Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális, hogy a rajhalak...

Normális, hogy a rajhalak nincsennek egyben, hanem inkább szétszórtan úszkálnak?

Figyelt kérdés
12 neonhalam van, elvileg rajhalak, de ritkán vannak csapatban, inkább szétszóródnak az akváriumban. Az is furcsa, hogy mondták, hogy hosszú úszótér kell nekik, de sokszor nem használják ki, hanem valamelyik sarokban, vagy valamelyik növény levelei közt úszkálnak.

2020. okt. 27. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre annak idején amikor még voltak neonjaim, hogy akkor voltak egyben amikor más halak is voltak velük, és nem érezték magukat teljesen biztonságban. Ha csak ők voltak akkor meg szétszóródtak.
2020. okt. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Vannak még zebradániók,.meg panda corydorasok.
2020. okt. 27. 20:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A raj mérete a veszélyérzettől függ, teljes nyugalomban a raj mérete nagyobb kiterjedésű az akváriumnál, ezért rendezetlen. Ha több köbméteres lenne a hely, látszana hogy a raj együtt marad.
2020. okt. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Igen, ez normális. Az akváriumi rajhalakból sokan nem tartják a rajformát ha biztonságban érzik magukat. Ilyenkor csak kisebb-nagyobb csapatokba verődve lézengenek. Elvileg a “petitellák” tartják az alakzatot, de náluk sem mindegyik, illetve még nincs személyes tapasztalatom velük ,hogy ezt igazoljam vagy cáfoljam. Nálam most vannak neonok, kb 10, általában ha valami miatt megijednek akkor összeugranak egy rajba de utána hamar szétszóródnak.

Illetve kell nekik az úszótér. Nyilván nem fognak folyamatosan gyorsulási versenyt rendezni üvegtől üvegig, de attól még igénylik a teret.

2020. okt. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a tipikus rajviselkedést nem mutatják, az normális, az, hogy nem lakják be az egész aksit, kevésbé!
2020. okt. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
A rajban történő úszás jellemzően ivadékkori jelenség és a ragadozók támadását hivatott kivédeni. 12db neon inkább csak csoport de egy 30-40 egyedből álló raj is szétszéled, ritkán állnak össze és csak rövid időre. Ennek ellenére fontos , hogy a rajhalak létszáma ne legyen túl kevés mert a biztonságérzetük fontos stresszoldó hatással bír. Azt én sem értem, hogy miért nem lakják be az egész akváriumot, talán vannak olyan zónák ahol számukra nem annyira kedvezőek a fényviszonyok, v túl nagy az áramlás. A neonok nem kedvelik az erős fényt és talán emiatt maradnak a növényesebb ill árnyékosabb helyen. Lehet, hogy nem ártana némi lebegő növényzet és tőzegkivonat a vízhez, egy sötét hátfal is hatásos lehet. Szerintem egy kis megfigyeléssel kiderítheted miért kerülnek bizonyos részeket. Az is előfordulhat amit előttem írtak, vagyis félnek más halaktól, ill zavarja őket a jelenlétük, viselkedésük.
2020. okt. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az úszótérről csak annyit, hogy az ikrázást megelőző civakodás, rivalizálás során még a 300-literes akváriumom is szűknek bizonyult.:D
2020. okt. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Fekete a hátterem. A valisneria meg az ambulia megnőtt akkorára, hogy beárnyékolja a fél akváriumot:D csak igy meg a HM nem kap elég fényt. Hát az enyém csak 112 literes, 80cm hosszú , azt mondta az eladó, hogy a neonoknak a 80cm hossz legyen meg az a lényeg. Amúgy ez a tőzegkivonat nem zavarná a többi lakót? Van még 6 zebradánió, meg 6 panda corydoras.
2020. okt. 28. 05:39
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem zavarná őket, de a HM még kevesebb fényt kapna, ez esetben inkább ne használj fekete vizet. Ritka eset amikor egy eladó jó tanácsot ad valóban a 80cm hossz a minimum ezeknél a halaknál, persze a hosszabb nem hátrány. Én is tartottam neonokat 100-literben is biztos, hogy nem az akváriumod méretével van gond és a növényzet is elég árnyékolást ad, a háttér is ideális. Sajnos nem tudom mi miatt nem ússzák be az egész akváriumot. Azt sem hinném, hogy a dániók ficánkolása zavarná őket. Esetleg bővítsd a létszámot 20főre és használj esőztetőt ha nincs, ne csobogjon csak fodrozza a felszínt. Hetente 30% vízcsere és talajtakarítás azért itt már ajánlott 2 részletben még jobb. Az elpárolgott vizet feltétlenül ioncserélttel, v desztvízzel pótold. A középkemény vizet érdemes az alsó határon tartani kb 12NK.
2020. okt. 29. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nos úgy néz ki, hogy a megoldás az Áramlás!

Ha kikapcsolom a szűrőt, akkor pár másodpercen belül kitöltik a halak az egész akvát. Sajnos használtan vettem a szűrőt, nincs meg az esőztetője, de csináltam hozzá pet palackból egy lily pipe utánzatot, átmenetileg jó lesz.

Nem számoltam eddig azzal, hogy az erősebb sodrást nem szeretik.

2020. okt. 29. 06:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!