Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Uszonyrothadásra Xanta-mix?

Uszonyrothadásra Xanta-mix?

Figyelt kérdés

Beköltöztetés utáni stressz miatt uszonyrothadásos lett a bettám. Xanta-mixet adtak rá akvarisztikában, főleg malachitzöld van benne ahogy elnézem a vizet.


1) Ez a cucc nem inkább dara kórra való?


2) Illetve ez kinyírja a hasznos bacikat a vízben? Pótolnom kell a kezelés végén?


(Sajnos nincs karantén akvám, így magát a nagy akvát kellett belöttyintenem)



2020. okt. 21. 09:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az uszonyrothadás a rossz vízminőség miatt alakul ki, valószínűleg betegen hoztad a kereskedésből, csak nálad jött elő a betegség (amiben a stressznek valóban van szerepe).

Parakill + Aquafuran kellene a kezelésére, de nem biztos, hogy megmarad a hal.

Mekkora akvárium, milyen szűrő, mennyi hal?

2020. okt. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
És ha új az akvárium, hogyan indítottad?
2020. okt. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Több szén-dioxid kellene abba vízbe .
2020. okt. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Valószínű stressz, mert Malajziából "teleportálták" ide, gondolhatod, hogy kikészült. A többi halnak nincs baja. (Akva felépítéssel most ne foglalkozzunk, azzal biztosan nincs baj, mert megvan már 1 ideje, eddig nem fordult elő, most is csak a bettával ami másfél hete van meg.)


Parakill darakórra van, nem????


De térjünk vissza arra, hogy a hasznos bacikkal mi lesz?

2020. okt. 21. 10:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A hasznos baktériumok is elpusztulnak természetesen, lenullázod a teljes akváriumodat.

A Parakill általános parazita elleni szer.

2020. okt. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szuper, akkor beöntöm a kezelés végén bacikkal az akvát, köszi!
2020. okt. 21. 12:20
 7/11 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Az nem lesz elég. Ne feledd, kinyírtad a bacikat, gyengék a halaid....annál több kell, hogy "beöntöd az akvát"!
2020. okt. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd?
2020. okt. 22. 10:52
 9/11 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
69%

Kezelés után friss aktív szén hasznalata, 50%-os vízcsere, kevesebb etetés, vagy akár koplalás.....

De tudod, mit? Itt minden le van írva:

[link]


Habár, gondolom ismered az oldalt, ha már "egy ideje" van már akváriumod, és "a felépítéssel biztosan nincs baj".

Ennyire magabiztosan azt hittem, hogy ennyit csak tudsz.

Mielőtt félreertenél, nem volt még dolgom gyógyszerrel, de mivel elolvastam a kötelező olvasmányokat, tisztában vagyok vele.

Persze, jó, hogy kérdezel, de amikor az ember segíteni szeretne, és rákérdez az akvád felépítésére, akkor illik válaszolni (mert ugyebár minden akva más, és nem ismerhetjük egymáséit). Mindennek több oldala van, önmagában annyi információ nem elég, hogy "Beköltöztetés utáni stressz miatt uszonyrothadásos lett a bettám. Xanta-mixet adtak rá akvarisztikában"

2020. okt. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A szénszűrő be van építve a szűrőbe, amit a kezelés idejére kivettem, de már ismét bent van. Közvetlenül a vízcsere után tettem vissza. Szóval semmi újat valóban nem mondtál, de gondoltam megkérdem, hátha mégis lesz valami.
2020. okt. 25. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!