Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lenne a jó megoldás?

Mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés
Halihó, nos egy problémába ütköztem az akváriumommal, jobban mondva a halaimmal kapcsolatban. Egyik akváriumban zebradánió, másikban fekete molli. A zebradánió halaim valami oknál fogva "kihaltak" szó szerint el tűntek (az akváriumból) mint a kámfor már csak egy maradt meg, a fekete molli halaim viszont olyan termékenyek voltak hogy már nem birta az akvárium, ezért bevittem egy állatkereskedelembe, ahol megvették őket, viszont egy icipici "újszülött" molli elbújt és felnőtt :D nem akarom 2halért működtetni 2 akváriumot ezért ideiglenesen egybe raktam őket, viszont nem tudok velük mit csinálni, mert elajándékozni nem tudom, 2 halat nem vesznek be, és már nem sokára megvan a következő halfaj amit be fogok telepiteni az akváriumban, ezért minnél hamarabb kellene kezdenem velük valamit, nos ha már tömören le írtam a történetek egy kis segítség kellene, mit csináljak velük

2019. jan. 4. 18:22
 1/4 Bamboocha466 ***** válasza:

Töltds fel vaterára/facebookra ajandekhalkent, vagy ott probalkozz ingyen beadassal, ahonnan az új halakat fogod beszerezni.



Az új halak beszerzése előtt jó lenne megtudni, hogy miért ,,tüntek el, mint a kámfor" a daniók.

2019. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

beteg hal került az akváriumba, ami megfertőzte a többit.

bár úgy néz ki az utolsó sem marad életbe...

főleg, hogy szegénykém egyedül van.

2019. jan. 4. 19:41
 3/4 Skid05 ***** válasza:
Tünetek mik voltak/vannak? Merthogy bizonyos kórokozók után nem olyan sima egy akvárium újratelepítése, rendezése. A másik a szűrés, számos másodlagos fertőzés origója a nitrifikáció borulása, ami leginkább a szűrésen múlik. Ha a fenti két tétel tisztázott, és nem betegek a halak, akkor az új állomány árába kéne őket beszámíttatni.
2019. jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ilyen betegség és elhullás után én nem mernék semmilyen új halat telepíteni még, amíg nem volt meglelve az ok.
2019. jan. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!