Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek a "csobogó"...

Mi a véleményetek a "csobogó" szűrőkről?

Figyelt kérdés

Mennyire használhatóak ezek a szűrők egy kisebb illetve nagyobb akváriumban.

A csobogásból jut elég oxigén az akváriumba


2020. júl. 11. 19:21
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Az akasztós szűrőkre gondolsz ? Ritkán találkozok ezzel az elnevezéssel. Amúgy ha fodrozódik a vízfelszín akkor az elég gázcserének. Ezt némán, egy víz alá nyomott esőztetővel is meg lehet oldani. Annál már csak akkor kerülne több oxigén a vízbe ha direktbe tiszta O2 palackból úgy porlasztanád be az oxigént mint high teck akváknál a CO2-őt (sok apró bubi lassal, “körkörösen” szállna fel).

Az akasztós szűrők előnye ,hogy nem foglalnak helyet az akvában, ez hasznos a kisebb akváriumoknál.

2020. júl. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Egy kicsit pontosabban ha kérhetném, nem teljesen világos, hogy mire is gondolsz. Az viszont biztos, ha csobog akkor működik a gázcsere ahogy azt már az első válaszadó is leírta. A szűrésre majd visszatérünk ha pontosítottunk.
2020. júl. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából csak általánosságban érdekel, nem néztem konkrétumokat csak tegnap szembetalálkoztam a neten velük,és igen az akasztós szűrőkre gondoltam
2020. júl. 12. 11:20
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Kisebb és közepes méretű akváriumoknál nagyon hatékonyak tudnak lenni egy kis szűrőtöltet felturbózás után. A gyárilag belepakolt lapka szivacsok nem igazán jók, viszont hely bőven van más szűrőtöltetnek. Én jelenleg kémiai szűrésre tartottam meg egyet, a helyén van de nincs üzemben, csak akkor indítom be ha szükséges. Régebben siporax minivel feltöltve nagyon jó mechanikai és bio szűrést végzett egy 65-literes akváriumon. Én kedvelem ezt a szűrőtípust, főleg az EHEIM-márkát.
2020. júl. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!