Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány naponta érdemes begyüjten...

Hány naponta érdemes begyüjteni a szúnyoglárvákat?

Figyelt kérdés
Kertben pangó vízből gyüjtöm őket. Amikor először szedtem még sok volt és nagyok. Azóta 2-3 naponta szedem, de kevesebb és nagyon aprók. Nem akarok szúnyoginváziót, de nagyobb lárvákat is megtudnának enni a szumik.
2020. júl. 10. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Többféle szúnyog van, kisebbek is vannak.
2020. júl. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ugyan olyan lárva, fekete csípő szúnyogé. Elvétve találok néhány vöröset árva szúnyog. Valahogy pont kikelés elött mondjuk egy nappal kéne gyüjtenem csak nem tudom mennyi idő míg kikelnek.
2020. júl. 10. 22:00
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nyugodtan várhatsz velük még pár napot amíg nagyobbak nem lesznek. Mielőtt elrepülnének még be kell bábozódniuk nem kell attól tartanod, hogy hirtelen kikelnek. Pete, lárva, báb és rovar alakban is etethetsz velük. Én hordóban nevelgetem az enyéimet de azért szúnyoghálóval lefedem ha bábok is vannak. Vízibolhád nincs? Azokat is szeretnék.
2020. júl. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Ez így hasznos info. Nincs vízibolhám. Az talán halasnál van.
2020. júl. 11. 12:51
 5/5 anonim ***** válasza:
A szúnyoglárvák kelési ideje kb.3-hét. Én olyan hálóval merem ami csak az imágókat szedi össze, nyár elejéig nagy hozama van, de mostmár a vízibolhák viszik a prímet, szúnyoglárva alig van. A vízibolhát beltéren is tenyészthetsz egész évben, viszont nincs olyan tápértéke mint a szúnyognak.
2020. júl. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!