Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Bettám folyton az akvárium...

A Bettám folyton az akvárium alján van, ez rosszat jelent?

Figyelt kérdés

3 napja vettem egy bettát, 2 napig egyedül volt az akváriumban. Sokat úszkált, legtöbbet az akvárium felső részében volt.

Tegnap vettem mellé 3 kis vörös neont. A Betta ma reggel óta csak levegőért úszik fel az akvárium tetejére, utána azonnal leúszik az aljára. (Nem úszik ferdén.)

Ez rosszat jelent? Valamilyen betegségre utal? Vagy csak egyszerűen meg kell szoknia az új halakat?


Segítségeteket előre is köszönöm!



2020. jún. 4. 15:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

10-es, sok esetben én is így vagyok ezzel. Néha több ambícióm van, néha kevesebb.

Akkor azért összeszedem magam, ha van értelme. Voltak itt már olyan katasztrófák, hogy én is csak széttrollkodtam, meg szarrágyaláztam a kérdezőt, mert több tucat állatot nyírt ki a barma.

1 db betta még menthető, ha meg tudok vele menteni egy állatot, leírok néhány sort...

2020. jún. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen azoknak, akik normálisan válaszoltak, megfogadom a tanácsokat!
2020. jún. 5. 20:02
 13/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
#10-es általában én is hasonlóan reagálok. De aztán eszembe jut ,hogy senki sem akvaristaként bújt elő az anyjából így persze ,hogy nem feltétlenül ért hozza. Mondjuk az nagy felelőtlenség ,hogy előbb vesz aztán kérdez de még mindig jobb mintha nem kérdezne. Hibázott, ez van. És igen, legtöbbször csak “sablonszövegekkel” lehet reagálni amit szinte már reflexszerűen, üveges szemmel magam elé bámulva gépelek be. De ha segíthetek akkor már megérte azt a pár sort.
2020. jún. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Sokat olvastam a betta tartásról, mielőtt megvettem. És igen, #13-as nagyon jól mondod, hogy nem születik senki pofi akvaristaként. Direkt olyan akváriumot vettem aminek van üvegteteje, réssel. Fűtőt is azért vettem, mert a melegebb vízben érzi jól magát. Azt is olvastam, hogy a lárvákat, tubit kedveli, és a dús növényzetet, szóval ilyen környezetet teremtettem neki. Én igen is azt akartam, hogy az a kis hal jól érezze magát, nem csak úgy vásároltam valamit. Nagyon sok oldalon olvastam, hogy évek óta tartanak bettákat ès nagyon jól megvannak a neonokkal, ezért gondoltam, hogy veszek mellé. Mostmàr tudom, hogy nem volt jó ötlet, ki is vettem őket az akváriumból. Szerencsére a betta sokkal jobban néz ki, nem látom már rajta a fakóságot és nem az akvárium alján van. Elhiszem, hogy azokat, akik már profik a témában, bosszantja az, ha valaki hibázik, de attól még nem kell mindenkit egy kalap alá venni és gondatlan baromnak gondolni. Nyilván azért kérdezek, hogy hozzá értőbbektől kapjak választ, hogy minél előbb megoldódjon a probléma, nem azért, hogy jól lehurrogjanak, hogy milyen hülye vagyok.
2020. jún. 5. 23:18
 15/19 Salx Narval ***** válasza:
100%
Annak ellenére, hogy nagyon tájidegen a két hal egymástól egy nagyobb dús növényzetű akváriumban ami egy nagyobb raj vörös neonnak is megfelelő nem valószínű, hogy gond lett volna lassú áramlású de hatékony szűrés mellett. Mindkét hal lassú folyású folyókban és azok árterületein él. Felmelegedett sekély és lágy vizekhez, árterekhez jól alkalmazkodtak, az oxigénhiányt jól tűrik de a nitrátot egyáltalán nem. Nálad a fő probléma az akvárium méretével és valószínűleg a biológiai szűrés hiányosságaival volt. Egy ekkorka akvárium még egy db bettának is kicsi mindenféle más információval ellentétben. Egy raj vörös neonnak 100-literes akvárium kellene vagy egy lapos hosszúkás alakú 70-80 literes. Szerintem akiken látszik, hogy tennének is valamit a halai érdekében és nem csak a boltban, v a szomszédtól hallott hülyeségeket szajkózza azoknak segíteni szoktunk. Tessék még alaposabban felkészülni, mi is ezt tesszük hétről-hétre.
2020. jún. 6. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ismerek olyan face csoportot, ami kifejezetten bettás, és még a betta tartásával kapcsolatban is mondanak hülyeségeket, szóval nagyon meg kell válogatni a forrást.


