Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Arany gurámi és aranyhal tartása?

Arany gurámi és aranyhal tartása?

Figyelt kérdés
Az egyik problemam, hogy tarsas akvariumom van, es az aranyhalakat direkt nekik valo etellel kell etessem de nem tudom hogy kivitelezzem, hogy az aranyhalak ne egyek meg a tobbi hal kajajat illetve forditva. Ugye nem lesz,bajuk ha megeszik a tobbi hal kajajaz? A masik kerdesem pedig, hogy vajon mitol van az, hogy az arany gurámi párom csak a sarokba bujva vannak egesz nap majd mikor estere lekaocsolom a fenyt akkor ovatosan elkezdenek uszkalni egyebkent semmi aktivitast nem mutatnak.

2020. nov. 27. 00:50
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy a guramik meg nem egeszen 1 napja vannak nelam talan meg hozza kell szokjanak az uj kornyezethez, csak kicsit ideges vagyok, hogy nem erzik valamiert jol magukat..
2020. nov. 27. 00:57
 2/20 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ennyi infó alapján minden lehetséges, erős fény, úszó lebegő növényzet hiánya, szokniuk kell az új helyet, számukra nem megfelelő vízminőség, túltelepítés, túlságosan szűk hely, helytelen társításból adódó stresszhelyzet. Ezek közül neked kell kiszűrnöd a lehetséges okokat ha nem adsz meg több infót. Pár ok azért a leírtakból is kiderül: Helytelen társítás és nyilván a helyet is szokniuk kell, a többi probléma egyenlőre csak feltételezhető.
2020. nov. 27. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Más igényeik vannak a guráminak és az aranyhalnak. Az egyik 26 fokon érzi jól magát, a másik 18 fokon. Szedd szét őket gyorsan.
2020. nov. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az aranyhalakon es guramikon kivul danioim vannak. A kisallatkereskedesbol ahonnan hoztam az osszes halat aprankent minden informaciot megkaptam. A viz pont annyira van futve hogy mindegyik hal meg jol erezze magat. 120 literes az akvarium, osszesen 13 halacska van benne nem hiszem hogy sok lenne, az teny viszont hogy hianyzik az uszo novenyzet. Melyik uszonoveny lenne a legmegfelelobb nekik?
2020. nov. 27. 11:00
 5/20 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

[sóhaj]


[újabb sóhaj]


1. Sürgősen kezdd el ezeket az oldalakat olvasni:



[link] , [link] , [link] , [link]


2. Az eladótól csak a nyugtát kérjük, tanácsot inkább ne!


Majd még folytatom csak el kell mennem....

2020. nov. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Két aranyhalnak kell 200 liter víz. 120 literben mit keres 13 hal? még ha gurámi, dánió is van benne... borzalom. Olvasd a fent leírt oldalakat, ott a bevezetőkben kb. le van minden írva. Az a baj, hogy én már fáradt vagyok negyvenedszerre is megmagyarázni az öntudatos állatkínzóknak, hogy miért állatkínzás, amit csinálnak. Szerencsétlen tényleg az eladótól kapta az infókat. Nem hibáztatom, csak sajnálom az állatokat.
2020. nov. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Az aranyhal egy hidegvízi hal, semmi keresnivalója egy trópusi vegyes akváriumban.

Erre hozzáraksz olyan halat, aminek még az átlag trópusi halaknál is melegebb víz kell.

Gratulálok.

Nem tudod őket úgy együtt "tartani" hogy valamelyiket ne kínoznád.

Hacsak nem mondott mást az eladó...

...ja várjál csak - akkor se.


Amúgy meg:

Látod ugye, hogy épp mi folyik a szemed előtt? Az nem délibáb, épp most tanít meg rá az élet (sajnos a halak kárán) , hogy a tartási körülményeket nem lehet csak úgy fantáziából kitalálni, mint ahogy az eladó tette.

Első körben azt mondanám, hogy hideg a vizük, de igazából majdnem mindegy, hogy ez az ok, vagy 15 másik.

2020. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
100%

Visszavagyok!


Azt akartam mondani még, hogy


"A kisallatkereskedesbol ahonnan hoztam az osszes halat aprankent minden informaciot megkaptam."


Megkaptál, igen...minden infót ahhoz hogy kaotikus állapotokat idézz elő...


"A viz pont annyira van futve hogy mindegyik hal meg jol erezze magat."


Pont annyira, hogyne. Nem tudom, hogy mennyi az az "annyira", de az ezer százalék, hogy nem minden hal érzi jól magát. Ennek miértjét a többiek már leírták.


"120 literes az akvarium, osszesen 13 halacska van benne nem hiszem hogy sok lenne"


És nem "érezheti jól magát" 13 "halacska" még 120 literes akváriumban sem, ha azoknak eltérő az igénye. Ráadásul, mint fentebb is írták, az aranyhalnak sokkal nagyobb akvárium kell.


Szóval a tanácsom: szabadulj meg az aranyhalaktól, és foglalkozz a többiekkel. Dúsítsd a növényzetet, szerezz be úszó/lebegő növényeket, melegítsd fel a vizet 25-26 fokra, a szűrővel fodrozd a víz felszínét, lehetőleg esőztetővel, ......

...de az van, hogy ezeket az infókat mindet megtalálod azokon a belinkelt oldalakon.

Igen, azt is, hogy milyen az az úszó növény.


...és visszakanyarodva az első kommentemhez:


Az eladó célja az eladás. HATALMAS TISZTELET A KIVÉTELNEK! De ez az eladó nem az. Mert aki ilyen tanácsokat ad, az süllyedjen el szégyenében! Mert a normális, hozzáértő kollégáit minősíti le az ilyen kókler. Ezért van az általánosítás. Viszont ki lehet őket szűrni!

Elárulom, nem titok: felkészülten kell menni vásárolni, és akkor nem tud mindenfélét rádsózni, illetve mindenféle "hasznos" információkkal ellátni.


Egyébként kíváncsi lennék még az alábbiakra:

1 milyen a szűrésed? Típus, szűrőanyag.

2 mennyi az a bizonyos hőfok?

3 hogyan csinálod a vízcseréket? Gyakorisága, mértéke, stb.

4 van-e talajporszívózás?

5 hogyan etetsz? Mivel, mennyit, mikor...

6 világítás? Mennyit, mivel...

7 milyen az aljzat? Vastagság, miböl áll...


Kihagytam valamit?

2020. nov. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek koszonom a valaszokat, nem akartam es nem is akarok ezzel rosszat a halaknak, azt hittem, hogy egy kisallatboltban dolgozo elmeletileg erre szakosodott ember megfelelo informacioval lat majd el, ezek szerint nem. Mindenkeppen megfogadom a leirtakat veszek szurot es vilagitast a masik akvariumomhoz es az aranyhalak atkoltoznek abba, igy tudok kulon-kulon foglalkozni veluk ugy hogy mindenkinek jo legyen. A linkekert is kulon koszonet, hatalmas segitseg.
2020. nov. 28. 00:16
 10/20 Salx Narval ***** válasza:
100%
Látod-látod, semmi baj nem lett volna ha az egész akvarisztikai tevékenységet ezzel kezded, mármint tanulással és kérdésekkel. Sajnos az aranyhalak problémája attól nem oldódik meg, hogy különteszed őket. Feltételezem nem áll üresen egy 300-literes akvárium a kisszobában amit most elővehetsz. Ha még kicsik ideiglenes megoldásnak jó lehet kisebb akvárium is de tavasszal mindenképp más megoldást kell találni részükre.
2020. nov. 28. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!