Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór ellen jó a parakill?...

Darakór ellen jó a parakill? És ezek a halak meddig bírják a hőmérséklet emelést?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam:


"A kezelésnek az akváriumban kell történnie, mivel a parazita nemcsak a halakat támadja meg, hanem az akvárium talajába is befészkeli magát.

Emelje az akvárium hőmérsékletét 28 - 30 °C-ra (vigyázat, nem mindegyik hal és növény viseli el a magas hőmérsékletet - erről előzetesen informálódjon)!

Vízcsere (min. 30%)

Málladék leszivattyúzása (mert abban bújnak meg a paraziták is)

Malachit-zöldoxalát vagy malachit-zöldoxalát-tartalmú szerek alkalmazása esetén előzetesen kapcsolja le a világítást (fényérzékeny anyagról van szó)

A kezelés időtartama kb. 14 - 20 nap, mivel ezekre a parazitákra csak életük egy bizonyos szakaszában hatnak a gyógyszerek."


Szifóm, ékfoltos razbórám, páncélos harcsám meg algaevőm van. Ezek közül elvileg az ékfoltos razbóra bírja a legkevésbé a 28-30 fokos vizet.

Ezenkívül parakillem van itthon az jó rá?



2020. jún. 5. 20:56
1 2
 11/17 Salx Narval ***** válasza:
93%
Ezekre a kérdésekre én is szerettem volna kitérni a kezelés végén mert a darakórnak oka van. Fertőzések behurcolása ellen pedig karantén akváriumban történő megfigyeléssel és fertőtlenítő fürdővel lehet védekezni. Erre nem szabad sajnálni a pénzt, minden akvaristának kellene, hogy legyen. Szerintem ne utasítsd vissza a segítséget, nem véletlenül kérdeztek rá a kollégák.
2020. jún. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
91%
Főleg egy aninom oldalon érthetetlen ez a reakció.
2020. jún. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Sajnos úgy tapasztaltam, hogy sokszor olyan bunkó, kioktató stílust enged meg magának itt sok ember, hogy elveszi az egésztől a kezdő akvarista kedvét.

"az “algaevő”, “harcsa” stb nem pontos fajnév!"

Pár hónapja, pont erről tettem fel itt kérdést, hogy feltöltöttem egy képet az algaevőről, hogy milyen fajta pontosan, de nem kaptam egyértelmű választ, ment a találgatás. Ahol vettem ott se tudták megmondani milyen fajta. Most akkor miről beszélünk?

2020. jún. 7. 13:43
 14/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:
93%

A “bunkó/ kioktató” stílus akkor szokott előjönni mikor a kérdező miután kinyírt egy rakás halat a saját hibájából még neki áll feljebb. De ez nem az akvarisztika rovat sajátja, ez szinte általános jelenség.

Aztán ha még a nevét sem tudod annak amit tartasz akkor miért tartod ? Így hogy deríted ki az igényeit ? Gondolom ormányos márna-moszatevő márna-vagy hasonló halad lehet, ezek szoktak hasonlítani egymásra. Vagy ha “anci” szerű akkor azokból is van sokféle (lásd: L-es harcsák). Amúgy belinkeled a kérdést ? Mert rémlik egy olyan ahol egy valamilyen plekó-féléről tanakodtak a többiek, ott az sem volt kizárt ,hogy hibrid halról volt szó.

2020. jún. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

"A “bunkó/ kioktató” stílus akkor szokott előjönni mikor a kérdező miután kinyírt egy rakás halat a saját hibájából még neki áll feljebb."


Hát te így látod én meg máshogy, ez van.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

2020. jún. 7. 14:43
 16/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Igen, ez az a kérdés.

Ott is elmondták ,hogy többszáz változat létezik, ezért nehéz a beazonosítás. De kaptál pár nevet s mint láthatod a legtöbbnek messze nem elég 112 liter. Ez (is) okozhatja a megbetegedéseket.

2020. jún. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Salx Narval ***** válasza:
Ahogy gondolod, nem muszáj élni az ajánlattal. Remélem sikerül meggyógyítanod a halaidat. Üdv.
2020. jún. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!