Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nőnek nagy ütemben az...

Baliga33 kérdése:

Miért nőnek nagy ütemben az akváriumi növényeim?

Figyelt kérdés
100 L az akim ,ludwigia és cripto növényeim vannak 3 honapja vettem és már nem férnek mindent be nőnek hatalmas leveleik lettek pedi vissz vágom de annál nagyobbak és kövérebbek lesznekk ,nem használlok tápot sem C0-2 tőtt,a világitásom 8-9 orát megy . mit tegyek hogy ne nőjenek ekkora üttemben mert minnél jobban vágom annál nagyobbak lesznek és már a halaknak is kevés hely maradt.a vizet heti 1 szer cseréllem 30 százalékot a vizbe 1 kis kalán sot rakok a vizem pedig hegyvidéki,kemény,ihato,tiszta forrás viz

2020. máj. 14. 13:08
 1/3 drfauna ***** válasza:
Szerintem a fényviszonyok miatt. Oké, hogy a világítás 8-9 órát megy, de ha ablak mellett van az akvárium, nem tudom, miért, de a természetes fények miatt minden növény jobban nő benne.
2020. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Az akvárium növények (és minden növény), ha jól érzik magukat, akkor nőnek, szaporodnak. Ez az élet rendje.


Ne visszavágással ritkítsd, hanem gyökerestől tavolíts el néhány tövet, amit akár pénzzé is tehetsz. Mondjuk én bárkinek bármit adtam, csak csokit kértem érte a gyerekeknek.

2020. máj. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki!!!

Pont ez a jelenség stabilizálja a rendszert! Ezért vannak a növények!

Azok a növények nőnek valamin, a szervezetük tömege nem csak úgy lesz a semmiből!

Nitrogén vegyületeket vesznek fel, amik nagy mennyiségben a halakra nézve mérgezőek!


Ha eléred, hogy ne nőjenek, vagy kevesebb nőjön, ezek a nitrogén származékok nem tűnnek el, nem párolognak el a vízből jófejségből, csak hogy minden rendben legyen.

Ottmaradnak, és ha így, ilyen körülmények között stabilan tudod tartani a vízparamétereket, akkor kisebb mértékű nővény szaporodás mellett biztos, hogy borul a rendszer.


Tehát ahhoz, hogy kevesebb növénnyel, vagy kevésbé intenzív növekedéssel is stabilan tudd tartani a vizet, pl duplájára kéne emelni a szűrésed kapacitását, megtámogatva kémiai szűrőanyagokkal, és a vízcseréket is szaporítani kéne.


Ha nem tápozol, akkor a halak trágyázzak a vizet. Ha abból ennyi tápanyag keletkezik, ennyi vízcsere mellett, akkor érdekes lenne, hány hal van, milyenből mennyi, mennyit etetsz, mert csak ebből van tápanyag.

Illetve milyen a szűrésed. Pontos márka, típus.


Egyébként a halak nőnek, sőt sokuk szaporodik is az akváriumban, így egyre többet esznek, egyre jobban terhelik a vizet, egyre több tápanyagot biztosítva a növényeknek, tehát ez is lehet a háttérben, hogy egyre intenzívebben nőnek!

De erre nem hogy megoldás lenne a növekedés lassítása, hanem nagy valószínűséggel egy brutális következményekkel járó öngól lenne!

2020. máj. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!