Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Több növény kellene?

Több növény kellene?

Figyelt kérdés

Eléggé algásodik az akvárium, de nem tudom mi lehet az oka. 2 szűrőm is van, kb 5 naponta cserélek 20 liter vizet (112 literes akvárium), a világítás 8 órát megy, növénytápokat nem is használok már, a szűrő is pár havonta takarítva van

csak arra tudok tippelni, hogy kevés a növény

ezek vannak: 1db lándzsás vízipáfrány, 4-5 tüskés hínár, jávai mohából volt viszonylag sok, de nagyon bealgásodott az egész, nem tudtam mit csinálni vele, és sokat ki kellett már dobnom emiatt, így már túl sok nem maradt, és van még egy valamilyen növényem, nem tudom pontosan milyen

milyen növényeket vegyek még? táptalajom nincs, csak kavics

meg lehetne oldani anélkül, hogy rakjak alá táptalajt? mert az elég körülményes lenne már...


2020. szept. 5. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre ezt olvasd végig: [link]
2020. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
nekem az a tapasztalatom, hogy minden akváriumom algásodott függetlenül attól, hogy tépoztam e, világítás variáció és minden kutyafüle, aztán egy idő után mindegyik beállt és alig van algám. Semmi extrát nem csinálok velük. vizet is össze-vissza cserélek, van hogy hónapokig nem. tudom, hogy ez ellent mond minden akvarisztikai nagykönyvnek, de nálam mégis működik valami miatt. fénycsövekkel sem foglalkozom, meg össze-vissza megy a világítás. Ha nem vagyok itthon 3napig, akkor nincs fény. Nem is tartom számon mikor és mennyit világítok. Régen méricskéltem a tápokat, mikro-makro naponta, fénycsövek csere-bere, külső szűrő, drága bio töltetek stb, a gatyám is ráment, mégis volt alga. mióta letojom és eltelt 2év, zéró algám van. Volt, hogy fél évig nem cseréltem vizet, a külsőt idén még ki sem tisztítottam. Nem tanácsként írtam, csak nálam ez a helyzet. gőzöm sincs mi az oka, hogy minden oké. ja és néha rámérek a vízre. minden érték jó. nitrit, nitrát stb
2020. szept. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Skid05 ***** válasza:

Mekkora fauna lakja (gerinces/gerinctelen)?

Mit tud a fényforrás (kelvin, watt/lumen)?

Milyen típusú szűrő az a 2?

Mekkora szemcséjű a kavics?

A tüskéshínár mennyire nő (pl egy marék hetente/havonta)?

Milyen alga az alga (a fent már linkelt oldalon az algatípusok közül)?

2020. szept. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!