Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kezeljem az uszonyrothadá...

Hogy kezeljem az uszonyrothadást a bettámnál?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam meg az első bettámat. Most van életemben előszőr halam. Még nincs hozzá szűrőm, meg fűtőm, mert hónap végén kaptam valakitől és csak kb az alap dolgokat tudtam neki megvenni. Most fogom majd ha megkapom a fizetésemet. Szóval 5 l akváriumban van, és csináltam még a kezelés előtt egy 100% os vízcserét, majd az eladó a baktopurt ajánlotta. Tegnap csöpögtettem bele 5 cseppet , ma semmit, és holnap is ennyit fogok. Kaját úgy olvastam hogy nem szabad neki adni, más szerint meg lehet csak kicsit, most 1 szem tápot adtam, amúgy fagyasztottat szoktam neki adni, és most is azért mert már majdnem 1 hete nem eszi meg a kaját és elég gyengének néz ki. Szóval az adagolás után mi a teendő? Most nekem elég zöld a vizem, mondják hogy a 4. napon megint csináljak vízcserét 50% ot, de nem nagyon értek hozzá mindenki mást ír. Egyébként egy nap 2-3 x felmelegítem 28 fokra a vízét, és letakarom az akváriumot hogy ne fázzon meg.

2018. febr. 4. 18:00
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Meg tudom hogy minimum 30 liter kell neki, szóval át fogom tenni majd mindenképpen ez csak átmeneti.
2018. febr. 4. 18:03
 2/29 A kérdező kommentje:
Meg hát nyilván antiklóros az új víze meg baktériumot tettem bele.
2018. febr. 4. 18:04
 3/29 anonim ***** válasza:
68%
"megkapom a fizetésem." Ezek szerint elmúltál már 12. Mondd csak,legalább 1 valamit megnéztél azzal kapcsolatban ami a díszhaltartással kapcsolatos?
2018. febr. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Szerinted ha nem néztem volna meg akkor lenne kezelve? Meg kapott volna antiklórt meg hasonló vitaminokat? Imádom hogy csak kötekedni tudnak az emberek,de segíteni már nem.
2018. febr. 4. 18:11
 5/29 A kérdező kommentje:
Attól hogy megnézek valamit még mindenki mást ír, ötezer különfajta oldalról szóval gondoltam aki már kezelte baktopurral talán tudna nekem segíteni ...
2018. febr. 4. 18:14
 6/29 anonim ***** válasza:
83%

Tuti ez az a 23 éves srác aki már délelőtt is írt ki kérdést , és kiakasztotta a jó népet mert egy hete van meg a hal , de nem etette.

Nem kellett volna megvenni a halat míg nem tudod biztosítani neki a megfelelő körülményt.

Ennyit felnőtt fejjel illene tudnod !

Ilyen pici helyen nem hiszem hogy sokáig húzza szerencsétlen hal.

Előbb vedd meg a felszerelést , járasd be az akváriumot , aztán jöhet a hal. Lehet lepontoznod , hidegen hagy ! 😉

2018. febr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
”Egyébként egy nap 2-3x felmelegítem 28 fokra a vízét" biztos jót tesz neki, hogy napi szinten össze-vissza ingadozik a víze...
2018. febr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom kiről beszélsz de alabból lány vagyok. Másrészt meg a boltokban sokkal kisebb helyeken is elvannak, mégsme halnak meg. De még mindig nem kaptam a kérdésemre választ csak kötekedést :) Majd ha normálisan válaszolsz nem leszel lepontozva . Én is tudom mit kell, de ha kapok egy halat nem fogom ezért kidobni a wcbe. Állatgyilkos meg nem vagyok.
2018. febr. 4. 18:24
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Áh ez egy vicc. Ha utánaolvastál volna bármit is tudnád hogy mik az alapok a tartásához. Erre beírod hogy nincs szűrő, fűtő (meg amúgy rendes akvárium se csak befőttes üveg) de csak az "alap dolgokat tudtad megvenni". Hát ez egy jó nagy vicc, az alap lenne a szűrés, fűtés, minimum 30 literes fedett akvárium és normális eleség. Mindjárt nem lenne úszórothadása, ami megsúgom hogy azért van, mert ezeket nem biztosítod neki. Rohad a saját sz*rjában. Az alap dolog nem a baktopur meg valami vitamin.És megsúgom, hogy ezt hiába adagolod neki nem gyógyítja meg ebben az öt literes pocsolyában. Olyan mintha felvágnád a tenyeredet és beledugnád a wc-be, hát azt aztán antibiotikumozhatnád akkor is elfertőződne és nem gyógyulna meg.
2018. febr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
De az vagy! Csak így még max egy hétig húzza, addig is szenved és utána hal meg...
2018. febr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!