Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell az élő növény...

Hogyan kell az élő növény berakni az akváriumba, hogy szép legyen?

Figyelt kérdés
2010. júl. 31. 14:17
 1/7 anonim ***** válasza:

na...én vettem kb 3hete egy élőt. Kb olyan 20cm magas lehet cserepes.

Vettem hozzá az akavrista boltba tőzeget is, alulra kavicsot raktam a cserépbe, középre tözeg beleültettem rá kavics. És hiába a szűrő a viz olyan zavaros lett a rohadt tőzegtől...

Na azóta csak kavicsban van! :D Elég jól bírja:D Ameddig él addig él, nincs más választása:D

2010. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
első vagyok. DE ettől függetlenül t megpróbálhatod tőzeggel! másba ugysem tudod ültetni, mert kimosódik. De tegyél alulra meg felülre jó sok kavicsot a cserépbe!
2010. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont így van most. Csak úgy szeretném megcsinálni, hogy ne látszódjon a cserép....mondjuk, ha kiveszem belőle...csak nem tudom, hogy maradna a növény a kavicsok között.
2010. júl. 31. 17:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Megmarad nagyon szépen a kavicsok között, nekem vegyesen van apró és nagyobb szemű kavicsom, elég vastagon (kb 3 ujjnyi vastagságban) tőzeg nélkül, és nagyon szépen fejlődnek. Kapnak rendszeresen vízcserét, tápsókat, szén-dioxidot. Ha a gyökerét bedugod a kavics közé, akkor az lenn tartja. Ha esetleg fejlentlen valamelyik gyökere, akkor befőttes gumival ráerősítheted egy kőre, és így egyben eláshatod. Mindig vigyázz a gyökerükre, ne törjenek, ne sérüljenek. Vagy a cserepet, amiben vannak, körbe rakhatod kövekkel, vagy beleáshatod azt is a kavicsba.
2010. aug. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. aug. 1. 18:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Kosárból kiszedni, gyapotot leszedni. Jobban tud fejlődni a gyökere, ha nincs kosárban a gyapot pedig halakra lehet veszélyes.

Ha meg tudod oldani (idő, pénz), akkor érdemes akváriumi táptalajt rakni alulra és rá 3-4 centi vastag záróréteget. Erre a célra nagyon jó a jbl manado táptalaj, de át kell mosni alaposan. Egy AquaBasis + Manado párossal a vörös levelű növények is szépen fognak fejlődni.

2010. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!!
2010. aug. 3. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!