Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik fajta (pontos márka)...

Melyik fajta (pontos márka) virágföld jó biztosan walstad/el natural akváriumhoz?

Figyelt kérdés
Nem szeretném most elrontani, legutóbb sajnos rossz talajt vettem és kuka lett az egész. Kárba veszett minden, most valami olyan talaj kellene ami tényleg jó hozzá.
2020. nov. 12. 20:32
 1/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Sajnos ebben nem tudok segíteni de ajánlom figyelmedbe a “Növényes Akvaristák Közössége” facebook csoportot. Ott profi kézből tudsz segitséget kapni ebben is.
2020. nov. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Virágföld ügyben B Jocit keresd. Egyszer régen én is csináltam táptalajt de nem virágfölddel, hanem napon szárított és fertőtlenített balatoni iszap és hegyi láptőzeg keverékével, később drávai homokkal kevertem a hegyi láptőzeget. Most már csak kálium tartalmú bentonittal keverem és csak tápgolyókat készítek belőle gyökértápnak.
2020. nov. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyszer régen én is csináltam táptalajt virágfölddel és kuka lett az egész.

Én nem próbáltam másik virágföldel mert az O2 mentes szerves bomláskor keletkező metán, kénhidrogén, ammónia poshadást okoz. És ha kimerül ki kell lapátolni az egészet. Az olyan szabályozható technika ami alkalmazkodik a növényi felvevőpiachoz, tisztítja a vizet, és regenerálja a talajt jóval szimpatikusabb csak egy nagy hibája van: nem walstad/el natural.

2020. nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Én nem akarom senki kísérletező kedvét elvenni csak arra kérlek halakat ne tegyél ilyen akváriumba. Kertészkedj, nevelj dús növényzetet, próbálkozz kedvedre, szerezz tapasztalatokat de élő állatokkal ne kísérletezz.
2020. nov. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos hogy 4.-nekem szól, ha igen az aggodalom jogos de aki nálam jobban elítéli az állatkínzást az csal. Másrészt engem is érdekelne hogy a Walstad hány halat nyírt ki mire publikálta módszerét. Hány hal életébe került mire az akvarista vegyszerek piacra kerültek. Ha pedig az egér le tudná írni véleményét a kozmetikai iparról rögtön törölné a moderátor.
2020. nov. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
A kérdezőnek írtam de mindenkinek szólhat. Sajnos a mi hobbink sok hal életébe került és kerül még ma is. Én is elgondolkodtam már ezen hiszen állatbarát és környezettisztelő embernek tartom magam. Abban a hamis hitben ringatom magam, hogy én csak jót teszek az adott halnak azzal ha hazaviszem és gondját viselem. Olyan helyen vásárolok ahol jól bánik a tulaj a halakkal de ez sem több mint a bűntudat elleni önigazolás. Ide is főleg a halak védelmében írok csak ezt eddig így konkrétan még nem mondtam ki. Ez van sajnos, jól látod.
2020. nov. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!