Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Parkettára (szoba közepére)...

Parkettára (szoba közepére) tervezett, kb. 800 kg-os akvárium alatt hogy szinteznétek az asztalt?

Figyelt kérdés

Kell szintezni, vagy a keret és a rajta lévő vasszerkezet önmagában elég? Egy sima zártszelvény keretre gondoltam, alul egy négyzet, azon álló lábak, felül egy négyzet, középen egy erősítéssel. Láttam szintező lábakat, volt, aki zártszelvénnyel használta már működőképesen?

Lehet, hogy nem lesz szükség szintezésre, csak ráhelyezem a keretet egy bútorlapra, azt a parkettára, és az már önmagában elég lehet?



2020. aug. 21. 14:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy ha ezt a leírást elolvassa 100 ember, akkor véletlenül se lenne belőle 2 se, aki ugyanúgy értelmezné az eddigieket. :)

A te fejedben él egy kép, de ha ezt megpróbálod leírni, az első 3 mondat után 50 féle képpen lehet értelmezni. :)


A választ egyébként fentebb leírtam, létezik zártszelvénybe való szintezőláb, különböző erősségekben, és anyagminőségben.

Mindenképpen szintezhetőre kell megcsinálni, hegesztés közben is vetemedhet, csavarodhat az anyag, a padlóban is lehet lejtés, óriási öngól lenne megszívatni magad azzal, hogy esélyed se legyen szintbe rakni egy olyan szerkezetet, aminek kötelezően minden irányban szintben kell lennie.

2020. aug. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Akkor én vagyok az egyik, aki elsőre értette, hogy mit írt. Azzal az asztalos válasszal csak leegyszerűsíteni akarta, de úgy látszik, hogy félresikerült...

Szerintem valami ilyesmire gondolt, csak 4 lábbal, persze kisebb alapterülettel

[link]

2020. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Valószínűleg fal mellé fogom tenni, mert túl nagy lesz a terhelés, de a szintezőlábas tippet köszönöm & használni fogom.
2020. aug. 21. 23:22
 14/15 anonim ***** válasza:
57%
Azt nagyon nézd meg, hogy mi a födém mező széle. És tényleg saját érdekedben keress meg egy statikust ezzel az ötlettel. Ha meg társasházban laksz és sérül a tartószerkezet akkor elég nagybajba kerülsz. Tényleg nemértem, hogy beruházol egy ilyen szerkezetbe és nem keresel meg szakembert. Ezt jobb helyeken szándékos veszélyeztetésnek hívják.
2020. aug. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Salx Narval ***** válasza:
84%
Én szeretek mindent túlbiztosítani és lehetőleg megóvni, ezért egy ekkora súly elhelyezését mindenképp polifoam lappal kezdeném, pláne parketta esetében. A polifoamra egy bútorlap kerülne és arra a keret, a keretre az állítható lábakon álló asztal aminek a tetejét szintén bútorlap és polifoammal fedném, erre kerülne az akvárium szintezés után. Nálam hasonló van járólapon erős fa kerettel, kb 500 kg és beépített az egész szerkezet csak a frontüveg látszik.
2020. aug. 22. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!