek, azért kötöttem meg a kutyákat mert itt van a macska és bántani nem szeretném csam eltü tetni innen úgy hogy ne jöjjön vissza. És akkor a kutyák ujra el lesznek engedve.
2020. máj. 12. 12:24
 7/10 A kérdező kommentje:

A válaszokat köszönöm, viszont ha a kutyáimat elengedném azok hamar elkapnák a macskát :(


2pitbull


1tacskó


1keverék kiskutya


Amúgy kérlek ne szoljatok meg azért hogy pitbullokat más kutyákkal tartok. Ezek kölyök koruk óta eggyütt vannak. 4évesek.


Vissza térve a témára, már tényleg nagyon zavaró. És a kutyák edzettve vannak tehát ha elengedem őket akkor a macskának nem nagy a túlélési ésélye. Viszont lehet igazatok van mert amikor a kutyák el voltak engedve és úgy jött be az udvarba a kutyák azonnal rákaptak és szerencsétlent nagyon megszették azonnal kimentem és helyretettem a kutyákat. Viszont így hogy most megvannak kötve látja hogy nincs veszéj. Szóval jó ötlet elengedem őket ha meg a macska hülye és bejön akkor nem tudok mit kezdeni vele. Így járt...

2020. máj. 12. 12:32
 8/10 anonim ***** válasza:

onnen a gyakoriról kaptam az ötletet, most továbbadom

csapdával megfogod a macskát.

amikor megvan, leöntöd egy vödör vízzal, a lényeg, hogy csatak vizes legyen, ne csak picit. aztán elengeded. És ezt párszor megismételed. néhány alkalom után rá fog jönni, hogy hozzád nem jó átmenni.

2020. máj. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
Talán a legkisebbet enged csak el egyenlőre, elkergetni az is jó és a cicónak is nagyobb az esélye. Remélem megoldódik a problémád és minden állat számára jól végződik, a kutyák szabadon, halak a tóban, a macska meg másfelé.:D
2020. máj. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Esett az eső szóval a probléma egy időre megoldva, a kiskutya elengedve és nem igazán láttam itt a macskát mostanába. Remélem nem is tervez visszajönni. Majd írok a fejleményekröl! ;)
2020. máj. 14. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!