Ahogy a betta tartásának lelkiismeretesen utánajártál, ugyanolyan alaposan kell az összes tartandó hal igényeinek utánajárni. Szaklapokon senki nem fogja neked azt ajánlani, hogy 30 literben tartsál 3 neont.


És mindenek előtt az általános dolgoknak kell ugyanilyen alapossággal utánajárni, mert az akvarisztikában minden mindennel összefügg.

Egy edény vízzel, az nem akvárium. Bejáratás nélkül pedig az csak egy edény vízzel. Egy akváriumnak megvan a maga mikroflórája, köztük a legfontosabb nitrifikáló törzsekkel. Ez képzi az egésznek az alapját.

Okkal mondtam, hogy vesd bele magad a belinkelt "akvaguru" honlapba, legalább az első 2 fejezetet olvasd végig.


Az akvarisztika pont attól más, mint bármilyen más állat tartás, mert itt messze nem elég pl egy betta tartási igényeinek utánajárni.

Az akvarisztika, az nem haltartás. Egy élő rendszert tartasz fenn, egy komplex egészet, amiben a halak ugyan különleges helyen állnak, de ettől még csak töredékei az egésznek.

Én gyerekkoromban úgy tanultam, képzelj el egy fenyőfát. (ez az üvegedény vízzel)

Kivágod, megformázod, belefaragod a talpba.

Utána kibogozod az égőket, és szépen körbetekered rajta.

Utána elkezded rá felakasztani a szaloncukrokat, utána az ilyen olyan díszeket, angyalhajat, stb.

Ezek legyenek mondjuk a technika, utána növények, gerinctelenek, puhatestűek...

És amikor az egésszel kész vagy, összeállt a kép, működik az izzó sor, akkor lehet karácsonyfának nevezni, és nem fenyőfának- a példánkban pedig onnantól válik akváriummá a vízzel teli edény.

És amikor ez megvan, akkor ráteszed a tetejére a csúcsdíszt. Ez jelenti a halakat!


(Ezt is ritkán szoktam leírni, de mivel látom, hogy van benned hajlandóság a tanulásra, így remélem, hogy nem fölöslegesen koptatom a billentyűzetet. És talán egyszer majd te is így adod tovább egy kezdőnek. :))

2020. jún. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Megjegyzem visszaolvastam az összes eddigi választ, lehet, hogy volt azóta törlés közülük, de én egyetlen lehülyézést, lehurrogást, gondatlan barmozást, és "nem normális" választ se olvastam.
2020. jún. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ha már szaklapok meg egyebek, itt van pár megbízható oldal: [link] , [link] , [link] , [link]

És igen, ezeket is rendszeresen belinkelem a “sablonszöveg” mellé :D

2020. jún. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt lehülyézés, vagy törölt válasz. A kérdező arra reagált érzékenyen, hogy valaki rákérdezett a bejáratásra.

Ami hibádzott: nem volt pihentetve a víz, klórosan, a csapból folyt be az állathoz, ezzel megölve a baktériumokat, ezért elégtelen volt a szűrése. Reméljük, javítja.

2020. jún. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!