Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor telepíthetek halat ebbe...

Mikor telepíthetek halat ebbe az akváriumba?

Figyelt kérdés
54 literes, 5 napja megy üresben, raktam bele startert, meg kaptam kb. 5 liter akváriumvizet egy ismerősömtől. Szerinte már rakhatnék bele halat, de én még várnék vele. Ha 1 hét múlva teszek bele 5 db plattit, az úgy már jó lehet?

2020. aug. 21. 08:42
 1/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
84%
Még starterrel és akváriumvízzel is ajánlott minimum 2-3 hetet várni, de akár kivárhatod a 4 hetet is. Ezek nem váltják ki a teljes bejáratási időt csak kicsit lerövidítik illetve segítik a kezdést. Ettől függetlenül ugyan úgy idő kell míg elszaporodnak a baktériumok. Szerintem 2 hét járatás után mehet bele 2 max 3 platti, egy-két hét múlva a csapat másik fele. Így lesz idejük a baciknak hozzaigazodni a vízterheléshez.
2020. aug. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Nagyobb akváriumban könnyebb fenntartani az egyensúlyt is. Legtöbben ilyen kis akváriumban maximum néhány napot várnak a klór távozása miatt, nem túl helyesen. A kérdező utánanézett és meg is értette miért van szükség a bejáratára, ami számomra örömteli.


A kérdésre válaszolva: szerintem már nyugodtan mehetnek a plattik.

2020. aug. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Még 1 hetet járatom, utána lehet pár hallal megpróbálkozok.

Eheim aquaball 130 szűrő, ami max. 550l-t tud szűrni óránként, az jó ebbe az aksiba?(Ezt adta ismerősöm, aki a vizet is adta). Elég erősen forgatja a vizet(de állítható)

2020. aug. 21. 12:01
 4/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
68%

Mármint ez ?: [link]

Igen, ez jó lehet. Még a GreenAqua is 40 literre ajánlja, a gyári ajánlás alsó határa pedig 60 liter, egy rendesen berendezett 54-esben meg kb 40-45 liter víz van. Az erős áramlás miatt ne aggódj, ha beérik a szűrőközeg akkor kb felére csökken mint a névleges vízforgatás. Így az 550 l/h forgatásból ami ~11x forgatás lesz kb 4-5x vízforgatás. Ha ezt is soknak látod akkor visszább veszed s ahogy telitődik a szűrő úgy fokozatosan ráadod a sodrást. Ha már maxra ráállítva is alig nyomja akkor kell tisztítani a szűrőt. Csakis akváriumból vett vízben szabad kinyomkodni a szivacsot.

Egyébként:

[link] , [link] , [link] , [link]

2020. aug. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
70%

Szia. A bejaratási idő azért is lényeges, mert az akváriumi növényeknek is alkalmazkodni kell még az új környezethez. Sok növényt ugyanis emers módon nevelnek, így amíg hozzászoknak a submers életmódhoz, akár a pusztulás jeleit is mutathatják.

Amúgy mit jelent az, hogy üresen? Jelenleg mi van az akváriumban?

2020. aug. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
86%
Igen én is úgy vélem, hogy a növényzet állapota nagyban befolyásolja a bejáratási időt. Gyorsan növő növényzetet is szoktam ajánlani új akvárium indításakor, ezek egy-két hét után már láthatóan növésnek indulnak ha jól érzik magukat ( pl tüskéshínár, rucaöröm, érdes tócsagaz, Karolinai mohapáfrány, májmoha, stb . Nem szabad a telepítést elkapkodni, időt kell hagyni a bontóbaktériumoknak és a növényzetnek is. Nyilván sűrűbb kis mértékű vízcserékkel 3db hallal nem lenne probléma már most sem de miért kellene siettetni, két-három hét múlva is árulnak halat.:D 6db hím plattinál többet nem ajánlanék ide, esetleg a talajra egy kisebb raj páncélost az apróbbak közül. Ja és tanácsolnám a minimum három hét bejáratási időt, nyilván ez csak tanács és nem kötelező megfogadni.
2020. aug. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
83%

Bocs, hogy offolok, de piszkálják a csőrömet, hogy a hasznos válaszok már megint le vannak pontozva...

Most elsősorban nem magamról beszélek, hanem (a teljesség igénye nélkül) Tevenyereggyártóról, Salx Narvalról, V.Hélixről és arról a néhány anonim felhasználóról, akiknek válaszaiból kiérződik, hogy nem most kezdték az ipart. Ez a lepontozósdi azért megtévesztő lehet a kezdő számára.

2020. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
77%

#7

Én rendszeresen látom ahogy random lepontoz mindenkit egy 50%-os (legalább is az állatok kategórián belül figyeltem). Nem tudom hova tenni, boldog boldogtalant lepontoz, de minek ? :/

2020. aug. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
79%

Sajnálatos módon...

Még jó, hogy a többség azért pozitívan pontozza a hasznos válaszokat.

2020. aug. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Most meg két 15%-os erőszakolta meg a pirosat szinte mindenkire de indoklás az ugye nincs mert minek ? Nevetséges.
2020. aug. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!