Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium berendezésében...

Vilagbeke kérdése:

Akvárium berendezésében valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Már megtaláltam a szerencsés faágat amit hamarosan elő fogok áztatni, de előtte lenne néhány kérdésem: Hogyan lehet hatékonyan lesúlyozni a faágat úgy, hogy még ízlésesen is nézzen ki. Valamint tudnátok ajánlani növényfajokat amiket az ágak közé tudnék beültetni ?

#akváriumberendezés
2020. máj. 14. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A növények kiválasztásában fontos tudni, hogy milyen halakat akarsz! Ezt írd le! Édes vagy sósvizi, és hogy mekkora az akvárium! Ha ezeket leírod akkor könnyebb lesz!
2020. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Faágat legfeljebb uszadékfából javasolja a szakirodalom, azt is nagyon alapos kifőzést követően. Ugyanakkor nem kell majd meglepődni, ha minden elővigyázatosság ellenére pár nap/hét után bezavarosodik a víz és átlátszatlan mikroorganizmus tenyészet alakul ki. Ha már mindenképpen kell faág (fa), akkor a szaküzletekben kapható trópusi vasfa darab ajánlható, ami jóval nehezebben bomlik a vízben.
2020. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1.Válaszólónak:Szia köszi a választ, plattijaim vannak egy 50 literes akváriumban, ebben az akváriumban inkább a növényekre szeretném helyezni a hangsúlyt, mert nagyon érdekel. A fára inkább kisebb, alacsonyabb növésű növényeket szeretnék.
2020. máj. 14. 20:02
 4/12 A kérdező kommentje:
2.Válaszolónak: Szia köszi neked is, hogy válaszoltál. Uszadékfa és nagyon alaposan kitanultam magam a helyes "elkészítésének". Tudom, hogy biztonságosabb vásásrolni, de ebbe az akváriumba mindent én szeretnék előállítani (amit lehet), Ha esetleg bezavarosodna akkor legalább megpróbáltam és ezzel is tanultam:)
2020. máj. 14. 20:06
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A platti jó választás! De vigyázni kell, mert nálam már volt olyan hogy a dús növényzetbe beragadt! Dús és hosszú növényzetet csak helyenként hátúl javasolnék, de lehetőleg úgy hogy ha kell, akkor a halak betudjanak úszni mögé, de közé ne! Hosszabb növényeket egyesével kb. 1-2 cm-re egymástól kéne elültetni lehetőleg előréb! Az a lényeg, hogy a halak áttudjanak úszni egy-egy csoport között! A plattiknál majdnem minden növény jó! Az akvárium közepén és szélén szerintem jó lenne néhány Tropica Echinodorus 'Barthii', néhány vizimohát is lehet egy két helyen!


Néhány egyedül álló növény: Tropica Echinodorus palaefolius, Tropica Echinodorus 'Bleherae',Tropica Aponogeton longiplumulosus bulbs, Tropica Echinodorus cordifolius 'Fluitans'


Középtájra: Anubias nana gold, Echinodorus bleherii, Bacopa caroliniana, Tropica Pogostemon erectus,


Háttér növény: Myriophyllum pinnatum, Fodroslevelu vízikehely, Közönséges valiznéria, Csavartlevelu valiznéria,


Ezek csak javaslatok, ez ízlés kérdése! De a plattiknál jó ha hátúl sűrűbb, de úgy hogy közé tudjanak bújni, középtájt és oldalt csoportokban érdemes, de elől lehetőeg egyesével vagy kis csoportokban!


Az ágak nagyrésze ha lesüllyednek maguktól, vagy egy kicsit temesd be a talajba!


Küldök két linket: (az egyik egy megbízható halbolt, ott néz körül növényügyben, a másik egy katalógus!)

[link]

[link]


Remélem tudtam segíteni!

2020. máj. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3.Válaszolónak: Köszi, hogy írtál. Amit leírtál a berendezésről boldogan olvastam, mert minden stimmelt:).Köszi a sok növényt is. Ezek közül a növények közül melyikeket ajánlod "ráültetni" a fára?
2020. máj. 15. 10:01
 7/12 anonim ***** válasza:

Fára és egyébb díszekre vizimohákat keress, de ráültetésre jó még a Anubias barteri, Anubias nana gold, Monosolenium tenerum moha, Tropica Bolbitis heudelotii

Bocs a rengeteg latin név miatt!

De jól kell rögzíteni őket különben elengednek, elúsznak.

2020. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
és mivel kéne rögzítenem?
2020. máj. 15. 12:48
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]

itt megtalálsz néhány rögzítő eszközt!

2020. máj. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 15. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!