Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 25literes akvárium 21.000-...

Egy 25literes akvárium 21.000-ért jó ár és kisgyerekes családban ötletes lehetne?

Figyelt kérdés
2020. máj. 15. 16:25
 1/8 anonim válasza:
0%
Igen, jó ár. Sajnos ma már minden ilyen drága. Szerintem ha olyan helyre rakod, ahol nem nagyon tudják összetörni a gyerekek, akkor nincsen vele semmi baj. Legalább figyelhetnék a gyerekek pl a halakat.
2020. máj. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

1-es! Halakat?

AZt azért tisztázzuk, ilyen méretben állatkínzás halat tartani!

És pláne egy gyereknek nem hinném, hogy jó példa lenne, állatkínzásra nevelni!

Hogy mennyire ötletes, azt nem tudom.

Azt tudom, hogy ekkora víztömeg elég instabil biológiailag, szóval eléggé kell érteni hozzá, ha nem akarod, hogy kudarcba fulladjon az egész.


Ha halas akváriumot akarsz, akkor ezt a méretet felejtsd el, meg ezt a kezdeti összeget is. Meg azt is, hogy lexikális tudás nélkül belevágj, pláne úgy, hogy " a boltos ajánlotta..."

2020. máj. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 drfauna ***** válasza:
88%

Garnélás akváriumnak tökéletes, és a gyereknek is látványos! :)

Az árat én egy kicsit sokallom, de nem az eladó hibája, mert minden akvárium ilyen drága.

2020. máj. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Nekünk nettó 90 literes volt, és fél éves volt a kislányom, amikor belevágtunk. Kellő óvintézkedések mellett lehet gyerek mellett akváriumot tartani, legalább felelősséget, következetességet tanul.


Azzal a részével viszont én is egyetértek, hogy

1. Felkészületlenül ne várjatok bele.

2. A kisebb akvárium mindig kényesebb, kezdőnek a nagyobb, 60-80 litertől fölfelé ajánlott.

3. 25 literben nem tarthatsz gerincest, tehát ha mindenképpen szeretnétek halakat, akkor újfent nagyobb méretű akváriumban kell gondolkodni.


Az anyagi részével pedig ráérsz akkor foglalkozni, ha van már valamennyi lexikális tudásod, és van fogalmad arról hogy miféle akváriumot szeretnél.

Addig is:

[link]

[link]

[link]

És én ajánlanám B. Joci videóit is, de csak az alapok átolvasása után:

https://www.youtube.com/channel/UCTujcWPhnPFX2EZ_-vo7zpQ

2020. máj. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nem kéne ekkora akváriumban tartani halat!


41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról


"5) Tilos

c) gerinces állatot kör alapú kalitkában vagy gömb alakú akváriumban,

d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben tartani."


[link]

2020. máj. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Majdnem ennyiért tudsz venni 54 literes szettet. Ez könnyebben kezelhető és tudsz benne tartani néhány halat is.
2020. máj. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

54 vagy inkább 72 literes alatt szerintem se érdemes belekezdeni. Szettes akváriumok felejtősek, inkább kéz alól vegyél és lehetőleg külső szűrővel. Gyerek mellett az sem árt ha van teteje.

Viszont ez a hobbi komoly anyagi kiadás és hosszabb távú elköteleződés, sok buktatóval. A gyerekek viszont valószínűleg nemsokáig fogják értékelni, én mikor csináltam a 243 literesemet, akkor a 3 éves ikreimnek ,legérdekesebb a hozzá készült bútor volt, mert bele tudtak mászni, de utána meg-meg nézték, de kicsit sem érdekli őket, pedig azóta eltelt 7 év. Viszont ez már akkor is magamnak csináltam, meg előtte is volt. Szóval csak akkor fogj bele, ha magadnak szeretnél, de csak miután rendesen beleástad magad a témába.

2020. máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 3-4 éves lehettem, amikor kaptam egy akváriumot. Imádtam nézegetni. Persze nem volt túl sokáig, mert akkor én nem tudtam karbantartani és a szüleimet sem érdekelte igazán.
2020. máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!