Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sporthorgászat nem minősül...

A sporthorgászat nem minősül állatkínzásnak?

Figyelt kérdés
Egyrészt a horog megsebesíti a halakat, másrészt akár stressz is érheti, amikor fényképezik, megmérik. Harmadrészt pedig a csali sok esetben élő állat.
2020. aug. 26. 10:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
A homárt is élve dobják bele a forró vízbe, ehhez képest a légylárva nem olyan extrém. Van ahol a majom agyat úgy eszik, hogy az élő majom feje tetejét levágják, aztán szépen kikanalazzák.
2020. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
De az.
2020. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Viszont elég sok engedélyhez és szabályokhoz kötik a horgászatot, Pontymatrac, bölcső, fertőtlenítőszerek stb. És kutya keményen be is tartatják.
2020. aug. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
50%
Egy ilyen világban ne csodálkozz ezen, ahol azok az emberek akik disznó és csirkehúst esznek felháborodnak azon hogy kínában kutyahúst esznek. Jogilag nem számít állatkinzásnak de valójában az.
2020. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én szoktam járni horgászni (pisztráng), de sosem dobom vissza a vízbe. Általában megesszük vacsorára. A csalit pedig nem sajnálom, ez az élet rendje.
2020. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Nekem apám, és öcsém is horgászik, de sosem értettem mi jó benne. A hal bekapja a horgot, beleáll a szájába, és hiába fárasztják le a halat, akkor is a szájánál fogva húzzák ki a horoggal. Amikor kivették, akkor a szárazföldön van hogy percekig fogdossák, fényképezkednek vele, méricskélik stb., még azt is láttam videón, amikor a sáros tóparton az öcsém esik kel a hallal a kezében közben csapkodja a földhöz, mert nem bírja a csúszós halat, a többiek pedig röhögnek rajta. Na most a halnak kb olyan érzés lehet a szárazföldön, mint nekünk a vízben. Lehet, hogy ők hosszabb ideig bírják a levegőn, mint mi a vízben, de nekik kínzás idekint a szárazföldön. Miután megméricskélték a halat, fényképezkedtek vele, kiröhögték egymást, stb. befújják a hal sebét fertőtlenítővel (öcsém szerint nem csípi a hal száját, de nem mertem megkérdezni, hogy honnan tudja), utána a friss sebbel visszaengedik a vízbe.

Ennél még az is kíméletesebb, ha fejbe vágod a halat.

2020. aug. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Salx Narval ***** válasza:
58%
Az emberiség léte gyakorlatilag akarva és akaratunkon kívül is állatok kínzását vonja maga után, csak van amit tolerálunk, van mit kevésbé, vagy egyáltalán. Ennek a megítélésében is eltérőek a nézetek. Véleményem szerint az sem kisebb állatkínzás, amikor pl az élőhelyüket vesszük el csak az ritkán szúr szemet és csak keveseknek. Mindennek ellenére, volt horgászként én sem értettem mi célból kell horgászni, ha nem a hal elfogyasztása a cél de nem ítélkezek hiszen én megöltem és megettem őket. Gyakorlatilag én a szükségtelen fájdalom okozását ítélem el, engem pedig a vegetáriánusok. Egyszer már kaptam 0-értékelést a véleményemért de akkor is leírom másodszor is, meggyőződésem, hogy a felkészületlen és felelőtlen akvaristák kínozzák leginkább a halakat, mellettük eltörpül egy horgász, v sporthorgász tevékenysége. Az nem mentség, hogy nem szándékosan teszik.
2020. aug. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
"felelőtlen akvaristák kínozzák leginkább a halakat, nem mentség, hogy nem szándékosan teszik." A két dolognak semmi köze egymáshoz, és azért mégsem mindegy hogy valaki ostobaságot követ el, vagy szándékosan, szórakozásból teszi. Semmilyen a múltban elkövetett baromságomra nem tekintem mentségnek hogy tele vannak a börtönök gyilkosokkal. Ezt a fajta érvelést jó lenne már mellőzni a 21.-században. És 5! nem, nem, nem ez az élet rendje. Eszek halhúst de ennek semmi köze a szórakozásból elkövetett állatkínzáshoz.
2020. aug. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8-as: Miben más, ha a boltban veszem meg a más által kihalászott halat?
2020. aug. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tényleg érdekel
2020. aug. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!