Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől szorulhat rá a teteje a...

Mitől szorulhat rá a teteje a külső szűrőnek?

Figyelt kérdés

1 hónapja vettem. Sajnos eldugult a kifolyó cső(ez normális??)így alig nyomta a vizet, pedig 16/22-es csöve van. De a legnagyobb gond az, hogy alig bírtam levenni a tetejét. Ilyen csatos fülek rögzítik, de azokat hiába oldottam ki, 2 emberes volt levarázsolni a tetőt róla, óvatosan feszegetni kellett. Szerintem a tömítés fogja ennyire, de nem gondolom, hogy ez normális. Értesítem a problémáról az üzletet, ahol vettem?

Mitől dugulhatott el a csöve ennyi idő alatt? Nem hiszem el, hogy ennyi trutyit termelt egy 60 literes akvárium.



2020. okt. 4. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom azóta folyamatosan küldöd az energiát messze széles e világba, hogy mindenki tisztában legyen vele, milyen szűrőről is van szó...
2020. okt. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tetra ex 600 plus
2020. okt. 4. 14:23
 3/8 KZ67 válasza:
Bizonyára még garanciális. Ha a termék furcsán (szorul, eldugul, stb) működik, mindenképpen szólj az üzletnek. Nem túl valószínű, hogy 2 emberes megoldással lehet karbantartani; hacsak nem szól erről pontosan így a használati útmutatója.
2020. okt. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a gumi pár év alatt annyira megkeményedett, hogy csak zéger fogóval tudtam kinyitni a fül eltörése nélkül. Új készüléknél ez elég furcsa.
2020. okt. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Első üzembe helyezés előtt kezelted-e a tömítéseket szilikonzsírral?
2020. okt. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

A dugulásra nem tudok mit mondani, nekem még sohasem volt ilyen probléma. De úgy gondolom hogy hamarabb dugulna el a szívó ág.

Egy dolog jut eszembe, amitől a nyomó ág eldugulhat: az, ha a folyásiránynak megfelelő utolsó anyag nem perlon vagy szivacs.

2020. okt. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, adtak hozzá kenőanyagot, azzal kentem meg a gumit.

M9st egyelőre üzemel, ha visszaviszem a boltba nem lesz szűrésem. Ha veszek egy párezer ft-os belsőt, azzal kihúzhatom addig, még ezt megjavítják? Mindenesetre felhívom az üzletet ma.

2020. okt. 6. 06:27
 8/8 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Végülis a 60 liter nem olyan nagy, hogy ne bírná el egy belső. Ha olcsót szeretnél, akkor a használtat ajánlom, csak ahhoz ugye szerencse is kell, hogy gyorsan találj egyet, ami megfelel. Nem is árt, ha van egy tartalék vészhelyzetre.
2020. okt. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!