Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fekete foltok az akvárium...

Fekete foltok az akvárium növényein? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Egy növényen vannak csak a többivel nincs gond. Fekete foltok vannak rajta, a folt felülete vékony fonalas mindha alga lenne. Fefényképezni nem tudom mert a képen nem kivehető, képet meg nem találtam amiben ráismernék. Az akváriumban 7 algaevő harcsa van, de a közelébe se mennek. Rajtuk kívül van 10neon és 2 guppi. 52l-es az akvárium. Halhullás nem volt még. Tudom hogy vannak gondok az akvariummal de így is 50ezer felett jött ki amit sokallottam. Kezdő vagyok alig 3 hónapja indítottam az akváriumot. 15Wos a fényforrás ami tudom hogy kevés, ezt adták a szetthez, a növények árnyék kedvelők gondoltam elég lesz nekik, viszont a lámpa nem 10órát megy egy nap hanem reggeltől estig. Kezdetben hígított víz került az akvariumba (3hét üresjárat megvolt) viszont azóta vízcserénél nem lágyítottam a vizet. Nincs táptalaj a manado alatt, nem tápozom semmivel a benne lévő 3féle növényt. A szűrő se a legjobb az van amit a szetthez adtak. Gondoltam arra hogy heti 2vízcserére emelem az 1 vízcserét, újra lágyítom a vizet. A következő vízcsere 50%os lesz. Mivel a növények árnyékkedvelők, pláne az amin a foltok vannak így a fényforrast nem cserélném le... Esetleg kevesebb ideig lenne felkepcsolva a lámpa de úgy voltam vele az algaevők miatt nem lenne benne alga.

2018. márc. 11. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne tarts benne növényeket
2018. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tartani szeretnék, nekem kb olyan fontos lenne a növények jólléte mint a halaké.
2018. márc. 11. 21:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha szett, akkor a szűrőd annyit ér mint a világításod. Semmit. Ehhez képest bepakoltál 20 halat, ami 5 centivel számolva is száz literest igényel. MINIMUM.
2018. márc. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az volt a kérdés mi lehet a növény baja, hogy lehet megoldani... Nagyobb akváriumot nem veszek, ha szűrőt tudsz ajánlani másikat azt megköszönöm.
2018. márc. 11. 21:42
 5/7 anonim ***** válasza:
milyen van most?
2018. márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Skid05 ***** válasza:

Bő kérdésre bő válasszal. Jó esetben egyensúlyban van a halak szennyezése (kajamaradék+végtermék) a növényzet tápigényével, ha nem, akkor is beáll az egyensúly, csak nem úgy ahogy szeretnénk: halpusztulás, algásodás együtt vagy külön. Egyszerűsítve: ennyi fényhez és ekkora űrmértékre nem tudsz akkora növényi fejlődést elérni amivel ez a bomlástermék biológiailag „eltűnne” a vízből, amire ráerősít még a vélhetően igen kisméretű szűrőfelület. Hosszabb távon ez algaháborút vagy halhullást jelent, belátható, ezt senki nem kívánja. Fentiek alapján minden további előtt a halkérdést meg kell oldani, mivel nagyobb aki nem jön szóba:

a neonoktól meg kéne válni, nincs úszóterük,

az algaevők territoriálisak (lesznek), szintén kicsi számukra az alapterület, sokat szennyeznek

a guppikból hímeket tarts, szemrevalóbbak és kevésbé problémásak,

jónéhány más halfaj is tartható ekkora élettérben, [link] [link] odaát megtalálod őket, itt tudsz érdeklődni a fajtársításokról

a lágyítás addig is jó ötlet, lágy vízben kisebb a mérgezés kockázata, minden élőlénynek előnyösebb, persze itt sem mindegy milyen vízzel, mennyire lágyra és milyen léptékben.


50-es vízcserét ne csinálj, kisebb részletekben a heti kettő jobb, jelenleg sok a bomló anyag ennyi fényél sem a növények, sem a szűrő nem bírják a lépést, külsőleg kell beavatkozni és leszívni.

A táptalaj szükségtelen és kezdők számára inkább veszélyes, a tápot a halaid bőven biztosítják ennyi fény mellett, a manado segít a szűrődnek, remek döntés volt. Szűrőtipp: Atman ATF304, Aquael Fan2, Eheim Pickup 2010.

A lámpa 12 órát menjen, a többi fényenergia felesleg, az algázók több algafajt egyáltalán nem fogyasztanak, de ez a néhány szál alga ilyen feltételekkel csak a kezdet.

Az árnyékkedvelő jó elgondolás, anubias, gömbalga illetve a két erősen ajánlott faj a hólyagos vízikehely és a tüskéshínár.

Ha valami lemaradt/nem tiszta kérdezz bátran.

2018. márc. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szett, akkor a szűrőd annyit ér mint a világításod. Semmit. Ehhez képest bepakoltál 20 halat, ami 5 centivel számolva is száz literest igényel. MINIMUM.
2018. márc. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!