Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór ellen jó a parakill?...

Darakór ellen jó a parakill? És ezek a halak meddig bírják a hőmérséklet emelést?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam:


"A kezelésnek az akváriumban kell történnie, mivel a parazita nemcsak a halakat támadja meg, hanem az akvárium talajába is befészkeli magát.

Emelje az akvárium hőmérsékletét 28 - 30 °C-ra (vigyázat, nem mindegyik hal és növény viseli el a magas hőmérsékletet - erről előzetesen informálódjon)!

Vízcsere (min. 30%)

Málladék leszivattyúzása (mert abban bújnak meg a paraziták is)

Malachit-zöldoxalát vagy malachit-zöldoxalát-tartalmú szerek alkalmazása esetén előzetesen kapcsolja le a világítást (fényérzékeny anyagról van szó)

A kezelés időtartama kb. 14 - 20 nap, mivel ezekre a parazitákra csak életük egy bizonyos szakaszában hatnak a gyógyszerek."


Szifóm, ékfoltos razbórám, páncélos harcsám meg algaevőm van. Ezek közül elvileg az ékfoltos razbóra bírja a legkevésbé a 28-30 fokos vizet.

Ezenkívül parakillem van itthon az jó rá?



2020. jún. 5. 20:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a Parakill jó rá.

A 28 foktól nem kellene, hogy baja legyen a razbórának sem.

2020. jún. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is úgy vélem, hogy a 28 fokot jól fogják bírni csak porlasztani is kellene mellette, vagy csobogóra állítani a szűrőt. Ezen a hőfokon kb egy hét alatt lezajlik a parazita minden ciklusa de sajnos előfordulhat, hogy meg kell ismételni a kezelést ha ez is kevés nem sok esélyt látok bármelyik hal felépülésére . Érdemes 3 naponként 30% vízcserét csinálni és ilyenkor a gyógyszert arányosan vissza kell pótolni. Ha mást ír elő a gyártó akkor azt az utasítást kövesd. Ha pár nap elteltével eltűnnek a pöttyök nehogy abbahagyd a kezelést, sőt ilyenkor érdemes vizet és gyógyszert frissíteni.
2020. jún. 6. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos annyira nem vagyok jártas benne, mit jelent az, hogy porlasztani is kellene vagy csobogóra állítani a szűrőt?

2020. jún. 6. 10:30
 4/17 Salx Narval ***** válasza:
100%
Légpumpával kellene levegőt porlasztani, ha nincs akkor a szűrőt kellene kicsit feljebb emelni, hogy a kiömlő víz kellő oxigént tudjon beoldani, ha van a szűrőn levegőztető is, akkor maximumra kellene állítani. A gyógyszer és a meleg víz oxigénhiányos állapotot idézhet elő, ez csak egy kis segítség a beteg halak részére. Remélem így már érthető.
2020. jún. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Van légpumpánk, de azért a szűrő tetejét is kiemeltem a vízből, biztos ami biztos, úgyhogy talán jó lesz.
2020. jún. 6. 12:27
 6/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Én még hozzátenném ,hogy nem véletlenül lesznek betegek a halak. Ki kell deríteni ,hogy miért lettek betegek s megszüntetni az okot különben újra meg újra betegek lesznek. Ha nem is darakór akkor valami más.

Ajánlott oldalak a továbbiakban is:

[link] , [link] , [link] , [link]

2020. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Egy hete vettem bele 2 algaevőt, szerintem azoktól lettek betegek. Már egy fél éve ugyanazok a halak voltak egy se pusztult el, csak most az egy algaevőm, az helyett vettem 2 újat, de az előző se tudom mitől pusztult el, mert már lassan egy éve megvolt.


Amúgy az is a következő kérdésem, hogy honnan érdemes halakat venni, mert ezek a kisállatkereskedések gondolom nem a legjobbak, azokkal a telezsúfolt akváriumokkal, amiknek gyakran elhullott halak úszkálnak a tetején.

2020. jún. 6. 17:52
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha elpusztult egy ancid, akkor ott már baj volt. Az egyik legmegölhetetlenebb hal.

Egy kereskedésbe naponta többszáz hal érkezhet. Ha a 20-30 akváriumból elpusztul egy hal, az még mindig sokkal kevesebb, mint a nálad meghaltak.

A kereskedésekben már arányú akváriumok vannak, nincsnek ott annyira túlzsufolva, mint gondolod.

Még nem találkoztam olyan emberrel, aki azzal kezdte volna, hogy rosszul csinál valamit és azért pusztulnak el a halai. Persze lehet beteg egy hal, mint minden más élőlény, de valószínűbb, hogy szűrés, vízcsere, etetés vonalon van nálad valami gond.

2020. jún. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:
90%
Jó lenne ha leírnád a tartási körülményeket mint: akvárium mérete, karbantartási módszereid (mind az akváriumra mind a szűrőre értve, pl: mit hogyan takarítasz, mikor mennyi vizet cserélsz), szűrő típusa, márkája stb, hány állat volt és most mennyi van (pontosan fajonként!, az “algaevő”, “harcsa” stb nem pontos fajnév!), milyen a nyövényzet, hány fokos a víz stb. Mindent írj le amit tudsz mert csak így tudunk érdemben segíteni. Mint már mondtam, hiába kezeled ki őket ha a problémát kiváltó körülmények maradnak.
2020. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A kérdéseimre választ kaptam, úgyhogy egyelőre köszönöm a segítséget!
2020. jún. 6. 23:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!