Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A sporthorgászat miért nem...

A sporthorgászat miért nem állatkínzás?

Figyelt kérdés

Főleg ha visszaengedik és nem is kajának viszik.

Szerintem nagyon élvezhetik a halak, hogy egy horoggal az ormányukban húzzák ki őket. Főleg ha a horog kiszúrja a hal szemét.


Tudom szent tehenet náspángolok de felmerült a kérdés.


2017. jan. 4. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem a szemét szúrja ki hanem a száját. Egyébként lehet benne valami. De egy halat a vízben sokkal nagyobb sérülés ér mint egy gagyi horogtól.
2017. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Én horgásztam jó darabig, és azt mondom hogy az.

Szeretem a horgászatot egyébként annakellenére hogy már majdnem 10 éve nem voltam, de egy idő után elkezdtem sajnálni a halat, és onnantól igazából tényleg csak azt fogtam meg amit el is vittem megenni. Viszont húshorgász Sem voltam, tudtam mindig hogy hol a határ.


Egyébként meg a szabályozások néha nagyon idióták. Annak idején hallottam, hogy bizonyos EU-s országokban Tilos bezárni a halat a szákba, mert fogságban tartod. Viszont a szájbilincs meg engedélyezett (az a vastag biztostű szerű cucc amivel átszúrják az álkapcsát.

Az nem állakínzás mi?

2017. jan. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Amelyik hal nem veszi észre, hogy a könnyen jött kaja az csapda, az meg is érdemli :D
2017. jan. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

3# Az a baj, hogy a legtöbb helyen háziállatkákra horgászol, amik nevelőtón nőttek fel.

Nekik a nevelőtón csak könnyen jött kaja van.

A vadvizen meg pl. nem is eszi meg azt ami nem oda illik (kukorica meg hasonlók)

2017. jan. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#1


Én horgásztam gyerekkoromban (suttyomban) és ha egy kisebb hal kapott rá a csalira akkor simán átszúrta a szemét


Pl. garda

2017. jan. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%

" Amelyik hal nem veszi észre, hogy a könnyen jött kaja az csapda, az meg is érdemli :D"

Ezt akár le is lehet fordítani az erdei vadak szemszögére is, akik miatt úgy ajnározzák a vadászokat, mert kilövik szegény Bambit.

Amelyik vaddisznó nem jön rá hogy a szóróra szórt kaja csapda az megérdemli. Amelyik patás nem szagolja ki időben a vadászt az életképtelen. Amelyik mezei nyúl hajtás alkalmával képes visszafordulni a területe határán és szembefutni a vadászokkal az is szintén megérdemli... és még lehet folytatni.

Nem értem miért szúr nagyobb szöget egy cuki őzike halála az állatvédők szemében mint egy egyszerű hal. Ha már annyira védeni akarják az állatokat védjék mindet, ne válogassanak.

2017. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ajnározzák helyett szidják-ot akartam írni.
2017. jan. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#3


Ezen az alapon a szomszéd kutyáját is megakaszthatom egy horoggal.


Vagy beetethetem patkánymérges csalival.

2017. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7# A vadásszal az a baj hogy mellőled is kilövi a kutyát mellőled
2017. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9%

"7# A vadásszal az a baj hogy mellőled is kilövi a kutyát mellőled"


Most már elég idegesítő ez az általánosítás. Évente történik egy ilyen az országban, felkapja a sajtó és mindenki köpködi a vadászokat. Amúgy meg minden állatot nem lehet egyformán védelmezni, nem is lehetne. Patkányokat is teljesen legálisan lehet írtani, macskákat meg kutyákat meg nem, pedig ugyanolyan központi idegrendszerrel rendelkező élőlényről van szó, ráadásul képzelhetitek milyen humánusan végez vele a méreg. De írtják mert kártékony és lényegében ugyanez a helyzet a vadászattal is. Bocs az offért. :D

2017. jan. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!