Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Van egy problémám. Pénzügyi minimalista vagyok, ami azt jelenti hogy pénzt akarok spórolni.


De a barátaim csórónak hívnak..


Ahogy látjátok, én soha nem akarok pénzt költeni.


Motivációként olyan embereket nézek, mint Graham Stephan, inspirációként pedig Matt D’Avela-t szoktam nézni.


Egy minimalista milliomos akarok lenni. És ahhoz hogy ezt elérjem, extrém pénzügyi szabályokat kell betartanom.


Újrahasznosított papírtörlőn élek, amit miután használtam, felakasztom megszárítani, hogy később is használhassam.


Amikor ételt veszek, újrahasznosítom magamnak a zacskókat, és reklámszatyrokat használok kukazsák helyett..


Amikor utazom, spórolok a hoteleken, azzal hogy üzletekben alszom.. az emberek nevetnek rajtam, de szerintem elég tágas..


Ahhoz hogy a célom felé haladjak, szinte bármit megteszek..


És végül.. csak egyetlen egyszer fürdök.. hetente.



2020. júl. 13. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Zseniális
2020. júl. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az általad leírtakkal nem lenne semmi probléma, viszont az utolsó az gáz. Pár száz forint egy köbméter meleg víz, de te inkább igénytelen és büdös vagy, amivel eléggé zavarhatod a környezeted.
2020. júl. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés? Hogy mit tegyél ellene, vagy hasonló agyament baromságokat akarsz hallani?

Engem is fillérbaszónak mondanak, de hogy a papírtörlőt megszárítani... A wc papírt is újra használod?

2020. júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
65%
Szerintem a spórolás jó dolog, de nem jó túlozni. Aztán nehogy mikor majd öreg leszel, arra jöjjél rá, hogy pénzed az van, de az életed mintha nem is létezett volna. "A pénz nem boldogít."
2020. júl. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Az internetért fizetsz, vagy a szomszédtól lopod a wifi-jelet? Szerintem szánalmas, amit művelsz, igénytelen. A spórolás nem ezt jelenti, de ezt te is tudod. Azzal is csak provokálod az embereket, amit itt összehordtál, szerintem.

Üzletekben alszol, hát persze.

2020. júl. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Nem ertem hogy utazhat egy minimalista.
2020. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6 Bárki utazhat az hogy valaki probal valamilyen szinten minimalista lenni, az nem azt jelenti hogy egybol teljesen szelsoseges lesz.
2020. júl. 13. 23:49
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Graham Stephan dollár milliomos, forintban milliárdos!


A minimalista életéről beszélve havi 75-100e dollárt összeszed a youtubon, közben meg havi 60e költ, de dollárban.


Azzal keresett a csávó 117 522 dollárt = 36 826 106Ft-ot, hogy elmondta, hogyan lehet bárkinek 72 dollárért vadi új teslája, közben meg kiderült (kb 30 perccel később), hogy napi 72 dollárról van szó és csak akkor működik, ha vissza tudsz igényelni 30 000 dollárt a befizetett éves adódból.


A kedvenc spórolása, hogy nem megy el reggel a kávézóba, hanem az automata kávéfőzője előre beprogramozott időben ébreszti és lefőzi a reggeli kávét 4500dollárért vette + 15-20 cent 1 adag kávé kapszula. Ezzel spórol magának reggel 40 percet, 15 perc kocsikázás a kávézóba 10 perc sorban állás és a kávé megivása, majd 15 perc vissza a házáig. Napi 5-6-ot iszik, 200-240 percet spórol és marad 24 dollárja + üzemanyagköltség...

Kedves kérdező ennyire jellemző a magyarokra, hogy napi 5-ör mennek kávézóba 100-140km-ert vezetve a kávéért és havi 210-250eFt-ot költenek rá???


2-er csinált új teslás videót a pali állítása szerint "a nézői kérésére" mert lemaradtak a videóról, ami persze továbbra is elérhető. 2019-ben 1,2millió dollárt tarhált össze a youtubon 10 videóból min. 2-er a kávéját magyarázza...


18,98-as indexe van a csávónak, tehát 1000 megtekintésre kap 18,98 dollárt = 5950Ft-ot, összes megtekintése 174 804 687db = 1 040 083 800Ft


Elvileg házak értékesítésével, bérbeadásával, felújítással, stb. foglalkozna, de a tarhálás és önmaga promotálása jobban jövedelmez neki. Sokan elhiszik huh így leszek gazdag spórolok a kávén...


Amikor meg arról beszél, hogy hol vesz magának pólót az promotált videó pénzt kap érte, ingyen cuccok + pénz is jön = igazi spórolás!


A nagy spórolómestered, a saját co-op videójában arról rinyált, hogy

12 órát zötykölődött bérkocsiban, a másik youtuber videóján meg benyögte, hogy első osztályon elviselhető 40 perc a repülőn, de gyorsan kellett ennie, hogy végigkóstolhassa az ingyenes menüt.

Számomra hiteltelen az ürge!

2020. júl. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
OMG ránéztem megint a Teslát promotálja és 1 nap alatt keresett 1 millió Ft-ot a videóval, hát napi 1 000 000Ft-ból nem nehéz spórolni :)
2020. júl. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia ránéztem arra az ürgére, akinek a szövegét lefordítva idemásoltad. A Walmartban alszok = üzletekben alszok fordításod gondolom a magyarosítás miatt lett.


Ez annyit jelent, hogy a Walmart nem kér pénzt az RV parkolásért éjszakára, addig egy RV parkban fizetni kell akár 50 dollárt esténként, tehát a boltban a földön alvós videó bevágása csak szimpla hazugság látszik, hogy a konyhájában vette fel :)

NEM HITELES AZ ÜRGE!


Amit viszont láthatóan jól csinál, hogy más youtuberek legnézettebb videóit ismétli meg saját tartalomként ezzel forintosítva havi 10 000 000-t keresve, illetve más youtuberek csatornáján promotálja önmagát aktív kommenteléssel!

A kávés videóján visszaüt a kamerabeállítás is azonos, sőt ugyan azt a formát önti a tetejére tejszínből :), a nagy változás, hogy pohárösszenyomásnál jég helyett aprópénz jön fel a tetejére. Ezek után nem lepődtem meg rajta, hogy a pénzügyi otthoni Vs kávézós levezetése is azonos eredményt szül, még a matekos levezetésnél is azonos jelöléseket használ!


Amin szétröhögtem magamat, hogy az egyik keze is ugyan ott van miközben úgy mutogat a másik kezével és olyan időzítéssel mint a lemásolt youtuber.

"My arm on fire this thing is heavy" ismételt copycat :)


Egyik youtuber csütörtökön nyomja a sallangot, példaképed Andrei Jikh meg a rá következő hétfőn, láthatóan megéri neki!

2020. júl. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!