Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fontos! Sürgös! Hogy kell...

Fontos! Sürgös! Hogy kell teljesen kitakarítani az akváriumot teljesen? Kell hozzá valami különleges oldat?

Figyelt kérdés
Miben mossátok ki az aljzatot? Valami amire figyelnem kell? Az akvárium oldalát mibe mossam le? Ecet vagy sósvíz?
2010. aug. 3. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ecettel tisztítsd az akváriumot, a kavicsot mi régen egy szűrőbe tettük, és forróvízzel zuhanyoztattuk le. Miután készen van, metilénkéket rakj a vízbe az fertőtlenít. De vannak komolyabb szerek is amiket érdemes beletenni, hogy jó legyen a víz minősége. Ha algás az oldala, érdemes algakaparóval, vagy egy régi borotva pengével leszedni.
2010. aug. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi ;)
2010. aug. 3. 19:06
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Az akvárium méretétől függően,a neomagnol minden bacit kinyír 1-2 óra alatt( 10liter/ tabletta ).Utána már, akár vízzel is tisztítható.Ha kell használhatsz, ecetet, sósavat, a vízkő eltávolítására, az algát mit már írták,mechanikusan kell eltávolítani.Mi történt, hogy az egész akváriumot ki kell takarítanod?
2010. aug. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én a kavicsot úgy mosom, h vödörbe rakok egy kicsit, aztán


1. beleöntök vizet, kevergetem bottal, vagy kézzel akár gumikesztyűben, akkor koszos lesz a víz, azt leöntöm


aztán 1, 1, 1, ...újra és újra amíg tiszta nem lesz a víz :)



Aksira meg legjobb az ecet, és mosogatószivaccsal.


Ezzel így minden trágyát ki lehet mosni, nem marad egy csepp kosz sem. Én nem fertőtlenítgetek és nem rakok utána bele semmiféle vegyianyagot.


Csak öntök bele vizet, állni hagyom 1 napig, aztán mehetnek bele a halik.

2010. aug. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!