Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algásodásra mi a megoldás?

Algásodásra mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Most takarítottam az akváriumot és durva hogy mennyi algát kapartam le, jó mondjuk ablak mellett van, tudom ez nem jó, de jelenleg nem tudom máshova rakni az akváriumot. Tehát algásodás ellen mit lehet tenni? Egy algaevő az kevés
2020. júl. 10. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Algátlanítás
2020. júl. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Egy algaevő az kevés”


Persze ,hogy kevés. Sőt, az olyanok mint pl: anci csak fiatalon eszik algát, utána köszöni szépen neki jól van az úgy.

Algásodás ellen az a legjobb ha megszünteted a kiváltó okokat. Minimális, alig észrevehető alga minden akváriumban van, de ahol több az alga mint a növény ott bajok vannak. Bár a “kitakarítottam az akváriumot, ablak mellett van” kicsit bajlós előjel de azért írd le ,hogy: mekkora az akvárium, mikor indult, volt-e bejáratási idő a halak érkezése előtt, milyen halak vannak benne (pontosan fajonként), milyen a szűrés és a világítás, hogyan és milyen időközönként takarítasz (mind az akváriumra mind a szűrőre értve), milyen a növényzet stb. Mindent írj le amit tudsz.

2020. júl. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jobb szűrés, több növény, azt az oldalt, ami direktben kapja a napfényt, esetleg lehátterezni fekete vagy fehér lappal.


Az algásodás egy végtelenül összetett dolog, szóval több ismeret hiányában csak ilyen általánosságokat lehet írni.

2020. júl. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Tegyél fel egy sötétítő függönyt az ablakra, kezdetnek ez is megteszi, aztán majd meglátod elég e.
2020. júl. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is régóta akvarizálok, sok méretű akváriumom volt, sokat küzdöttem én is az algákkal.


A méreteket, világítást, szűrést, halak számát stb. tényleg jó lenne tudni....


Általánosságban: fény, világítás, vízhőmérséklet, szűrés, vízcsere, etetés, növények. Ezekkel mind lehet variálni :)


Nekem a víz tetején úszó békalencse sokat segített, ugyanis általában párom túl sok halkaját szórt be a halaknak amikor nem láttam (úgy gondolja, ha a halak mozognak=éhesek és enni kell adni nekik :) női mentalitás), emiatt sok volt a lerakódott szutyok, amitől algásodott. A békalencse nagyon hamar elszaporodik, felél sok tápanyagot, ami így nem az algákat táplálja. Ha nagyon sok békalencse van a víz tetején, egyszerűen pár marékkal leszedek belőle. Ez segített eddig a leggyorsabban algásodás ellen. Persze sok más egyéb is számít, főleg a fénnyel lehet variálni és figyelni a változásokat. Nagyon sokrétű ez a kérdés. Ha nem vagy profi, próbáld ki, hogy egy dolgon (pl világitás mértéke) változtatsz egyszerre, és figyeled változik-e az algásodás. Én igy jöttem rá, hogy az etetés a gond, a fény/szűrés/stb jól volt belőve...

2020. júl. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!